Artysta stworzył rzeźbę anioła z noży będących narzędziami zbrodni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Twórca Alfie Bradley skonstruował wspaniałą rzeźbę anioła. Na stworzenie posagu wybrał bardzo nietypowy materiał – noże, które policja brytyjska skonfiskowała przestępcom, jak również te, które wydobyto z zasztyletowanych ciał ofiar.

 

 

Statua składa się ze 100 tys. noży. Przed użyciem na potrzeby sztuki, każde ostrze sterylizowano i stępiano. Nie wszyscy krewni ofiar są entuzjastami przedsięwzięcia, choć większość wyraża aprobatę. Niektórzy poprosili, aby wygrawerować imiona i nazwiska pomordowanych na głowniach oraz uchwytach sztyletów.

 

Anioł ma niespokojny wyraz twarzy, przypominający oblicze cierpiącego Jana Pawła II, i skrywa wewnętrzny ból. Wydaje się, że zadaje pytanie – „dlaczego?”.

 

Alfie Bradley chce swoim posągiem zwrócić uwagę władz na problem zbrodni, popełnianych w Anglii, w celu podjęcia niezbędnych środków zapobiegania przemocy. Kampania realizowana jest pod hasłem „Ratuj życie, oddaj swój nóż" .

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

To ładnie noży w plecy wbili

To ładnie noży w plecy wbili ludziom te czarne anioły śmierci,a to jeszcze nie wszystko,ile jeszcze nowych rzeź dokonają,mojej energii nie dostaną,zabieram ją sobie,od tej energii pomieszanej obraz wygląda jak by był nagrywany z pierwszych kamer, takie na kolbkę

3
0
Portret użytkownika sandrax

Już ci zabrali energie

Już ci zabrali energie,zużyłeś ją na malowanie kresek i kwadratów.Twarze ją zabrały,wyrzuć mazaki do kosza.Kup worek piasku i gryzmol paluchem,zrób se babke i bedzie oki.

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

niezbyt głęboko upośledzony

niezbyt głęboko upośledzony artysta Alfi z Anglii zrobił rzeźbę z noży - anioł z miną jana pawła pytający: dlaczego? to pozytywna wiadomość inspirujaca do głębszych przemyśleń...

po analizie tego osobliwego zjawiska nasuwa się myśl żeby artysta Alfi wyżebrał od nowych brytyjczyków pare tysięcy maczet i wyrzeźbił mahometa z miną matki boskiej pytającego anioła z miną jana pawła: what the fuck? 

0
-1

Skomentuj