Subskrybent kanałów

Badanie NASA stwierdza, że dziura ozonowa zanika. Czy ludzkość miała na to jakiś wpływ czy po prostu znowu nas okłamano?

zmianynaziemi -

Warstwa ozonowa, czyli ochronna powłoka chroniąca wszystkie żywe istoty przed zgubnym wpływem emitowanego przez Słońce promieniowania UV, od kilku dekad była powodem do niepokoju ze względu na znaczne uszczuplenie. Okazuje się jednak, że wcale nie jest z nią tak źle jak twierdzili uczeni, a potwierdza to najnowsze badanie wykonane za pomocą satelitów należących do agencji kosmicznej NASA.

Przełom w relacjach między Koreami. Jaka będzie reakcja USA?

zmianynaziemi -

Jak dobrze wiemy, sport przełamuje bariery - również te polityczne. Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu są okazją do zbliżenia się Korei Południowej z Północną. Dowiadujemy się, że Północ weźmie udział w zawodach sportowych w południowokoreańskim powiecie Pjongczang.

Najważniejsze wydarzenia minionych tygodni - grudzień 2017 cz. 2

zmianynaziemi -

USA: Podwyżka stóp procentowych na zakończenie roku. Rezerwa Federalna podjęła decyzję o trzeciej w tym roku podwyżce stóp procentowych. Komunikat FEDu nie stanowił zaskoczenia dla rynku. Zdecydowana większość inwestorów spodziewała się podwyżki, dlatego też została ona już wcześniej uwzględniona w cenach aktywów.

Nietypowa zrolowana chmura w okolicy Nowego Orleanu

zmianynaziemi -

W stanie Luizjana, w pobliżu miasta Nowy Orlean, zaobserwowano dziwną chmurę, która wyglądała jak długie cygaro. Mimo, że dla wielu osób jej wygląd sprowadzał biblijne skojarzenia, jest to po prostu kolejne dziwne zjawisko meteorologiczne.

Nad Japonią zaobserwowano upadek meteoru

zmianynaziemi -

Upadek meteorytu, który przeszedł przez atmosferę ziemską, został sfilmowany przez zwykły rejestrator, umieszczony na kokpicie samochodu. Japońscy astronomowie i meteorolodzy zauważają, że upadek tak jasnego meteorytu jest niezwykle rzadkim wydarzeniem dla Japonii. Zdarzenie obserwowało setki osób.

Strony

Subscribe to innemedium.pl subskrybent