Czy zagadkowe starożytne koleiny to ślad prehistorycznej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: Dr. Alexander Koltypin

Skamieniałe koleiny znajdowane w różnych miejscach świata, mogą być pozostałością po ciężkich pojazdach terenowych. Nikt nie spierałby się pewnie z tą tezą, gdyby nie fakt, że zgodnie z opinią badacza zajmującego się tym tematem, ich powstanie datuje się na około 12-14 milionów lat temu. Według dr Aleksandra Koltypina, geologa i dyrektora Narodowego Centrum Badań Historii Naturalnej w Międzynarodowym Niezależnym Uniwersytecie Ekologii i Politologii, jest to jak najbardziej możliwe.

 

Bez wątpienia, jest to dość kontrowersyjne twierdzenie, szczególnie, że ludzka cywilizacja ma przecież sięgać swoją historią kilku tysięcy, a nie milionów lat. Oznaczałoby to, że albo mamy tu doczynienia z oszustwem, albo bezpośrednim dowodem na istnienie prehistorycznej cywilizacji wystarczająco zaawansowanej, by dysponować takimi pojazdami. Domniemane ślady kół miały powstać w środkowym lub późnym okresie miocenu.

Hiszpania, Castellar de Meca
(Źródło: Dr. Alexander Koltypin)

W tym czasie, ziemia była mokra i plastyczna jak glina. Duże pojazdy niemalże tonęły w błocie, jednakże ślady kolein opon na różnych głębokościach sugerują, że w miarę upływu czasu powierzchnia wysychała, ale pojazdy nadal się po niej przemieszczały. Informacje o tego typu koleinach są nieliczne, zwłaszcza w języku angielskim. Takie odniesienia zazwyczaj mówią, że tego typu otwory zostały pozostawione przez wozy ciągnięte przez osły i wielbłądy.

Turcja, Dolina Frygijska
(Źródło: Dr. Alexander Koltypin)

Pomimo tego, Koltypin uważa, że wyjaśnienie tajemnicy kryjącej się za tą pradawną siecią dróg jest inne. Skamieniałe koleiny kół do tej pory, zostały znalezione na Malcie, we Włoszech, w Kazachstanie, we Francji, a nawet w Ameryce Północnej.
Jednym z najważniejszych klastrów jest Sofca, w Turcji, gdzie otwory mają długość 75 kilometrów. Dr. Koltypin, przypisuje ich istnienie jednej zaawansowanej cywilizacji, istniejącej w bardzo odległych od nas czasach. Wiele burzliwych zjawisk naturalnych, takich jak tsunami, wybuchy wulkanów, powodzie i zaburzenia tektoniczne, mogły unicestwić wszelkie pozostałości tej tajemniczej kultury.

Wszystko poza drogami. Oczywiście nie ma co kryć, że na tą chwilę cała ta teoria jest szyta bardzo grubymi nićmi. Fakty pozostają takie, że petryfikacja może nastąpić w ciągu kilkuset lat, a w odpowiednich warunkach nawet kilku miesięcy. W związku z tym, to że koleiny są skamieniałe wcale nie musi oznaczać, że są aż tak niewyobrażalnie stare.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Widziałem te koleiny na

Widziałem te koleiny na Malcie. Faktycznie dziwne.Długo nimi spacerowałem i zauważyłem, że łączą poszczególne świątynie czy rytualne miejsca, a niektóre zmierzają do morza, a jak wiadomo przy wybrzeżach Malty są zatopione budowle a nawet miasta, które kilka tys lat temu były na lądzie. Nie wiadomo nic jak do tej pory o kultórze, która  niegdyś zamieszkiwała Maltę

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

jak za dwanaście milionów lat

jak za dwanaście milionów lat odkopią Polskę spod metrowej warstwy skamieniałych prezerwatyw, to się też będą dziwować jak ci dzielni Słowianie zdołali całą europę środkową pokryć aż tak regularnie koleinami...

i od razu jest taki roboczy pomysł: żeby potem nie było niedomówień, to oprócz kolein należy na bieżąco odciskać pomiędzy nimi płaskorzeźby aktualnego ministra transportu - a tak, dla archeologów na wieczną rzeczy pamiątkę, żeby później nie było to tamto... ile to w końcu roboty co kilometr lub dwa wetknąć mu na chwilę buzię w asfalt?

przyszłe pokolenia będą wdzięczne...

Strony

Skomentuj