Papież twierdzi, że odwoływanie się do wróżek i horoskopów to wędrówka na dno

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Franciszek powiedział, że uciekanie się do wróżek i horoskopów to droga w dół. Papież wezwał wiernych, aby „zatrzymać się w łódce Kościoła” i odrzucić kuszące, ale niewiarygodne „ideologie, mody i slogany”.

 

 

Franciszek wzywał wiernych do porzucenia odniesień do wróżek i horoskopów:

 

„Kiedy ludzie mają większe zaufanie wyłącznie do horoskopów i wróżbitów zaczynają iść na dno” - powiedział do wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra w Watykanie.

 

Franciszek wezwał wiernych, aby „zatrzymać się w łodzi Kościoła”, odrzucając pokusę siedzenia w „uroczych, ale zawodnych ideologiach, modach i sloganach”. Papież zauważył, że wiara w Boga nie gwarantuje łatwego i lekkiego sposobu egzystowania, ale chroni przed „burzami życia” (…). „Wiara - nie daje wyjścia z problemów życia, ale wyznacza drogę i nadaje mu sens” - powiedział Franciszek.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Vortex777

Dzieki za te slowa Franciszku

Dzieki za te slowa Franciszku. Tylko ludzie rozwinieci je zrozumieja, niekoniecznie religijni.

0
0
Portret użytkownika WR

25.marzec 2017 kładę karty "

25.marzec 2017 kładę karty " dowiesz się że ktoś uniknie śmierci " 29.03 .koło mamy karetka 40 minut reanimują sąsiada zabierają go do szpitala wprowadzają w śpiączkę farmakologiczną na miesiąc 14.04 .znowu kładę karty " dowiesz się o śmieci nie będziesz płakal , 22.04 . umiera ten sąsiad , Inne zdażenia też wychodziły w kartach ,które się spelniły -więc co .Kościół też przepowiadał choć by narodzenie i śmierć wybawiciela ,teraz koniec świata w wizjach opisanych w biblii !

0
-1
Portret użytkownika baca

he he przecież apokalipsa św

he he przecież apokalipsa św Jana to "wróżki i horoskopy"..

Franek boi się konkurencji i chciałby mieć monopol na oszałamianie...

2
-1

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rodak

To papieża punkt widzenia,

To papieża punkt widzenia, dla obrony swoich interesów, bo rzeczywistośc jest zupełnie inna.

1
-1
Portret użytkownika Hhvhhjj

Dawniej portale o UFO

Dawniej portale o UFO zajmowały się medycyną naturalną i New Age a dziś są mocherowe. Co za parszywe czasy.

0
-1
Portret użytkownika demiczek

Kosciół Watykan co wyrabiali

Kosciół Watykan co wyrabiali papierze dawniej dziwki ;burdele ,mordowali sie na wzajem inkwizycja mord na ludnosci a wszystko chodziło czymanie ludzi w ciemnocie podporzadkowanie kosciołowi odpuszczanie grzechu za kase .Obecny papierz nie jest lepszy wymyśla coraz wiecej bajeczek żeby lud ciemny uwierzył w jego słowa .Aco jest takiego złego w horoskopach czy wierzenie we wróżki przecież kosciół sam uprawia czarną magie ile jest w watylanie artyfaktów z głowani diabła.

1
-1
Portret użytkownika tom8

ta łódka strasznie dziurawa i

ta łódka strasznie dziurawa i potrzeba załogi by wylewac zatapiająca ja wode ale i tak pójdzie na dno

1
-1
Portret użytkownika Prawda222

Papież gada głupoty,

Papież gada głupoty, horoskopy to odwoływanie się do gwiazd, pór roku i innych zjawisk przyrodnicznych z których ludność ziemi korzystała już dużo wcześniej przed chrześcijaństwem czyli coś co istnieje naprawdę i doświadczamy tego fizycznie, w przeciwieństwie do chrześcijaństwa.

1
-1
Portret użytkownika black.serpent

Problem wtym, że ta ich łódka

Problem wtym, że ta ich łódka kościoła idzie już na dno a sama astrologia (i nie mam na myśli pierdół z ostatniej strony kioskowego szmatławca ani wróża macieja...) jest dużo starsza niż cały ten cuchnący, diabelski żydotwór osadzony w watykanie. Astrologia to wielki zegar wszechświata a nad całością czuwa królowa nauk - matematyka. Wiedzieli o tym starożytni, tylko jakoś ten nowoczesny, postępowy ludzki robak o tym zapomniał...

1
-1
Portret użytkownika b@ron

cyt ... "Papież wezwał

cyt ... "Papież wezwał wiernych, aby „zatrzymać się w łódce Kościoła” i odrzucić kuszące, ale niewiarygodne „ideologie, mody i slogany”."

a kościół niby co innego głosi ?

2
-1

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj