Picasso wykorzystywał fekalia córki zamiast farb

Kategorie: 

Źródło: tg

Nic dziwnego, że mówią, że geniusz i szaleństwo idą ramię w ramię. Ostatnio stwierdzono, że największy artysta i twórca kubizmu Pablo Picasso używał do malowania ekskrementy, donosi The New York Post. O tych rewelacjach opowiedziała Thomasowi Girstowi i Magnusowi Reschowi, autorom książki pt. 100 zagadek świata sztuki, wnuczka Diana Widmaier Picasso.

 

 

Krewna mistrza postanowiła ujawnić opinii publicznej jeden z jej małych rodzinnych sekretów. W 1938 roku do narysowania martwej natury z jabłkiem dziadek wykorzystywał kał swojej nieślubnej córki Mai, matki Diany.

 

„Według niego, ekskrementy trzyletniej dziewczynki, którą matka karmiła piersią, miały niepowtarzalną fakturę i kolor" - mówi Widmaier Picasso.

 

Autorzy książki weszli w ekstazę po otrzymaniu tej informacji.

 

„Wstręt, który może spowodować wykorzystanie tego materiału zamienia się w zdziwienie, gdy uświadomimy sobie intencję autora" - piszą w swojej książce Girst i Resch.

 

Ciekawe, jaka będzie reakcja świata sztuki na te rewelacje, ponieważ oznacza to, że Brytyjczyk Chris Ofili, który w 1996 roku przedstawił obraz, powstały z wykorzystaniem łajna słonia, nie jest twórcą tego nurtu.

 

Tytuł org. książki: 100 Secrets of the Art World: Everything You Always Wanted to Know from Artists, Collectors and Curators, but Were Afraid to Ask Paperback – Thomas Girst, Magnus Resch, 2016

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika X

wielka mi rzecz.

wielka mi rzecz.

ja sam deklaracje podatkową podpisuję fekaliami.

3
0
Portret użytkownika Cabaj

Pewnie też naciągał "golfa"na

Pewnie też naciągał "golfa"na flecie...moczył w kupie i malował...dlatego taka papranina wychodziła.A pędzle sam konstruował wyrywająć swoje włosy z teki...

2
0
Portret użytkownika Paweł

no a tallin swoimi fekaliami

no a tallin swoimi fekaliami klepie te bzdury ciągle:)czasem tu wejdę żeby się pośmiać ale polecam bardziej rzetelne portale w tej tematyce ps słowa klucze tutaj to m.in prawdopodobnie,bodajrze,być może,itd

1
0
Portret użytkownika baca

no i picasso miał rację -

no i picasso miał rację - przecież jego pseudo sztuka to jest tylko kupa... zdeformowani ludzie nie mogą nawet innych rzeczy rysować niż zdeformowane...

3
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj