Marzec 2018

Tajemniczy Denisowianie krzyżowali się z mieszkańcami Azji i Nowej Gwinei!

Denisowianie czyli jedna z człekokształtnych ras która miała funkcjonować równolegle do Homo Sapiens i Neandertalczyków, interesuje sobą historyków już od kilku lat. Tymczasem wyniki najnowszych badań opublikowane w czasopiśmie Cell wskazują na to że populacja tej zaginionej rasy była o wiele większa niż do tej pory sądzono.

Okazuje się bowiem, że mieszkańcy Wschodniej i Południowej Azji przejawiają oznaki genów należących do różnych populacji Denisowian. Oznacza to, że przodkowie takich ludów jak pochodzący z Nowej Gwinei Papuasi, rozmnażali się z przedstawicielami tego tajemniczego gatunku.

Zjawisko z którym mamy tu doczynienia to introgresja. Jest to proces polegający na włączaniu puli genów jednego gatunku do puli genów innego gatunku poprzez krzyżowanie hybrydy międzygatunkowej z jednym z jego rodziców. Fakt istnienia conajmniej dwóch przykładów na tego typu zjawisko oznacza, że współcześni ludzie oraz Denisowianie nie tylko żyli w jednym okresie, ale byli nawet skłonni współistnieć ze sobą a nawet współżyć płciowo.

Autorka badania, profesor Sharon Browning twierdzi że do introgresji doszło w okolicach 200 tysięcy do 50 tysięcy lat temu. Rozstrzał czasowy pomiędzy tymi datami wynika głównie z tego, że do dwóch znanych nam przypadków połączenia się genów Denisowian i Homo Sapiens doszło w dwóch oddzielonych od siebie częściach świata.

Tym samym, odkryta dopiero niedawno nowa rasa ludzi po której pozostały jedynie pojedyncze kości i zęby ujawniła przed nami kolejny sekret. Nie można zresztą wykluczyć, że tego typu badania doprowadzą nas do kolejnych tajemnic, bo jak twierdziła profesor Browning "archaiczne DNA" poszukiwane przez jej zespół badawczy nie należało jedynie do Neandertalczyków i Denisowian. Blisko 25% materiału genetycznego nie przypominało nic ze znanych nam gatunków ludzi. Oznacza to, że istnieje jeszcze wiele nieznanych nam hominidów, które również były w stanie krzyżować się z ludźmi. Pytanie brzmi, gdzie są ich szczątki?

 W USA odnaleziono dowód na istnienie Wielkiej Stopy

W stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych znaleziono nowe dowody potwierdzające istnienie Wielkiej Stopy. Cliff Barackman, badacz który od wielu lat zajmuje się tropieniem tajemniczej istoty uważa, że ​​znalazł dowód na jej istnienie w postaci ogromnych śladów stóp.

Mężczyzna odnalazł odciski w Alderwood State Wayside Park w Oregonie – miejscu, w którym obserwacje Wielkiej Stopy są dość powszechne. Doniesienia mieszkańców informują o dziwnych dźwiękach dochodzących z pobliskich lasów. Otoczenie parku to głównie obszary wiejskie oraz lasy, co mogło by być idealną kryjówką dla Wielkiej Stopy.

Cliff Barackman, który od 20 lat tropi mityczną bestię, odnalazł gigantyczne ślady stóp w amerykańskiej dziczy. Zdjęcia pokazują odciski mierzące 33 cm długości oraz 14 cm szerokości, odciśnięte w błocie. Odległość między jednym a drugim odciskiem, mierząc piętą do pięty, wynosi ponad metr co sugeruje, że muszą to być ślady ogromnego stworzenia.

Barackman, uważa że ​​odciski z całą pewnością są prawdziwe. Na zdjęciu widać porównanie wielkości znalezionego odcisku oraz przeciętnej, ludzkiej stopy. Do tej pory nie potwierdzono czy znalezisko to mogło zostać w jakiś sposób sfingowane. Niemniej jednak, uznawanie go za bezpośredni dowód na istnienie Wielkiej Stopy jest solidną przesadą.Grupa tajemniczych świetlistych obiektó pojawiła się nad Miami!

Na początku marca, nad Miami na Florydzie pojawiła się grupa tajemniczych orbów. Naocznemu świadkowi udało się nawet nagrać ten moment na filmie. Jednak w dalszym ciągu nie mamy pojęcia co takiego zaobserwowano?

 

Świadkowie tego wydarzenia mogli obserwować ruch grupy świetlistych obiektów przez niezwykle długi czas. Samo nagranie trwa około 6 minut. Szczególnie interesującą rzeczą jest pojawiający się w drugiej minucie się helikopter który zachowuje się jakby patrolował te przestrzeń powietrzną.

Śmigłowiec jest łatwy do zidentyfikowania, ponieważ jego migające światła pozycyjne są wyraźnie widoczne. Pozwala to porównać sylwetkę helikoptera na tle tych niezwykłych świateł.

Orby są zdecydowanie większe niż helikopter i poruszają się w nieco inny sposób. Na nagraniu widać również, jak do jednego tajemniczego obiektu po chwili dołączają inne. Obecnie nie istnieją żadne wyjaśnienia dla zaobserwowanego fenomenu. Czym mogły być obiekty należące do innej cywilizacji ? W jakim celu pojawiły się nad Miami?

 Niezwykła anomalia świetlna została uwieczniona nad USA

Dość ciekawe zjawisko świetlne miało miejsce w amerykańskim stanie Ohio. Miejscowy kierowca zdołał zarejestrować trzy kolumny światła niewiadomego pochodzenia. Czy jednak mamy tu doczynienia z czymś paranormalnym, czy może niezwykłym zjawiskiem naturalnym?

 

Zdarzenie miało miejsce 13 marca 2018 roku. Autor nagrania nie udostępnił nam dokładnej lokalizacji tej obserwacji dlatego wiadomo jedynie tyle, że do zjawiska doszło na jednej z dróg stanowych. Niezwykła anomalia świetlna była widoczna przez około minutę i wyraźnie rozświetliła ona chmury w prawym górnym rogu ekranu.

Nie wygląda na to aby światło pochodziło z powierzchni Ziemi. Niektórzy z komentatorów sugerowali iż było to jedynie światło odbijające się od wewnętrznej strony szyby samochodu. To wyjaśnienie najpewniej zamknęłoby całą dyskusję, gdyby nie fakt, że w kilku momentach nagrania wyraźnie widać gdy kolumny światła chowają się za linią drzew a po ich zaniknięciu ciemnieją również otaczające je chmury.

Obserwacje kolumn światła zdarzają się co jakiś czas i zazwyczaj tego typu zdarzenia pozostają bez oficjalnego wyjaśnienia. Czy jest to jednak bezpośrednie wskazanie na to że mamy doczynienia ze zjawiskiem nadprzyrodzonym? Niekoniecznie! Nauka zna tego typu zjawiska i zazwyczaj przypisuje się je odbijaniu promieni słonecznych przez drobinki lodu. Pojawia się jednak problem ponieważ to zjawisko wymagałoby źródła światła takiego jak nasza dzienna gwiazda lub odbijający jej światło Księżyc. W wypadku tego nagrania, niebo jest jednak zachmurzone. A w związku z tym, wyjaśnienie tego zdarzenia pozostaje nieznane.Amerykanie odtajnili nagranie z pościgu za UFO nad oceanem

Najnowsze odtajnione materiały filmowe amerykańskiej armii pokazują przebieg pościgu za niezidentyfikowanym obiektem latającym. Nagranie przedstawiające obiekt znajdujący się nad wodą, zostało zarejestrowane w 2015 roku, ale odtajniono je niedawno. Przedstawia ono zapis z kabiny należącego do US Army myśliwca F/A-18 Hornet.

Samolot poruszał się na nagraniu z prędkością poddźwiękową, 0,62 Macha. Pilot podjął się próby śledzenia lotu obiektu, jednak dwa pierwsze podejścia kończą się porażką, ponieważ poruszał się niezwykle szybko. Gdy udało się w końcu utrzymać kontakt wzrokowy z obiektem piloci nie kryją swojego podekscytowania i zdumienia tym, co widzą. Jeden z nich stwierdził, że zaobserwowany obiekt był „nie z tego świata”.

„Po 18 latach latania myślałem, że widziałem już prawie wszystko, jednak to było coś niesamowitego.” – powiedział komandor David Fravor.

Nie jest to pierwszy przypadek odtajnienia materiału filmowego zarejestrowanego przez wojsko. Już w grudniu zeszłego roku, The New York Times opublikował filmy zarejestrowane przez wojsko USA, na których widać niezidentyfikowane obiekty latające.

Ostatnio tematyka UFO staje się za oceanem coraz częściej trafia na czołówki. Media amerykańskie informowały niedawno, że Departament Obrony USA uruchomił specjalny program, który badał tego typu incydenty. Podobno oficjalnie został on rozwiązany w 2012 roku, ale niektórz w to wątpią.

„Program zaawansowanej identyfikacji zagrożeń lotniczych zakończył się w 2012 r. Ustalono, że istniały inne kwestie o wyższym priorytecie, które zasługiwały na finansowanie i, że w najlepszym interesie rządu było wprowadzenie zmian" – powiedział rzecznik Departamentu Obrony.

Chris Mellon, doradca i były zastępca sekretarza obrony ds. wywiadu, napisał w piątek artykuł w The Washington Post, w którym wzywa do zwrócenia większej uwagi na problem UFO.

„Nie mamy pojęcia, co kryje się za tymi dziwnymi incydentami, ponieważ nie prowadzimy żadnego śledztwa"... „Nikt nie chce być kojarzony z rewelacjami o UFO, bo nikt nie chce być wyśmiewany lub odsunięty na boczny tor, ponieważ interesuje się tą kwestią. W całym łańcuchu dowodzenia jest to poważna i powtarzająca się przeszkoda w rozwoju.” - stwierdził Mellon

Tematyka UFO nie może być już tylko domeną badaczy zjawisk paranormalnych. Nie można wykluczyć, że część z obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających wykonuje jakieś misje szpiegowskie i są to po prostu drony lub specjalne samoloty. Tym bardziej ich pojawienie się powinno wzbudzać zaniepokojenie i zainteresowanie armii, a nie uśmiech. Widać, że w US Army panuje właśnie takie założenie, a kto wie czy dzięki temu nie uda się trafić na coś nie z tego świata ?

 

 Mumie z Peru to kosmici? Tak twierdzi rosyjski naukowiec!

Mineło już całkiem sporo czasu od pojawienia się ostatnich informacji na temat tajemniczych szczątków z wydłużonymi czaszkami odnalezionych w Peru. Całkiem niedawno, ogłoszono jednak kolejne bardzo ciekawe odkrycie na ich temat. Zgodnie z domniemanymi wynikami badań DNA odnalezione kości należą do przedstawiciela pozaziemskiej rasy.

 

Badanie DNA miało zostać przeprowadzone przez Rosjanina Dr. Konstatntina Korotkova. Mężczyzna, uważa że odnalezione szczątki należały do zmumufikowanych Obcych. Chodzi tu oczywiście o znaleziska poczynione przez grupę ufologów pod przewodnictwem Jaime'ego Maussan'a. Niedługo po odnalezieniu pierwszego z ciał nazwanego przez nich Maria, wiadomym było iż pochodziła ona z 5 wieku n.e i posiadała wydłużoną czaszkę oraz palce.

Niedługo potem odnaleziono kolejne szczątki które w dużej mierze przypominały te należące do Marii. Po przeprowadzeniu na nich wstępnych badań DNA okazało się iż posiadają one 23 chromosomy, dokładnie tyle samo jak ludzie. Pojawiło się jednak wiele zastanawiających cech ich wyglądu takich jak np. zupełnie inna struktura żeber, komór serca oraz wątroby i śledziony. Innymi słowy ich organy wewnętrzne były zupełnie różne od ludzkich.

Badacze odnaleźli tam również ślady chlorku kadmu. Substancji o walorach antybakteryjnych, którą pokryto te niezwykłe mumie. Dzięki temu, ich szczątki zachowały się w tak dobrym stanie do dnia dzisiejszego. Pytanie brzmi, po co ktoś miałby to robić?

Dr. Korotkov twierdzi iż możemy mieć tu doczynienia z inną humanoidalną rasą lub jakimś rodzajem biorobotów. Jest to o tyle interesująca koncepcja, że wiele z petroglifów odnajdywanych na terenie Peru ukazuje bardzo podobne istoty o trzech wydłużonych palcach i podłużnych czaszkach. Czy jest to jednak dowód na koegzystencję naszych przodków z przedstawicielami innej rozwiniętej rasy? Czy może nadzwyczajne oszustwo które z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej skomplikowane?

 Amerykański astrofizyk zapewnia że Ziemia jest zdecydowanie okrągła!

Neil deGrasse Tyson znany amerykański astrofizyk, pokusił się o odparcie absurdalnej jego zdaniem tezy, jakoby Ziemia miała być płaska. Naukowiec opublikował w serwisie YouTube film, w którym pokazuje on proste eksperymenty potwierdzające kulistość Ziemi. Czy jednak przekona to coraz szersze grono zwolenników teorii płaskiej Ziemi?

W dobie orbitujących wokół Ziemi satelitów, międzyplanetarnych statków kosmicznych, fakt, że Ziemia jest okrągła wydaje się być oczywisty i niepodważalny. Istnieją jednak całe grupy oraz stowarzyszenia osób, które twierdzą inaczej.

W najnowszym filmie przesłanym na kanał YouTube StarTalk, Neil deGrasse Tyson wyjaśnia kilka z wielu powodów, dlaczego koncepcja ta jest tak absurdalna. Fizyk powołał się na obserwację prostych zjawisk oraz nieskomplikowanych eksperymentów, które może wykonać niezależnie każdy człowiek.

Tyson wyjaśnił, że ze względu na prawa fizyki i sposób działania energii, wszechświat „faworyzuje kuliste kształty”. Czasami kula może być zniekształcona, ponieważ obraca się bardzo szybko. Tak samo działa to w przypadku Ziemi – jest ona faktycznie spłaszczoną elipsoidą zwaną geoidą. Jednak prawie wszystko we wszechświecie, jest sferyczne lub prawie sferyczne. Wyjątkiem są jedynie asteroidy, które są małymi bryłami lodu i skał i rzeczywiście mają nieregularny kształt.

Neil deGrasse Tyson dodał: „To nieco dziwne, ale istnieją ludzie, którzy myślą, że Ziemia jest płaska, ale jednocześnie uważają, że Księżyc Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Słońce są kuliste.”

 Taksówka w Hongkongu została uderzona przez tajemniczą zjawę

W sieci pojawił się film, ukazujący tajemniczą mgłę, która wydaje się uderzać w taksówkę. Nagranie zyskało ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Wideo, które opublikował Hung Leung na swojej stronie na Facebooku, zostało nagrane z wnętrza samochodu i ukazuje taksówkę jadącą przed pojazdem.

Mężczyzna uchwycił jak przez chwilę na drodze pokazuje się tajemniczy obłok mgły, który uderza w lewą stronę taksówki. Chwilę po tym wydarzeniu taksówka zjeżdża z drogi w prawo i prawie zderza się z drzewem.

Zrzuty ekranu wyraźnie pokazują nagłe pojawienie się mgły, która wygląda nieco jak nadprzyrodzona istota. Czy mogło być to zderzenie zjawy z taksówką? Poniżej zamieszczamy film ze zdarzenia.Na zachodzie USA zarejestrowano niezwykle silną eksplozję!

W środową noc, na niebie nad hrabstwem Grays Harbor w USA zarejestrowano potężny huk oraz krótki rozbłysk światła. Zdarzenie mocno zaniepokoiło miejscową ludność, jednakże w dalszym ciągu nie ma pewności co takiego mogło spowodować to tajemnicze zjawisko?

Incydent został zaobserwowany w całym hrabstwie, w zachodniej części stanu Waszyngton. Mieszkańcy regionu, którzy zgłosili wydarzenie twierdzą, że miało ono miejsce tuż przed godziną 20. Według świadków ogromny huk, któremu towarzyszył jaskrawy rozbłysk światła na niebie był na tyle potężny, że spowodował lekkie trzęsienie ziemi.

Początkowo Wydział Zarządzania Kryzysowego w Grays Harbour nie był w stanie znaleźć żadnego wyjaśnienia dla tego, co się stało. Instytucja ta zamieściła na portalu Facebook notatkę, która informuje o tym, jakoby nie było to trzęsienie ziemi. Pojawiła się tam również informacja o tym, że nadal poszukiwana jest przyczyna tego wydarzenia. Narodowa Służba Pogodowa w Seattle wykluczyła także wszelkie anomalie pogodowe w regionie.

Najnowsze informacje mówią o tym, że Departament Zarządzania Kryzysowego w Grays Harbor stwierdził iż:

„Nadal nie znamy jednoznacznej przyczyny tego incydentu, jednak prawdopodobnie był to meteor – bolid. Do Amerykańskiego Towarzystwa Meteorów wpłynęło aż 15 różnych relacji z owej nocy.”

 Ujawnił się kolejny domniemany podróżnik w czasie!

Co jakiś czas, w internecie pojawiają się informacje o samozwańczych podróżnikach w czasie. Część z nich zapowiadało drastyczny wzrost postępu technologicznego, podczas gdy inni nadciągającą katastrofę. Ubiegły rok owocował wieloma tego typu przypadkami i jak się okazuje, trend ten przetrwał również do 2018 roku.

Najnowszym z długiej listy "podróżników w czasie" jest niejaki Michael Phillips. Mężczyzna, który w filmie opublikowanym na kanale YT ApexTV, twierdził że urodził się w 2043 roku. Jako potwierdzenie swoich słów, opowiedział on o wielu z nadchodzących zdarzeń które znacząco zmienią nasz świat.

Pierwszą z interesujących historii jego  autorstwa jest ta zgodnie z którą Stany Zjednoczone przyznały, że zamachy z 11 września zostały zorganizowane przez rząd. Miało to rzekomo służyć unifikacji narodu i zapobiegnięciu nadejścia niszczącej wojny domowej. Sam Phillips twierdził, że został wysłany w przeszłość na rozkaz rządu i że maszyna którą się posłużono najprawdopodobniej pochodziła od przedstawicieli innej cywilizacji. Mężczyzna opowiedział też nieco na temat nadchodzącej III wojny światowej, która ma rozpocząć się po ataku Kim Jong Una na Hawaje.

Działalność północno koreańskiego lidera ma wywołać reakcję łańcuchową która sprowokuje Stany Zjednoczone do wykorzystania broni atomowej. Rzeczywista III wojna światowa ma rozpocząć się w 2020 roku. Konflikt ma toczyć się pomiędzy stronnictwem Rosyjsko-Chińskim a Amerykanami wspieranymi przez państwa NATO. Podobno wykorzystywano podczas niego bomby atomowe, ale jedynie w ograniczonym stopniu na polach bitew.

To jednak nie wszystko ponieważ ten domniemany podróżnik w czasie, zapowiedział również nadchodzące w 2022 roku trzęsienie Ziemi w Los Angeles o sile 10.2 stopnia w skali Richtera. Jak twierdził Phillips, unicestwi ono całą metropolię. Ponadto, w 2025 roku ludzkość ma wylądować na Marsie, a już w 2032 powstaną pierwsze kosmiczne bazy na czerwonej planecie. Mężczyzna opowiedział też na temat następcy Donalda Trumpa, który po swojej drugiej kadencji ma zostać zastąpiony przez niejakiego Michaela McIntosha.

Jak to zwykle bywa, tego typu zapowiedzi od domniemanych podróżników w czasie są niewiele warte. Nawet jeżeli uznalibyśmy iż istnieje ktoś taki jak Michael McIntosh i że nie jest to poprostu żart twórcy tego nagrania i jeśli uznamy że zaprezentowana przez Phillipsa wizja III wojny światowej nie jest poprostu mocno zgeneralizowanym obrazem obaw dzisiejszych ludzi to w dalszym ciągu pozostaje jedna kwestia. Na tą chwilę, podróż wstecz własnego kontinuum czasowego powinna być niemożliwa. Szczególnie jeżeli zakładamy iż nasz wszechświat funkcjonuje w ramach teorii wieloświatu. W takim wypadku o wiele sensowniej byłoby więc założyć iż jest to jedynie skok po atencję ze strony internautów. No, ale o tym jaka jest prawda, przekonamy się i tak już wkrótce.