Kolonizacja Marsa będzie zarezerwowana tylko dla elit?

Kategorie: 

Źródło: BPEarthWatch

We wrześniu zeszłego roku, Elon Musk wypowiedział się w Guadalajarze na temat swojej wizji kolonizacji Marsa dzięki projektowi firmy SpaceX. Jego plan zakłada wysłanie milion osób na Marsa, z czego koszty na osobę będą oscylować pomiędzy 100 a 200 tys. dolarów.

Milion osób będzie wymagał ogromnej infrastruktury budowlanej. Pytanie brzmi kto zajmie się rozwijaniem tak ogromnego przedsięwzięcia? Czy inżynierowie i budowniczy będą pierwszą grupą, która znajdzie się na Marsie? Czy surowce potrzebne do budowy również będą tam wysyłane?

Interesujące jest też to, że Elon Musk próbuje dokonać tego wszystkiego bez udziału organizacji pozarządowych. Program finansowany z „czarnego budżetu” prawdopodobnie nie jest tylko przedsięwzięciem rządu USA, czy NASA. Operacja ta jest o wiele bardziej złożona. Do kolonizacji Marsa ma się przyczynić wybrana grupa osób, która może stworzyć odseparowaną „lepszą cywilizację”, która będzie miała dostęp do najnowszych zdobyczy nauki oraz badań.

Pojawiające się ostatnio obawy sugerują, że taka enklawa miałaby powstać tylko dla wpływowych i bogatych osób. W razie niebezpieczeństwa na Ziemi – kataklizmu bądź wojny atomowej – grupa wybranych byłaby bezpieczna na innej planecie. Oczywiście taka operacja powstałaby w ścisłej tajemnicy, jednak zdjęcia satelitarne z Marsa mogłyby uchylić rąbka tajemnicy w tej sprawie. Chociaż na tą chwilę nie można tego udowodnić, ostatnie inwestycje możnych tego świata w bunkry i inne formy zabezpieczenia na wypadek wojny muszą budzić podejrzliwość niektórych osób. Zreszta, możliwe jest, że pierwsze grupy techników przygotowują się do drogi na Marsa lub już tam są i w tajemnicy budują odpowiednią infrastrukturę. Tak czy inaczej, przeciętni ludzie najprawdopodobniej nie dowiedzą się nigdy prawdy na ten temat

Elites Preparing the Space Ark!

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika wrzosowisko

swietny pomysl ! wypieprzyc

swietny pomysl ! wypieprzyc wszystkie 'elyty' na Marsa, to przynajmniej na Ziemi bedzie nam sie zylo milej i spokojniej Smile

0
0

' a fructibus eorum cognoscetis eos '

Portret użytkownika Rodak

Z różnych informacji wynika,

Z różnych informacji wynika, że kolonizacja Marsa i całego układy słonecznego trwa juz od jakiegos czasu, od lat 40 XX w., tylko nie podaje się tego do szerokiej wiadomości publicznej.

0
0
Portret użytkownika Adrem

Wspaniale !

Wspaniale !

Pomożemy im się spakować !

2
0
Portret użytkownika Prawda

Oczywiście, że tak będzie

Oczywiście, że tak będzie przyszłe pokolenie Sorosów lub innych "Elit" zrobią sobię Apokalipsę za naszej Ziemii, a sami będą oglądać z Marsa nasz zagładę, a raczej zagładę naszych przyszłych pokoleń bo my raczej tych czasów nie dożyjemy.

2
0
Portret użytkownika nikt-xxx

Na razie to jakiś "steam punk

Na razie to jakiś "steam punk". Najpierw źródło energii (puinkt 0, fuzja, ...) i napęd. Mars nie ucieknie, a Ziemia może.

0
0
Portret użytkownika qantex

To nic nowego, wiadome było

To nic nowego, wiadome było od początku że elita spie.....li na iną planetę a pleb będzie zdychać na ziemi powolną śmiercią.

0
0
Portret użytkownika anya67

jak Baca leci to ja też ...

jak Baca leci to ja też ... jacyś inni chętni ? im nas więcej tym lepiej ... w drodze się nie będzie nudziło LoL 

0
0

Laszka

Portret użytkownika b@ron

jeśli warunki na marsie są

jeśli warunki na marsie są lepsze od ziemskich, to zapewne bedzie on zarezerwowany dla elit, ale jeśli są takie jak nam się podaje (a nie sądzę) to w pierwszej kolejności polecą króliki doświadczalne, nie sądze też, żeby te wyprawy nie były objęte tajemnicą ... różnego typu "reality show" pokazujące na żywo wyprawe, bedą jak nic kręcone w studiu pod niewiedzę gawiedzi oglądającej i biorącej udział w "wyprawie"

3
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj