Dziwne poczucie humoru może być pierwszym objawem demencji

Kategorie: 

tg

Zmiany w poczuciu humoru ludzi, na przykład w przy okazji tragicznych wydarzeń, mogą być wczesnym objawem zbliżającej się demencji. Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy z University College w Londynie.

 

W sumie przebadano 48 pacjentów z otępieniem czołowo - skroniowym. Analiza opinii krewnych i przyjaciół tych pacjentów, po przestudiowaniu ankiet, wykazała, że u wielu z nich rejestrowano zmiany w poczuciu humoru przez kilka lat, zanim zdiagnozowano „otępienie". U chorych obserwowano nieodpowiednie ataki śmiechu podczas tragicznych wydarzeń.

Eksperci twierdzą, że potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób i kiedy deformacja poczucia humoru powinna być postrzegana, jako znak ostrzegawczy o zbliżającej się demencji.

Część mózgu, która ma na to wpływ, jest odpowiedzialna za zachowanie i osobowość. U ludzi, u których rozwija się ta forma demencji, zanikają mechanizmy hamujące. Stają się oni bardziej impulsywni i okazują trudności w sytuacjach interakcji społecznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Widziałem raz w hospicjum

Widziałem raz w hospicjum takiego starego kapciucha(łapy całe w tatuażach- autorów chyba z przedszkola)Kiedyś "gieroj"(cwaniak myslał że nie ma wtedy nad niego)a teraz żałosny pajac...nawet dupska sam nie podetrze... i pokorniutki jak baranek.Raczej poczucie humoru juz go opuściło...bo jak "kosa"stoi na wyrkiem to chyba już nikt o czyms innym nie myśli.No ale pewnie wydawało sie mu że będzie "zbawiony"i jego bożek da mu fuche tam w "raju"w salonie tatuażu.I tam jego pała bedzie miejsce grzała przez wieczność.

0
0
Portret użytkownika MiterMan

wedlug niektorych kazdego

wedlug niektorych kazdego trzeba leczyc... nie od parady w kazdej reklamie nakazuja skonsultowac sie z lekarzem lub farmaceuta...... nie zdziwcie sie jak niedlugo wejdzie na rynek lek na demencje.... bedzie hitem....

0
0
Portret użytkownika Ogo Pogo

Komorowski w trakcie ceremoni

Komorowski w trakcie ceremoni żałobnej na lotnisku w Warszawie z uśmiechem licującym na palantyzm obudzony.Tusk obermatoł i folksdojcz wymieniający żółwiki z carem i I-szym sekretarzem ,towariszczem Putinem tuż po zamachu w Smoleńsku.No i wreszcie wczoraj zdemolowana ,zdementowana,zneutralizowana Kopaczka z mówmicy Sejmowej.Kurna jak nic demencja lecz nie starcza a przestępcza.

0
0
Portret użytkownika pigwa

Nie badzo rosumie co awtor ma

Nie badzo rosumie co awtor ma na mysli. Pszeciesz pogrzeby są smieszne. A jak cus jest smieszne, to wszyscy pofinni sie smiac hahaha

0
0
Portret użytkownika Miećka

potwierdzam, moja matka

potwierdzam, moja matka potrafi śmiać się z sytuacji w telewizji które mnie przerażają
 

0
0
Portret użytkownika zadziwiony

Niby nic nie mam do

Niby nic nie mam do Brytyjczyków czy brytyjskich naukowców i , ale jeżeli "napady śmiechu podczas tragicznych wydarzeń" określają oni jako "poczucie humoru" czy też zmiany w nim - to chyba najwyższy czas się zastanowić nad tematem: "wpływ wyspiarskiego klimatu na przedwczesne otępienie".

0
0
Portret użytkownika benet

Ja akurat mam specyficzne

Ja akurat mam specyficzne poczucie humoru, ale na pewno nie idzie ono w parze z demencją. Ostatnio bardzo się uśmiałem... kurcze... ale z czego to ja się tak śmiałem ? Biggrin

0
0
Portret użytkownika benet

prostaty nie mam, mam tylko

prostaty nie mam, mam tylko łagodny przerost jakiegoś tam... stercza, nercza czy serca, no coś takiego Biggrin

0
0
Portret użytkownika trzcina_1

czyli mam rozumieć, że każdy

czyli mam rozumieć, że każdy kto zagląda i pisze na IM ma dziwne poczucie humoru... Smile
więc wszystkich nas czeka demencja starcza... a co po niektórzy ( nie będę pisać kto... ) już ją mają...

0
0
Portret użytkownika El Koto

eno, czemu nie wklejasz linku

eno, czemu nie wklejasz linku do zabawnych pornoli ? ostatnio dałeś linka do takich animowanych ... rozumiem maskujesz się tym razem żeby nie było widać twojego poczucia humoru

0
0
Portret użytkownika qantex

ja te "objawy" mam już od 10

ja te "objawy" mam już od 10 lat a mimo to skończyłem informatykę. Bzdury na resorach.

0
0

Skomentuj