Puma Punku, megalityczny cud architektoniczny o nieznanym pochodzeniu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Puma Punku, fascynujący starożytny kompleks starszy niż cywilizacja Inków, położony jest w odległości 72 km na zachód od La Paz, wysoko w górach andyjskich. Nie da się ukryć, że jest to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, a jednym z nich jest chociażby liczba megalitycznych bloków znalezionych w tym miejscu, która jest jedną z największych na naszej planecie. Naturalnie jest to tylko jeden z elementów Puma Punku, które mogą zainteresować wielu zwolenników teorii paleokontaktów.

Oczywiście najważniejszym punktem zainteresowania są niezwykle dokładne, precyzyjne cięcia kamieni i ich polerowane powierzchnie, które niczym nie przypominają tych znanych chociażby z angielskiego Stonehenge. Warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości Puma Punku jest częścią jeszcze większego kompleksu, który należał niegdyś do starożytnej kultury z miasta Tiahuanaco, która poprzedza starożytnych Inków o tysiąclecia.

Zgodnie z badaniami, kamienie  używane w procesie budowlanym tego megalitycznego cudu architektury wycięto z taką dokładnością, aby pasowały do ​​siebie idealnie i mogły być składane ze sobą bez użycia zaprawy. Odstępy między kamieniami są tak dobrze wyliczone, że pomiędzy nie nie wetknie się nawet kartki papieru. Ale jakim sposobem to wszystko było możliwe tysiące lat temu? Czy to możliwe, że Puma Punku jest dowodem na stosowanie nieziemskiej technologii ? Czy jest to możliwe, że starożytna kultura, która zbudowała Tiahuanaco i Puma Punku miała dostęp do zaawansowanych technologii, które z biegiem lat zostały utracone?

Zgodnie z książką autorstwa Davida D. Zinka pt. "Starożytne kamienie mówią" lokalni Indianie z plemienia Aymara opowiadali niegdyś historię zgodnie z którą w czasie zwanym przez nich Chamac Pacha lub Pierwsze Stworzenie, na długo przed przyjściem Inków mieszkańcy Tiahuanaco mieli być obdarzeni paranormalnymi mocami. Podobno byli oni w stanie podnosić z ziemi ogromne bloki skał i transportować je z kamieniołomu wprost do swojego miasta, a wszystko to dzięki wprowadzeniu ich w stan lewitacji.

Historia ta brzmi oczywiście niedorzecznie, ale ciekawie zgrywa się z jednym niezaprzeczalnym faktem, Puma Punku znajduje się na wysokości ponad 3900 m n.p.m, co oznacza że ​​znajduje się powyżej naturalnej linii drzew. Biorąc więc pod uwagę, że drzewa nie rosły w tym obszarze to jakim sposobem transportowano ów gigantyczne bloki ? W Egipcie, miały być za to rzekomo odpowiedzialne wałki z drzew po których przesuwano skalne bloki, ale skoro w okolicy kilkuset metrów od Puma Punku nie było drzew to w jaki sposób ta starożytna zdawałoby się kultura transportowała megalityczne kamienie ważące setki ton z kamieniołomu wprost na szczyt góry?

Naturalnie plemiona Inków, wierzą że ich legendy są w rzeczywistości prawdą, a oni stanowczo zaprzeczają, jakoby ich przodkowie mieli cokolwiek wspólnego z budową Puma Punku. Fakt, że te ogromne kamienie pasują do siebie jak gigantyczne puzzle, a ich konstrukcja nie wymaga korzystania z zaprawy definitywnie jeszcze bardziej utrudnia wynalezienie logicznego rozwiązania tej zagadki. Naukowcy narazie zgadzają się jedynie z tym, że odnalezione do tej pory budowle ewidentnie świadczą o bardzo zaawansowanej wiedzy z zakresu cięcia kamienia i zrozumienia geometrii wykreślnej. Innymi słowy, czegoś czego dawni ludzie nie mieli prawa umieć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kosmozaur

Zdjęcia z Puma Punku

Zdjęcia z Puma Punku wyglądają jak robione na placu budowy u kamieniarza.

Monolity wyglądają jak beton, ciekawe po co te maluśkie dziurki (nawierty). Jedno zdjęcie sugeruje odlewanie z formy (może znali biodegradowalny plastik i z niego robili formy Wink :

http://www.panoramio.com/photo/59794744

Ciekawe jest to, że podobna technika była stosowana na całym świecie prawdopodobnie w tym samym okresie: Tiahunaco, Teotihuacan, Zigguraty, Giza, Angkor, etc...

 

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne.

Portret użytkownika maniek

Największą zagadką jest to

Największą zagadką jest to dlaczego współczesna nauka nie chce uznać, że tzw starożytne cywilizacje były o wiele bardziej rozwinięte niż się obecnie uznaje? Skoro my w ciągu 100-200 lat zrobiliśmy tak ogromny postęp to czy nie mogły tego dokonać poprzednie cywilizacje np. 3500 lat pne (czasy budowy piramid w egipcie) - a późnie w skutek wojny nuklearnej albo erupcji wulkanu utracić...

Portret użytkownika kit

Czemu propozycje odlewania w

Czemu propozycje odlewania w formie są momentalnie rozstrzeliwane tym, że "skała topi się powyżej 1000 st", albo się je w ogóle pomija?? (nie mówię akurat tylko o tym artykule, ale właściwie o wszystkich tekstach i filmach jakie można znaleźć na ten temat w necie)
Przecież beton czy gips też się topią w temp powyżej 1000st, ale nie przeszkadza to w masowym wykonywaniu płyt, pustaków, ozdobnych paneli czy innych fantazyjnych kształtów.

Fakt, że to też wszystkiego nie wyjaśnia ale przynajmniej wyjaśnia dużo więcej niż "przylecieli bogowie i zrobili".

Portret użytkownika lukas2111

Ja też potwierdzam że

Ja też potwierdzam że czytałem dużo spekulacji na temat odlewów. Choć sam się głowię z czego się robi formę i to z taką precyzją Smile

A temperatura topnienia skały czego nigdy nie sprawdzałem(!) wydaje mi się niska wg tego co podaje kuzYn ale może tak jest.

Portret użytkownika KoFiPL

To czemu zwyklasty kamień nie

To czemu zwyklasty kamień nie chce się topić od palnika acetylenowo-tlenowego gdzie temperatura jest między 2400 a 3100'C ?

Z granitu ani innych twardych kamieni nie można sobie zrobić zupy a później odlewać do form w kosteczki Smile

To było wszystko o wiele bardziej zaawansowane niż każdy sobie myśli. A przy tej technologii jaką to było wszystko robione to oni się tylko ograniczali do patrzenia jak to wszystko się tworzy praktycznie samo - używali mózgu i myśli nie mięśni... Zrobili to wszystko dlatego że to było łatwe a nie trudne. Żaden z nich pewnie nawet nie podniósł ani jednego kilograma ręcznie Smile

Będąc pod panteonem w Rzymie patrząc na filary przed nim, byłem całkowicie przekonany że nie jest to robione ludzką ręką ani sprzętem – nie ta waga, nie ta dokładność, nie ta liga…

Portret użytkownika Panteista

Brak słów "bloki skalne

Brak słów "bloków skalnych w Puma Punku jest wykonana z irydu" jak można takie bzdury pisać. IRYD TO PIERWIASTEK CHEMICZNY - METAL PRZEJŚCIOWY. I jak tu poważnie traktować ten portal skoro moderator pisze takie bzdury Smile

Portret użytkownika b@ron

zapewne kuzynowi chodziło o

zapewne kuzynowi chodziło o dioryt, zwykłe przejęzyczenie które ty jako użytkownik mogłeś jedynie sprostować i by było cacy... ktoś kto pisze z głowy często może taki błąd w nazwach  popełniać

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kuzYn

Oczywiscie że chodziło mi o

Oczywiscie że chodziło mi o dioryt. Większość bloków skalnych  w Puma punku wykonana jest z diorytu i andezytu. I to miałem na myśli, zwykłe przejęzyczenie. Dzięki b@ron

Koniec tematu.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Strony

Skomentuj