Subskrybent kanałów

Czy Katalonia zapoczątkuje upadek Hiszpanii?

zmianynaziemi -

W Katalonii próbowano przeprowadzić referendum w sprawie odłączenia się autonomicznej części Hiszpanii. Próbowano, gdyż nie doszło ono w pełni do skutku ze względu na bardzo brutalny odzew Madrytu, który robi co może, aby nie dopuścić do secesji najbogatszego regionu. Sprawa jest o tyle istotna, że nie chodzi wyłącznie o prawo do samostanowienia jednego regionu, lecz o precedens, który mógłby doprowadzić do wzmocnienia ruchów separatystycznych na Wyspach Kanaryjskich, Balerach oraz w Kraju Basków. Z punktu widzenia hiszpańskich polityków taki scenariusz jest nie do zaakceptowania. Ostatecznie który polityk chciałby przejść do historii jako ten, który pozwolił na „rozpad” kraju.

Ogromna erupcja wulkanu Tinakula na Wyspach Salomona

zmianynaziemi -

Po ponad 5 latach spokoju, znowu przebudził się wulkan Tinakula w prowincji Temoto na Wyspach Salomona. Eo potężnej erupcji doszło 19 i 20 października bieżącego roku. Pióropusz gazów wulkanicznych i popiołu sięgnął aż 11 km!

Gigantyczna chińska zapora trzech przełomów wpłynęła na rotację Ziemi!

zmianynaziemi -

Od kiedy w Chinach zaplanowano budowę ogromnej elektrowni wodnej Trzech Przełomów, naukowcy wyrażali swoje obawy dotyczące ogromnej operacji, polegającej na wypełnieniu olbrzymiego zbiornika retencyjnego. Fizycy sugerowali, że konstrukcja może mieć ogromny wpływ na strukturę Ziemi, wywołując katastrofalne trzęsienie ziemi. Wydaje się, że ich obawy były uzasadnione i potężna tama zmieniła rotację Ziemi!

Dlaczego małpa inwestuje skuteczniej niż fundusze inwestycyjne?

zmianynaziemi -

Rynek pokonać jest trudno. Wielu inwestorów próbuje tego dokonać, wielu pracuje nad tym latami. Tymczasem gdy każemy małpie rzucać dartami w nazwy spółek w gazecie i z trafień zbudujemy portfel inwestycyjny, będziemy zaskoczeni rezultatem. Badanie prowadzone w latach 1964 – 2010, pokazało że w większości przypadków małpy uzyskiwały wynik lepszy niż  indeks giełdowy (średnio o 1,7%). Dla porównania przeciętny inwestor giełdowy w podobnym przedziale czasowym, wypada gorzej nawet od oficjalnego wskaźnika inflacji o realnym nie wspominając.

Zakręcony ogon magnetyczny ciągnący się za Marsem zaskoczył naukowców

zmianynaziemi -

W przeciwieństwie do naszej planety, Mars posiada słabe pole magnetyczne o lokalnym charakterze co potwierdziły obserwacje dokonane przez sondę Mars Global Surveyor (MGS). Jednak dzięki najnowszym badaniom dowiedzieliśmy się, że Mars ciągnie za sobą niewidzialny dla naszego oka magnetyczny ogon, który pozostaje skręcony w wyniku interakcji z wiatrem słonecznym.

Kurdowie i wojska USA zdobyły jedno z największych pól naftowych w Syrii

zmianynaziemi -

Jak informowaliśmy niedawno, jakiś czas temu w Syrii rozpoczął się wyścig o pola naftowe, które pozostają pod kontrolą bojowników ISIS. Podczas gdy Rosja wspiera syryjskie siły zbrojne, Kurdowie otrzymują pomoc od Stanów Zjednoczonych. Obie strony konfliktu prowadzą ofensywę w muhafazie Dajr az-Zaur - oficjalnie jest to walka z terroryzmem, a nieoficjalnie trwa rywalizacja o kontrolę nad pokładami ropy naftowej.

Yellowstone może eksplodować szybciej niż się spodziewano

zmianynaziemi -

Jak donosi USA Today, wielki superwulkan pod Parkiem Narodowym Yellowstone może rozpocząć erupcję znacznie szybciej niż do tej pory sądzono, twierdzą naukowcy, którzy badają to miejsce. Gdyby teraz eksplodował znajdujący się w centrum USA wulkan Yellowstone, mógłby on zniszczyć nie tylko cały kraj, ale też na wiele lat ochłodzić znacznie średnią temperaturę na Ziemi wywołując coś na kształt nuklearnej zimy.

Masowy exodus firm z Katalonii! Hiszpania przejmie pełną kontrolę nad regionem

zmianynaziemi -

Obserwując obecne wydarzenia w Hiszpanii nie ulega wąpliwości, że dążenia niepodległościowe Katalonii były już od samego początku skazane na porażkę. Madryt już wkrótce może rozpocząć pierwsze działania przeciwko zbuntowanemu regionowi. Premier Mariano Rajoy zapowiedział, że odbierze władzę obecnemu rządowi katalońskiemu i zorganizuje wybory. To pokazuje faktyczny stan hiszpańskiej demokracji, którą kompletnie nie interesuje się Unia Europejska.

Urzędnicy, politycy i media dbają o zyski producentów szczepionek na grypę. Czy kiedyś zajmie się tym CBA?

zmianynaziemi -

W związku z rozpoczynającym się sezonem grypowym, proszczepionkowcy rozpoczęli zmasowaną ofensywę. Medialna propaganda jest obecna w radiu, telewizji, gazetach i mediach elektronicznych. Z wszystkich stron słyszymy o bezpieczeństwie i cudowności szczepień. Jednocześnie rozpoczyna się nagonka na ludzi świadomych niebezpieczeństw, zwłaszcza tzw. szczepień na grypę. 

Cenzura w Niemczech - media społecznościowe usuwają komentarze krytyczne wobec islamu pod groźbą wysokich kar finansowych!

zmianynaziemi -

Islam posiada w Niemczech bardzo silnego sojusznika - jest nim sam rząd w Berlinie. Muzułmanie traktowani są jak nowa rasa panów, którym nie wolno niczego zarzucać pod groźbą kar finansowych i pozbawienia wolności. Wszelka krytyka, nieważne czy rzeczowa i konstruktywna czy z nienawiści, jest traktowana jak "islamofobia". Według niemieckich władz, jeśli widzisz brodatego muzułmanina z kamizelką lub kobietę w pełnej burce i obawiasz się, że osoba pod ubraniem może przemycać broń lub ładunek wybuchowy to jesteś islamofobem, którego należy resocjalizować.

Korea Północna może unieruchomić 90% terytorium USA za pomocą ataku EMP

zmianynaziemi -

Zdolność porażania układów elektronicznych przeciwnika za pomocą impulsu elektromagnetycznego EMP daje poważną przewagę taktyczną nad wrogiem. Impuls elektromagnetyczny wywołany na dużej wysokości, może  spowodować spięcia w układach scalonych i podzespołach elektronicznych wszystkich urządzeń podłączonych do sieci energetycznej. Amerykanie obawiają się, że taka broń może zostać użyta przeciwko nim przez Koreę Północną.

Strony

Subscribe to innemedium.pl subskrybent