Odkryto nową planetę, na której może istnieć życie!

Kategorie: 

Źródło: NASA

Astronomowie z obserwatorium MEarth odkryli nową planetę pozasłoneczną o numerze seryjnym LHS 1140b. Przewiduje się, że jest ona od nas oddalona o 39 milionów lat świetlnych . Może być większa od Ziemi nawet o 40%. Znajduje się w konstelacji wieloryba i krąży wokół karłowatej, czerwonej gwiazdy. Co jednak najważniejsze, istnieje duża szansa, że znajduje się na niej życie.

 

Skalna planeta uważana jest za jedno z najbardziej obiecujących ciał niebieskich ostatnio odkrytych w systemie pozasłonecznym, na której możliwe jest istnienie życia. Ze wstępnych wyników badań, wiadomo, że panują na niej warunki podobne do tych, które doświadczamy na Ziemi. Jason Dittmann z Uniwersytetu Harwardzkiego twierdzi, że nowoodkryta planeta jest najbardziej ekscytującym znaleziskiem, jaką zdołał zobaczyć od przeszło 10 lat.

"Ciężko będzie nam marzyć o lepszym obiekcie, by przeprowadzić jedne z największych poszukiwań w nauce: poszukiwania dowodu na istnienie życia poza Ziemią"

LHS 1140b wyróżnia się też normalnym poziomem radioaktywności. Intensywne wybuchy promieniowania mogą zaszkodzić wątłej atmosferze i wyrządzić szkody ludzkiemu zdrowiu. Nie wspominając już o domniemanym pozaziemskim życiu, którego istnienia, niestety nadal nie udowodniono.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Dragon_Reborn

39 mln lat świetlnych stąd?

39 mln lat świetlnych stąd? Do galaktyki Andromedy jest z 2,5 mln lat świetlnych. A może jednak chodziło o 39 lat świetlnych?

0
0
Portret użytkownika Jaśko

ktoś  popłynął i to ostro, 39

ktoś  popłynął i to ostro, 39 milionów lat świetlnych????? ciekawe jak oni to zobaczyli przecież to jest w innej galaktyce a przy obecnej technice to ciężko zaobserwować planetę oddaloną o 1000 lat świetlnych.

0
0
Portret użytkownika on 46

szukanie życia w odległym

szukanie życia w odległym kosmosie nie ma narazie sensu, niech skupią się na otwieraniu i utrzymaniu tuneli czasoprzestrzennych, a reszta przyjdzie sama.

0
0

Skomentuj