Niezwykłe odkrycie! Średniowieczna ilustracja syreny zawiera obiekt UFO

Kategorie: 

Źródło: British Library

Przechowywana w Brytyjskiej Bibliotece Narodowej XVI wieczna mapa przedstawiająca linie brzegową obojga Ameryk, zainteresowała sobą ufologów. Jak się okazało, jedna z zawartych na niej ilustracji przedstawia podobiznę syreny, trzymającej w dłoni coś co zdaniem wielu osób przypomina obiekt UFO.

Mapa została wykonana przez Diego Gutiérreza i Hieronima Cocka, oraz opublikowana w 1562 r. w Antwerpii. Do XVIII wieku była to największa mapa linii brzegowej tego regionu. Zawarte na niej rysunki papug, małp, syren, potworów morskich, kanibali, gigantycznych Patagończyków i wybuchającego wulkanu w Meksyku oraz liczne osady, rzeki i góry interesowały sobą historyków już od dziesięcioleci.

Pomijając jednak przedstawione tam obrazy smoków morskich i kanibali, lewy dolny róg mapy, w pobliżu "Tierra del Fuego", archipelagu na południowym krańcu kontynentu południowoamerykańskiego. Ilustruje on ówczesne wyobrażenie syreny i najprawdopodobniej nikt nie zainteresowałby się tym rysunkiem gdyby nie fakt, że trzymany przez nią przedmiot, jest niezwykle podobny do obiektów znanych dziś jako UFO. Choć w tym wypadku  mamy chyba doczynienia z ich wodnymi odpowiednikami czyli z USO.

Oczywiście jest to jedynie dzisiejsze skojarzenie, które mimo iż wydaje się uzasadnione może daleko odbiegać od tego co miał na myśli autor ilustracji. Sugeruje się, że dziwny dysk znajdujący się w dłoni syreny może być lustrem, na co ma wskazywać fakt iż jej druga ręka zdaje się czesać jej włosy. Bez wątpienia, takie wyjaśnienie jest bardziej realistyczne niż wersja z latającym spodkiem pochwyconym przez syrenę.

Czy jednak możemy być pewni, że dziwny przedmiot jest zwykłym lustrem? Nie należy zapominać, że dziwny spodek zaobserwowany na mapie przypomina UFO głównie ze względu na rozwój dzisiejszej popkultury. Jesteśmy do tego stopnia przyzwyczajeni do wizerunku szarego obcego podróżującego latającym spodkiem, że każdy obraz tego typu, nasuwa nam identyczne skojarzenia.

Aby poznać prawdę na temat tej ilustracji, musielibyśmy posiadać wiedzę jej twórcy. Nie wykluczone, że powstanie tego rysunku miało związek  z jego osobistymi doświadczeniami podczas żeglugi których to interpretacja może być dla nas niezwykle kłopotliwa. Dziwny spodek w dłoniach syreny może być zarówno dziwacznie narysowanym lustrem co zagadkowym obiektem zaobserwowanym w towarzystwie równie tajemniczych istot. Bez większej ilości danych na ten temat, możemy jedynie gdybać.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika taurus

Pytanie na logikę po co

Pytanie na logikę po co syrenie pod woda kapelusz z rondem...myslicie coś trochę czy udajecie?

0
0
Portret użytkownika Natenczas Wojski

Taaa, średniowieczna mapa z

Taaa, średniowieczna mapa z XVI wieku! Dla was Średniowiecze skończyło się chyba wraz z zatonięciem "Titanica"... XVI wiek to doba Renesansu!

0
0
Portret użytkownika Znawca, ale i realista

A nie może to być po prostu

A nie może to być po prostu kapelusz? Natomiast syrena w między czasie czesze włosy? Choć nie wykluczone, że faktycznie, może to być również i UFO, które często w tym rejonie daje o sobie znać...Hmmmm/

 

0
0
Portret użytkownika lol

No tak, przyglądają się co

No tak, przyglądają się co trzyma w ręku, ale nikogo nie dziwi ani syrena, ani jej długi wężowy ogon, ani wydatne pośladki. To ci dopiero ślad historyczny Smile Smile Smile

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika magi74

No dokladnie to chcialam

No dokladnie to chcialam napisac. Zdjela kapelusz z glowy zeby sie zaczesac. Zaraz ufo. 

 

2
0
Portret użytkownika hyhpolak

tez tak sie mnie to od razu

tez tak sie mnie to od razu skojarzylo z kapeluszem , albo marynarze rzucili jej metalowy talerz by pograc w slynne frisbee

0
0
Portret użytkownika Nieważny

 Warszawiakiem drogi Matisie

 Warszawiakiem drogi Matisie nie jestem, ale ale widziałem coś podobnego przejazdem. Niesamowite skojarzenie...pozdro

0
0

Skomentuj