Nowa katastroficzna teoria - LHC może przyciągać na Ziemię asteroidy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najnowsza niepokojąca teoria spiskowa robi karierę w Internecie. Zakłada ona, że udoskonalony silniejszy Wielki Zderzacz Hadronów (LHC), poprzez emitowane silne pole magnetyczne, może sprowadzać na Ziemię dodatkowe niebezpieczeństwo odchylając trajektorie przelatujących w naszej okolicy ciał niebieskich. Ma to rzekomo spowodować, że wzrasta ryzyko, iż zaczną one zderzać się z naszą planetą.

 

Dotychczas było już bardzo wiele teorii spiskowych z LHC w roli głównej. Największy ziemski akcelerator budzi emocje od dawna. Wcześniej sugerowano między innymi, że eksperymenty w CERN zagrażają egzystencji Ziemi. Zdaniem niektórych fizyków, przy takich energiach zderzeń teoretycznie możliwe jest wytworzenie w LHC osobliwości kwantowych, tak zwanych dziwadełek (ang. singularity), albo nawet niewielkich czarnych dziur. Teraz pojawiła się sugestia, że emitowane podczas eksperymentów pole magnetyczne może sprowadzić niebezpieczeństwo ze strony asteroid, które miałyby zostać jakoś ściągnięte.

 

Naukowcy twierdzą, że te strachy to nonsensy, ponieważ już na etapie projektowania LHC wszystko obliczono i nie ma szans, aby eksperymenty tam przeprowadzane mogły implikować jakiekolwiek zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Mimo to teorii spiskowych z Wielkim Zderzaczem Hadronów w roli głównej nie brakuje i sukcesywnie pojawiają się nowe.

 

Najnowsza z nich wydaje się być mutacją historii z propagowanymi od niedawna doniesieniami, że pod koniec września bieżącego roku dojdzie do kolizji Ziemi z jakąś asteroidą. Pierwsze doniesienie na temat tego rzekomego zagrożenia przekazał jeden z apokaliptycznych pastorów z USA. Potem oliwy do ognia dolała NASA organizując dziwaczną mistyfikację internetową z potencjalnie niebezpiecznym ciałem niebieskim, co miało być rzekomo fragmentem ćwiczeń na wypadek odkrycia nagle obiektu na kursie kolizyjnym z Ziemią.

Fragment LHC - źródło: CERN

Prawdopodobnie właśnie taka jest geneza tej historii. Po prostu postanowiono powiązać LHC tworząc kolejną teorię. Niewątpliwie faktem jest, że potężny akcelerator ze Szwajcarii jest najsilniejszym stworzonym przez człowieka źródłem pola magnetycznego na Ziemi, ale nie jest to elektromagnes zdolny do ściągania żelaznych asteroid i chyba kogoś poniosła zanadto fantazja. W kosmosie dużo bardziej istotne jest oddziaływanie grawitacyjne, a nawet poziom oświetlenia obiektu.

 

Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się, że LHC poprzez swoją pracę wpływa jakoś na ziemskie pole magnetyczne, prawdopodobnie odchylając je i zaburzając. Może to tworzyć trudne do przewidzenia perturbacje, efekty motyla. Według niektórych badaczy okresy pracy urządzenia dziwnie zbiegają się z dużymi trzęsieniami ziemi w różnych miejscach świata. Rzeczywiście kilka dni temu mieliśmy do czynienia z bardzo silnym wstrząsem sejsmicznym w Chile i nie widywano takich trzęsień gdy Wielki Zderzacz Hadronów był wyłączony podczas kilkunastomiesięcznej przerwy technologicznej.

 

 

Na podstawie: Express.co.uk

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika singularity

dziwadełek (ang. singularity)

dziwadełek (ang. singularity) ?? 
W fizyce to chyba raczej "Osobliwość"
Osobliwość, w fizyce stan układu, w którym przynajmniej jeden z parametrów określających go przyjmuje wartości nieskończone.

0
0
Portret użytkownika angelus maximus rex4

Asteroidy nie maja własności

Asteroidy nie maja własności magnetycznych na ogół.. Złoto, diamenty i hel równiez nie...
 Ta teoria to nonsens

0
0
Portret użytkownika Xerxes

No i co z tym końcem świata?

No i co z tym końcem świata? NIC... Jak zwykle z resztą, a paranoicy i oszołomy się podniecają niewiadomo czym ...

0
0
Portret użytkownika gościu

jakwiększe emitowane

jakwiększe emitowane niebezpieczeństwo dla Ziemi to LUDZKA GŁUPOTA.

0
0
Portret użytkownika marczaj

w sumie taaaaaa, bandzie

w sumie taaaaaa, bandzie debili i niedojebów urojone przepowiednie się nie sprawdzają to trzeba jakoś na coś innego przerzucić,,,

0
0
Portret użytkownika LH

Jak już to LHC a bardziej

Jak już to LHC a bardziej jego pole wzbudza tą Polską histerię anty-imigrancką buchaaa haha Smile Może anty-imigranci powinni chodzić w foliach aluminiowaych na głowach? Ciśnienie Wam spadnie.

0
0
Portret użytkownika Adam...

A może zderzacz powstał w

A może zderzacz powstał w celu ochrony naszej planety przed tym co może nadlatywać ? Może plotki o 09.2015 są prawdziwe...

0
0
Portret użytkownika angelus maximus rex4

LHC może spowodować

LHC może spowodować transmutację ludzkiego DNA.. Osłabiając ziemskie pole magnetyczne cofniemy sie w rozwoju... Zostaniemy neandertalczykami.

0
0
Portret użytkownika kali

Cern jest spoko, autor

Cern jest spoko, autor zapomniał napisać do jakich energii bedą rozpędzane te protony.

0
0
Portret użytkownika Maki

Otworzą portal do piekła

Otworzą portal do piekła zgłaszam się na ochotnika żeby wejść w portal i wszystko wybić raztując świat od zagłady

0
0
Portret użytkownika Xerxes

Niech już będzie w końcu ten

Niech już będzie w końcu ten koniec świata, przynajmniej wszystkie oszołomy od tych teorii w końcu się ucieszą ... A tak na poważnie to znając życie nic się nie wydarzy albo będzie to punktowe zniszczenie.

0
0
Portret użytkownika Promień

Podejmując jeszcze raz temat,

Podejmując jeszcze raz temat, że nasza planeta jest w konstelacji Strzelaca i w tej chwili jest pochłaniana przez drogę mleczną, która ma własne słońce to coś mi się wydaje, że te proroctwa z drugim słońcem mają szansę zostać uwiarygodnione. 

0
0
Portret użytkownika Promień

Odnośnie galaktycznego słońca

Odnośnie galaktycznego słońca drogi mlecznej to źle zrozumiałam artykuł, który przeczytałam, przepraszam. Pewnie w naszej galaktyce jest wiele słońc, natomiasta sama galaktyka nie posiada centralnego słońca. Polecam stronę davidaicke i dział artykułów: model elektrycznego wszechświata. natomiast prawdą jest, że droga mleczna pochłania naszą konstelację i mogą być z tego [powodu pewne zmiany.

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Promień, skończ już bazgrolić

Promień, skończ już bazgrolić te głupoty. Wbij sobie do guglarki -Droga Mleczna- Ramię Oriona- i naumiasz się w którym jesteśmy miejcu w naszej galaktyce i kilku innych ciekawostek. 

0
0
Portret użytkownika KT

Witam Przypomniała mi się

Witam
Przypomniała mi się powieść Juliusza Verne "Łowcy meteorów", którą czytałem, gdy chodziłem do podstawówki. Tam też próbowano ściągnąć na ziemię złoty meteoryt. Polecam
Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Rodak

Prawo  przyciągania, czyli

Prawo  przyciągania, czyli  grawitacja  jest  propmieniowaniem  słabym i nie  jest  w  stanie  przyciągać  obiuektów  kosmicznych do  swojej  powierzczni, ale  oddziaływanie  jest  mozliwe jak  to  w  przyrodzie  jest  zapewnione, ale  nie  na  tyle  aby  spowoidowac  katastrofę.
DSzerzenie  strachu  to  celowe  działanie  elit.

0
0
Portret użytkownika pilippp

ja wiem kogo przyciąga lhc...

ja wiem kogo przyciąga lhc... rzesze idiotów z ich smiesznymi teoriami , w które tak mocno wierzą, że nie boją sie na forum publicznym osmieszac glosząc je z zaciekłością i tą zabawną nutką pewnosci w ich słowach Acute a pozniej przykurcz i cisza bo uswiadomili sobie jacy są żałośni ...

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

LHC, jest jedną z wielu

LHC, jest jedną z wielu  głupot wytworzonych w UE... A głupota ma to do siebie, że przyciąga ku sobie wszelkie problemy... Dowód? Tzw uchodzcy, szturmujący granice naszej głupoty, czyli UE... Pozdrówka  Smile 

0
0
Portret użytkownika Cabaj

To niemożliwe żeby to

To niemożliwe żeby to wszystko "wyciągneli" z ziemi.To nie jest ziemska technologia a ten twór jest dowodem na to.

0
0
Portret użytkownika oli.sit

NIKT NIE WSPOMINA JAK

NIKT NIE WSPOMINA JAK OLBRZYMI NEGATYWNY WPŁYW MA ZDERZACZ HADRONÓW NA ORGANIZM I MOZG LUDZKI [ NISZCZĄ SZARE KOMÓRKI A CHOROBY NOWOTWOROWE ZDZISIĄTKUJĄ LUDZKOŚĆ ]JEST TO BROŃ GORSZA OD BRONI JĄDROWEJ - BO JEST NIEWIDOCZNA A MA WIEKSZĄ SIŁE RAŻENIA.////

0
0
Portret użytkownika zxc

Uważasz że wydano [do tej

Uważasz że wydano [do tej pory na to urządzenie 2,7 biliona dolarów (to jest 2.700.000.000.000 $)] tylko po to aby udowodnić, że istnieje kolejna cząstka ?
Jeżeli tak to jesteś bardzo naiwny.

0
0

Skomentuj