Archeolodzy odkryli w kościele szkielety trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety

Kategorie: 

Fot. Dailymail.co.uk

Podczas wykopalisk archeologicznych, które miały miejsce w kościele Wszystkich Świętych w angielskim York, odkryto 700 - letni szkielety trzech mężczyzn i kobiety w ciąży.

 

Podczas wykopalisk archeologicznych w kaplicy Panny, która znajduje się w Kościele Wszystkich Świętych, archeolodzy natknęli się na szokujące odkrycie - grób ze szczątkami trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety. Po tym jak badacze wydobyli kości z gleby, chemicy pobrali próbki i okazało się, że ludzie zostali pochowani w trzynastym wieku.

Według archeologów, zakopani pod posadzką mężczyźni w południowej części kościoła, byli jak gdyby niedbale wrzuceni do grobu. Spoczywali  jeden na drugim być może po to, aby zrobić miejsce dla kolejnych pochówków. Kobietę znaleziono z kośćmi martwego płodu. Pochowano ją oddzielnie w północnej części świątyni.

„Rozpoczęliśmy prace wykopaliskowe w celu przywrócenia blasku kaplicy Panny, aby lepiej zrozumieć, jak wyglądała i funkcjonowała wiele wieków temu” - powiedział w rozmowie z Mail Online dr Robert Richards. „Oczywiście, odkrycie szczątków ludzkich było dla nas wielką niespodzianką. Nie spodziewaliśmy się tego, że natkniemy się podczas wykopalisk na duży grób. Po analizie chemicznej i przebadania szkieletów, zwróciliśmy szczątki na miejsce, tak aby mogli je zobaczyć zainteresowani naszym znaleziskiem goście."

Oprócz kości, archeolodzy znaleźli też fragmenty ceramiki i osadzony na nagrobku rysunek w kształcie płatków. Naukowcy uważają, że takie oznakowanie było rodzajem talizmanu, przynoszącego szczęście i odpędzającego złe duchy.

„Tak, mamy pewne przypuszczenia. Tak więc uważamy, że na nagrobku wyryto symbol solarny, który jest znakiem regeneracji i odrodzenia. Pochowani w kościele ludzie byli niedaleko od najbardziej prestiżowej lokalizacji tj. ołtarza, więc może mieli bardzo wysoki status społeczny" – powiedział dr Melanie Giles, archeolog na Uniwersytecie w Manchesterze.

„Grób prawdopodobnie oznaczał koniec rodu” – powiedział z kolei dr Robert Richards. „Pomimo wszystkich wysnutych teorii, dokładne okoliczności śmierci i pochówku ciężarnej kobiety i trzech mężczyzn, prawdopodobnie pozostaną tajemnicą" - dodał.

Dziennikarzy poinformowano, że wszyscy zainteresowani znaleziskiem archeologów mogą odwiedzać kościół Wszystkich Świętych w Yorku 19 lipca 2014.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

  Dziś by "budynek dobrze

 
Dziś by "budynek dobrze stał" wmurowuje się weń "kamień wegielny" czyli taką rytualną intencjonalną ofiarę dla demona yahwe i jego syna zębiastego jezusika. Ale to się czyni dziś bo MORDOWANIE LUDZI jest spenalizowane. Kiedyś wyznawcy religi żydowskiej i wszelcy wyznawcy odżydowskich sekt jako "kamień węgielny" zakopywali zwyczajnie żywcem ludzi i to tym więcej im ważniejsza była "poswięcana" tak budowla. Pod podowę bluźnicy salomona złożono ich żywcem w ofierze jakieś kilka tysięcy na przykład. To co wykopano w artykule to pozostałość tych satanistycznych wierzeń. Takie karmienie demona .... pod pozorem wiary objawionej... 

0
0
Portret użytkownika Tedim

@Zenek Człowieku ! Ty jesteś

@Zenek
Człowieku !
Ty jesteś jakś nawiedzony na punkcie żydów !
Pora byś udał się na leczenie.

0
0
Portret użytkownika Takitam

Generalnie stare kościoły

Generalnie stare kościoły zawsze były cmentarzami - więc co w tym dziwnego że w XIII wiecznym kościele znaleziono pod posadzką zwłoki ?. Jakby rozkopano całą posadzkę to było by ich ze trzydzieści a nie tylko trzy.

0
0
Portret użytkownika andy V

Do tego można dodać że

Do tego można dodać że pierwsze "kościoły" w Rzymie mieściły się ze względu na prześladowania chrześcian- w katakumbach pod miastem. Katakumby nie były niczym innym jak cmentarzami.

0
0
Portret użytkownika Endor

Kościoły to święte miejsca !

Kościoły to święte miejsca ! A święci czynią cuda za sprawą Chrystusa Mesjasza !
 
[............]
 
EDIT: To jest już ostatnie ostrzeżenie - przestań spamować. @John Moll

0
0

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

Zwloki mezczyzn, kobiety i

Zwloki mezczyzn, kobiety i dziecka pod kosciolem... Woow , naprawde sensacyjny news..
Nie zebym byl zlosliwy, po prostu naszla mnie taka refleksja i zwyczajnie musialem sie nia podzielic. Smile

0
0
Portret użytkownika ziomal pierwszy

... nie dziwi mnie

... nie dziwi mnie lokalizacja tego kościoła, nie dziwi mnie, że zakopano ciła blisko ołtarza.

0
0
Portret użytkownika eRHea

sensacyjny news - bo nie było

sensacyjny news - bo nie było to cmentarzysko niemowląt w klasztorze, bo faceci leżeli jeden na drugim - pytanie, który z nich to ksiądz?
Poza tym normalka - laicy chowają niewygodne trupy w szafach albo kapuście, "uczeni w piśme" chowają tam, gdzie najciemniej - pod ołtarzem...
 

0
0
Portret użytkownika eRHea

w kościele nie ma latarni,

w kościele nie ma latarni, księża boją się konkurencji w prostutucji. A ponieważ prostutucja seksualna sprzedaje sie lepiej, niż duchowa, więc latarni w kościele nie znajdziesz. Tylko outage...

0
0
Portret użytkownika trzcina_1

a już tam

a już tam prostytucja???
spytaj [email protected] też miał podobno do czynienia z latarnią ( podobno czołowe zderzenie )...

0
0
Portret użytkownika eRHea

masz rację - to nie

masz rację - to nie prostytucja, to osiąganie korzyści materialnych z pełnienia czynnośći duchowych... hmmm
pozdrawiam trzcinko...
 
 

0
0
Portret użytkownika eRHea

hmmm:) z nibylandi?? Znaczy

hmmm:):) z nibylandi??
Znaczy dzwoneczek, czy Wendy?
Jak zamknę oczy i bardzo mocno będę chciał, dolecę do Was? Piratko?
 
Hmmm... a kapelusz z piórkiem masz? Wiążesz jeńców?

0
0
Portret użytkownika trzcina_1

kapelusz da radę załatwić a

kapelusz da radę załatwić a co ???
w nibylandi wszyscy jesteśmy bo to wirtual tylko, że jeszcze niedawno był lepszy, a teraz to zamuła i flaki z olejem co leprzy koment jest ciachany, zastanawiam się nad odejściem bo nibylandia zamieniła się w ciachlandię... szkoda ;-(

0
0
Portret użytkownika eRHea

Bo jak będziesz miała

Bo jak będziesz miała kapelusz z piórkiem i zwiążesz, to ja chce :):):P:P
ale prawda - ciachlandia, albo inne [ciach] medium.pl

0
0
Portret użytkownika trzcina_1

ALE JA NIE

ALE JA NIE CHCĘ.................................................

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ben

Ze mną nie ! ponoć była

Ze mną nie ! ponoć była wiatropylna tak gadają,
szczerze nie pamiętam była niezła impreza miodzik się lał strumieniami 
a zresztą to było tak dawno nie pamietam.
A tych dwóch to wpadło tak przez przypadek
I zaraz takie halo i do gazet i internetu miej waść litość żonaty jestem.

0
0
Portret użytkownika Nieważny

 Powiedzą zainteresowanym

 Powiedzą zainteresowanym wszystko ,na miejscu wystarczy byc 19 lipca 2014.

0
0
Portret użytkownika Juszka1980OGL

Piękny kameralny kosciółek

Piękny kameralny kosciółek nie to co ogromna katedra York'u. Nie pierwsze i nie ostatnie szczątki znalezione pod posadzką jakiegoś kościoła - norma.

0
0

Skomentuj