Planeta X może zniszczyć nasz Układ Słoneczny

Kategorie: 

Źródło: Internet

Planeta 9 jest określana, jako czarny charakter układu słonecznego. Kiedy Słońce umrze, oczekuje się, że gwiazda pochłonie Ziemię i pobliskie planety. Najnowsze badania ukazują jednak jeszcze bardziej drastyczny scenariusz.

 

Początkowo naukowiec z University of Louisiana twierdził, że planeta 9 będzie generować komety, którymi zbombarduje Ziemię. Ale inne badania Dimitri Veras z University of Warwick sugerują, że planeta zniszczy cały Układ Słoneczny.

Masa planety i jej właściwości orbitalne mogą zmusić większe planety do kolizji ze Słońcem. Samo istnienie Planety 9 jest nieco kontrowersyjne. Niektórzy uważają, że jest to wytwór wyobraźni, ale Scott Sheppard, główny autor badania z Carnegie Institution for Science, dowodzi, że planeta jest prawdziwa.

"Istnienie odległej, masywnej planety może zasadniczo zmienić losy całego Układu Słonecznego" – Mówi dr Veras – "Los Układu Słonecznego będzie zależeć od dziewiątej planety, jeśli istnieje".

Veras i Sheppard zgadzają się, że nie jest to potwierdzone, ale dziwny ruch obiektów w odległych zakątkach Układu Słonecznego sprawia, że eksperci są przekonani co do swojej teorii, a badanie zostało opublikowane w Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ewelina Pajdak

Cokolwiek to jest niech robi

Cokolwiek to jest niech robi co chce.. Już dawno Ktoś powinien zrobić porządek z tym śmietnikowym burdelem który zrobili.. Ci którzy zrobili ze świata śmietnik i burdel przez nieodpowiednie programowanie... Y przepraszam... System tak to się nazywa... Przecież o tym się nie mówi wprost... Kosmici pewnie po przeczytaniu artykułu i komentarzy powiedzieliby to samo...

0
0
Portret użytkownika MiterMann

a kto da wiare ze po

a kto da wiare ze po przeciwleglej stronie ziemskiej orbity, za sloncem kreci sie nibiru choc nazw jest pare, czasami ja widac przy wschodzie slonca przez sceptykow nazywana sloncem pobocznym Dirol zatrzymala sie tam po kolizji planety za marsem z ktorej zostala sterta gruzu my stracilismy ksiezyc gdzie zostal nam jeden aby sie sila grawitacyjna sie wyrownala z nowym przybytkiem...i okazuje sie zatem ze kosmici nie maja do nas daleko chociaz mieszkaja na samej ziemi pare innych ras ktorych my nie dostrzegamy bo nie roznimy sie az nadto....

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Ci naukowcy "dziwny ruch"

Ci naukowcy "dziwny ruch" obserwują przy porannej toalecie...

0
0

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika wodzu13

a jesli tak ? to jaki to ma

a jesli tak ? to jaki to ma sens ?? my mamy kłopot z pytaniem kto nam postawił piramide , a co maja powiedziec kosmici za 50.000 lat jak beda czytac ten głupi tekst ?

0
0
Portret użytkownika Kopiernik

Do tej pory jakoś bajzlu nie

Do tej pory jakoś bajzlu nie narobiła. To co, ona przechodzi przez Układ wewnętrzny raz na parę miliardów lat?

0
0
Portret użytkownika Kimbur

Nibiru (planeta ze swoimi

Nibiru (planeta ze swoimi księżycami) przelatywała w pobliżu Ziemi już nie raz, nie dwa. Za każdym razem wpływa na życie na Ziemi w mniejszym lub większym stopniu. Natomiast zasadniczym pytaniem jest to: Czy Nibiru pojawi się tym razem na kursie kolizyjnym z Ziemią lub Marsem? Za Nostradamusem obstawiam kolizję z Marsem - niekoniecznie Nibiru, ale może to być kolizja jej księżca. Z tego nie wyjdzie cało ani Mars (rozbity na kawałki jak kiedyś Tiamat), ani Ziemia, która zostanie ostrzelana odłamkami.

1
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika jabar001

Poczytaj sobie książki

Poczytaj sobie książki Zecharii Sitchina (naprawdę warto). Według zapisków  na summeryjskich tabliczkach, okres obiegu 12-tej planety wokół Słońca wynosi ok. 3600 lat i nie prędko ją zobaczymy, ponieważ obecnie znajduje się w najdalszym punkcie Układu Słonecznego.

0
0
Portret użytkownika Pacal

Jakoś do tej pory nie

Jakoś do tej pory nie zniszczyła US a nie wiemy "na bank" nawet tego, czy naprawdę istneije! Nadmieniam ponieważ podobno istneije co najmniej od iluś tam dziesiatek tysiecy lat. Wszelako zadziwia mnie tak intensywny przebieg spekulacji nad tą bądź co badź, hipotezą.

0
0
Portret użytkownika jabar001

Niedowiarków odsyłam do

Niedowiarków odsyłam do książek Zecharii Sitchina:"Dwunasta Planeta", "Wojny bogów i ludzi", "Schody do nieba". Pisarz ten całe swoje życie poświęcił na studiowanie tekstów summeryjskich, i to co naukowcy dopiero dziś odkrywają, Summerom było już znane kilka tys. lat temu.

0
0
Portret użytkownika Julie_377

Jakby Tak wszyscy mysleli to

Jakby Tak wszyscy mysleli to do tej pory nieiwedzielibysmy nic o bakteriach atomach etc

0
0
Portret użytkownika JanuszM

jednak ci tzw naukowcy to

jednak ci tzw naukowcy to zbiór oszołomów, ale oni za głupotę maja płacone. A może teoretycznie może by się zajeli zagadnieniem iż to np wymarła gwiazda 

1
0
Portret użytkownika kos

Naukowcy teoretycy mają tę

Naukowcy teoretycy mają tę przewagę nad innymi naukowcami, że niczego nie muszą udowadniać. Ot wymyśli taki jakąś pierdołę i drąży temat wykorzystując symulacje. Tylko skąd wiadomo, że dane wprowadzone do symulacji są prawdziwe, tak jest i z wynikami na podstawie podstawie błędnych założeń. SF w czystej postaci.

0
0
Portret użytkownika b@ron

zastanawiające jest, jakimi

zastanawiające jest, jakimi pierdołami zajmują się naukowcy... jak można badać coś, co niewiadomo czy istnieje i czym jest ? a nawet sugerować, że to niewiadomo co może zniszczyć nasz układ słoneczny ... noszzzz ...

1
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Choć zawsze krytykuje twoje

Choć zawsze krytykuje twoje wypociny w komentarzach, dziś muszę się z tobą zgodzić Baronie... 

0
0

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj