Posągi na Wyspie Wielkanocnej wyciągają ręce w kierunku wnętrza Ziemi

Kategorie: 

wikipedia.org

Tajemnica Wyspy Wielkanocnej do dzisiaj nie została wyjaśniona. Znaleziono tam około 900 ważących kilkadziesiąt ton posągów zakopanych w ziemi. Do dzisiaj nikt nie wie, co one przedstawiają i po co zostały wykonane.

 

Równie wielką tajemnicą pozostaje to jak je transportowano a musiało to być przedsięwzięcie logistyczne na wielką skalę. Specjalny projekt badawczy, jaki był tam niedawno prowadzony miał na celu wykopanie dwóch z posągów w celu ustalenia, co znajduje się w części podziemnej. Naukowcy liczyli na to, że dowiedzą się więcej na temat ludzi, którzy je stworzyli.

 

Jak zwykle w takich wypadkach jedna tajemnica rodzi następną. Ustalono, że w ziemi znajduje się duża ilość czerwonego barwnika a to sugeruje, że posągi miały właśnie taki kolor. Wielkość posągów sięgała 7 metrów, ale większość osadzona była w ziemi. Odkryto również, że są one rzeźbione również w części podziemnej a ręce mają skierowane w stronę wnętrza Ziemi, tak jakby miało to coś oznaczać. Być może posągi były częścią jakiegoś kultu.

Naukowcy potwierdzili, że gigantyczne rzeźby były transportowane z kamieniołomów i montowane w wykopanych przedtem dołach. Znaleziono szczątki lin i drewna stosowanego do stawiania olbrzymów.

 

To, co jeszcze bardziej szokuje to fakt, że wyspa znajduje się ponad 2000 kilometrów od najbliższych siedzib ludzkich, więc tajemnicą pozostaje to jak w ogóle dostali się tam ludzie. Założenie, że przepłynęli trochę większym kajakiem jest najchętniej uznawane przez społeczność naukową. Dowodem na to są petroglify przedstawiające łodzie znalezione na jednym z posągów.

 

Ludzie musieli dotrzeć tam nie wcześniej niż w okolicy 1200 roku naszej ery, świadczy o tym fakt, że w osadach nie odnaleziono śladów bytności człowieka z czasów poprzedzających ten okres. Od razu też zaczęli budować posągi. Nie wiadomo skąd przybyli, ale sugeruje się Hawaje, Amerykę Południową albo Polinezję Francuską. Tylko, dlaczego podobnych posągów nie odnaleziono nigdzie indziej na świecie?

 

Wygląda na to, że zagłada Rapa Nui, jak nazywana jest wyspa w języku polinezyjskim, to również efekt budowy posągów. Wycinka lasu potrzebnego do transportu kolosów spowodowała katastrofę ekologiczną w wyniku, której doszło do upadku tej tajemniczej cywilizacji.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Jerzy Kulig

Wszyscy się martwią jak

Wszyscy się martwią jak transportowali! głowy Oni byli lepsi od Egipcjan. Egipcjanie ryli wszystko dłutkiem miedzianym, Mieszkańcy wysp wielkanocnych rzeźbili głowy dłutkiem drewnianym. Nie ma tam żadnych złóż metali. (Jajogłowi naukowcy tak wymyślili!)
Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie. Jajogłowi nie pozwolą?

0
0
Portret użytkownika elo

biali wymordowali ich

biali wymordowali ich arysokrację oraz tych co mieli wiedzę i spalili wszystkie księgi tego ludu, a ten holokaust przeżyło ponoć najtwardszych 170 osób - to teraz oni sami nic nie wiedzą tylko mogą przypuszczać i biadolić jakieś głupoty, a co do podoszenia głazow to sam na własne oczy widziałem podczas wyprawy w himalaje jak 12 mnichów używając jedynie specjalnych instrumentów muzycznych podosi bez fizycznego kontaktu bardzo wysoko do góry trochę mniejszy blok skalny co tu jest na zdjęciu widoczny, idzcie dzeci do szkoły albo po rozum do głowy i nie wipisujcie tu takich strasznych głupstw bo faktyczne wasza głupota zniszczy ten świat - nikt inny tylko wy to zrobicie swoją głupotą

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ułożenie rąk wskazujące na

Ułożenie rąk wskazujące na wnętrze Ziemi wskazuje na fakt... pustej Ziemii i żyjącej w niej tajemniczej cywilizacji, która nas na zewnątrz po prostu choduje jak bydło i wykorzystuje...Idiotycznym stwierdzeniem "To, co jeszcze bardziej szokuje to fakt, że wyspa znajduje się ponad 2000 kilometrów od najbliższych siedzib ludzkich, więc tajemnicą pozostaje to jak w ogóle dostali się tam ludzie"... artykuł pomija istotny szczegół: Ok. 5000 lat temu Wyspa Wielkanocna stanowiła część lądu, który załamał się i odizolował ten tern wodami... po-potopowymi... Posągi bowiem są starsze niż 5000 lat

1
0
Portret użytkownika kiuj

no nie psy i koty przeciez

no nie psy i koty przeciez wyraznie jest napisane ze znalezone przy posagach liny i inne czesci sugerowaly ze    ludze je transportowali i wykowali ze skaly 

1
-1
Portret użytkownika Jaceks

@baca - co do żydów to fakt

@baca - co do żydów to fakt to bardzo nowoczesna nazwa izraelitów, wtedy tak się nazywały te plemiona (a było ich chyba kilka), i nie stanowiły one jednolitego narodu. ich historia zaczyna się conajwyżej właśnie od wyprowadzenia z Egiptu.. wcześniejsze opisy dziejów stworzenia ziemi i ludzi i ich dalszego życia to opis pradawnej cywilizacji stworzonej przez "bogów" i zapewne było to kilkanaście tys lat albo i więcej temunatomiast wg mnie izraelici zostali "namaszczeni" przez "boga/bogów" dopiero od wyjścia z Egiptu, po co ich wybrano... ano żeby zniszczyć resztki starodawnej cywilizacji (m.in. dzieci synów bożych, olbrzymów) jaka przetrwała po wcześniejszym katakliźmie, stąd ta "obiecana" ziemia która wtedy była zajmowana przez inne ludy, lepiej rozwinięte, ucywlizowane w porównaniu z plemionami izraelskimi i stąd te pogromy ludów rdzennych (zabicie Goliata olbrzyma). wcześniej izraelici błąkali się po pustyni ponoć 40 lat.. po co.. a był to test "boży".. raz przetestowano siłę woli i lojalność izraelitów względem tzw boga a dwa sprawdzono w bloju tzw mannę która zapewne bogom miała posłużyć podczas powrotu do domu Smile co do rapa nui - to kolejne elementy zaginionej pradawnej cywilizacji, btw. a kto powiedział że kilkanaście tys lat temu były to tylko malutkie wyspy?  może stanowiły one duży ląd jak Australia. słyszał ktoś o tzw przesunięciu skorupy ziemskiej która wywołała globalny kataklizm?

0
-1
Portret użytkownika baca

na Wyspie Wielkanocnej zaraz

na Wyspie Wielkanocnej zaraz po odkryciu znaleziono zapisy historyczne tubylcow wyryte na kawalkach drewna. to nie byli analfabeci lub dzikusi tylko ludzie znajacy pismo i swoją historię.
jak zwykle wiec w takich przypadkach do boju wyruszyli katoliccy misjonarze ktorzy na wszelki wypadek skasowali wszelkie dane i wymordowali tych najmądrzejszych.
tak jak w Ameryce Pld pozostawiono przy życiu wyłacznie najdebilniejszych - efekt jest taki ze dzis co drugi koles ma tam na imie Jesus a co druga miejscowosc to Santa Maria lub podobnie Smile
to niszczenie danych jest tylko na pozor barbarzynskie, nielogiczne i niezrozumiale.
takie same zacieranie sladow ma miejsce bowiem ZAWSZE!
nawet dzis
po Majach ocalały jedynie trzy rękopisy a po wielu innych kulturach nie pozostalo nic kompletnie. splonely cale biblioteki
przyczyna jest prosta - kosciol katoicki od bodajze VI wieku jest zinfiltrowany i rzadzony przez żydów - tylko im zależy na zatarciu sladow czyli wszelkich informacji o innnych religiach, wiedzy, kulturach - bo te pochdzą od nich. stad posagi na Wyspie Wielkanocnej w kapeluszach
robią to od zawsze myślicie że dziś jest inaczej?
ha to poszukajcie prawdy o Auschwitz albo o Chazarach.
obecnie jestem w Hiszpanii i powiem wam ze tak zmasowanego podmieniania informacji jaka jest tu obecnie to wy jeszcze nie znacie - polowa filmow na Youtubie tu "nie dziala" i temat żydow niemal nie istnieje. tutejsze lemingi nawet nie wiedza jednego procenta tego co Polacy.
przeciez znacie starozytny Egipt, prawda?
Egipcjanie byli cwani - ryli swoja wiedze w kamieniu zeby nie splonela i REWELACJA - ocalało po nich wszystko. tysiace, miliony i miliardy hieroglifow.
wiecie co jest w nich najciekawsze?
to że slowo "żyd" pojawia sie tylko jeden jedyny raz - oznacza NIEWOLNIK
zadnego nadętego starego testamentu, zadnych bzdur o narodzie wybranym, zadnej lipy. zydzi nawet nie zasluzyli na dwa slowa wg Egipcjan.
to tylko syjonistyczni konkwistadorzy czyli kler pseudochrześcijański wmawiają nam swój biblijny rodowód, zaczerpniety z hebrajskich bajek i strzegą go równie mocno co swej holo religii. Ale jest on mitem, megalomańskim wymysłem i przekłamaną propagandą - nie mającą nic wspołnego z historią. Gdyby do powszechnej świadomości ludzi, których kraje okupowane są przez żydów, przedarła się ta prawda, byłby to poczatek szybkiego końca "państwa" Izrael i nastapiłaby czarna godzina dla międzynarodowego syjonistyczngo dziadostwa.
 
 

0
0
Portret użytkownika neXus

Powiem że bardzo mnie

Powiem że bardzo mnie zaintrygowałeś swoją wypowiedzią. Czy można prośić o jakieś informacje/linki  bardziej rozwijające temat?

0
0
Portret użytkownika budzik

Bardzo trafny post, coraz

Bardzo trafny post, coraz mniej takich [770663] chetnie popisze i wymienie się informacjami.

0
0
Portret użytkownika asgarius

Widzę że Twoje post się

Widzę że Twoje post się ukazują na tej stronie.... a moje niestety nie..A pytałem tylko czy ktoś już widział planetę Nibiru? Miała być widoczna gołym okiem już w Maju a tu nic.Czy to znaczy że nie będzie końca świata?

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie do końca masz rację.

Nie do końca masz rację. Kościół rzymski, Katolicki to uzupartostwo od samego początku. To państwowa religia Cesarstwa Rzymskiego,którą założył cwany Piotr ( żyd zresztą). Cwany Piotr, pierwszy papierz nawet nie widział na oczy Chrystusa i nie bardzo tak naprawdę o nim cokolwiek wiedział.... Cwane cesarstwo szybko zorientowało się, że taka "wspólna" religia przyniesie niezle korzyści i profity.. I tak sie to zaczęło...Teraz zaczątki "nowej religii" organizatorów NWO bazuje na tej samej doktrynie... Faktem jest, że w VI w do grona papieskich wtajemniczonych  żydów... dołączyli... wyznawcy Baala, czyli współcześni syjoniści- pozdrawiam

1
0
Portret użytkownika Kruczysko

Świetne ujęcie tematu Baca

Świetne ujęcie tematu Baca :). Sam bym tego chyba lepiej nie napisał.Nie wiedziałem, że w Hiszpani jest taka straszna cenzura O.o.Masz plusika Smile

0
0
Portret użytkownika solarian

"Gdyby do powszechnej

"Gdyby do powszechnej świadomości ludzi, których kraje okupowane są przez żydów, przedarła się ta prawda, byłby to poczatek szybkiego końca "państwa" Izrael i nastapiłaby czarna godzina dla międzynarodowego syjonistyczngo dziadostwa"by sie miał przyczynic do tego szybkiego końca szary uświadomiony obywatel? Siem zastanówCzy ty nienawidzisz narodu tego czy sposobu w jaki wkręcają sie w rządzenie globem?Pomysl nad ich mozliwościami, czy np. czesi by dali rade zrobić coś takiego? 

0
0

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika asgarius

Czy ktoś już widział

Czy ktoś już widział Nibiru??? Miała być widoczna gołym okiem już w Maju... a mamy już prawie czerwiec. Czy to oznacza że nie będzie końca świata??

0
0
Portret użytkownika szuwaxpl

Przy tak zwanej okazji

Przy tak zwanej okazji naukowcy rozwiązali kilka nurtujacych problemów - mianowicie powstanie pustyni przez wycinkę drzew, palm, które nie nadawały się do budowy piramid w Gizie.Myślałem, że coś ciekawszego przeczytam na tej stronie. Jak zwykle brednie 'nałukowe'Może jakiś pseudo nałukowiec odpowie jak budowali Puma Punku  lub Balbek i kilka innych mega budowli ?Moai po odkopaniu są bardzo podobni do rzeźb ze wspomnianego Tiwanaku.Dla zainteresowanych inną wersją odsyłam do "uleszka" 

0
0
Portret użytkownika zarejestrowany

Fajnie by było gdyby ludzie w

Fajnie by było gdyby ludzie w tej epoce byli uczciwi i wolni od żadzy pieniądza ! Tajemnice okrywają wszystko ! Człowiek jest dla siebie tajemnicą... trzeba starać się poznać siebie ja twierdzą wszyscy zwani mądrymi ludzmi na przestrzeni tysięcy lat.

1
0

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika eleni

  O rety, o rety tajemne to

 O rety, o rety tajemne to ułożenie rąk. Ja zauważyłem że siedem miliardów ludzi gdy stoi ma skierowany ręce do wnętrza ziemi, co więcej głowy mają skierowane w kosmos! Oj adminie adminie Smile

0
0
Portret użytkownika Rasta4Peace

Dużo wcześniej były one

Dużo wcześniej były one postawione, nie były w dołach tylko stojące na ziemi, mineło sporo czasu troche je ziemia zakopała, są jak anteny które skierowują energie z przestrzeni kosmicznej wprost do wnętrza planety, przyczym stabilizują nadmiar, podobnie i piramidy działają, na zdrowy rozum patrząc tak wielkie obiekty  w roku 1200? i te ustawienia, dokładny wygląd, dłonie na 1szej czakrze "korzenia", ktoś kiedyś dobrze wiedział że będą zakopane, "łodzie" narysowane, kto wie może chodziło o coś bardziej rozwiniętego.

1
0

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika atom

Człowieku co ty piszesz??

Człowieku co ty piszesz?? twoje zdania wyglądają jak by to pisał jakiś niedorozwój.

0
0
Portret użytkownika wirm

Po prostu pewnych rzeczy nie

Po prostu pewnych rzeczy nie rozumiesz. Nie pisz takich oskarżeń, bo jeśli przyjdzie dzień, że twój umysł będzie w stanie więcej pojąć, będziesz żałował takich oskarżeń.

0
0
Portret użytkownika Rasta4Peace

nie ma sensu bracie odpisywać

nie ma sensu bracie odpisywać na haterów, od debili wyzywali ludzi mówiących o chemtrails, teraz się pozamykali. Niektórzy ludzie poprostu nie potrafią sobie wyobrazić że ich stworzony przez media świat nie jest do końca taki jaki im pokazywano. Poprostu blokada umysłowa.

0
0

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika zarejestrowany

Świat pełen tajemnic zwany

Świat pełen tajemnic zwany Ziemią...  Pierwszą tajemnicą do rozwiązania powinna być ta, kto nas stworzył i jakie ma plany w stosunku do nas ?

0
0

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika dziekan

BYLI LUDZIE I POWIEDZMY "

BYLI LUDZIE I POWIEDZMY " LUDZIE " BOGOWIE .INDIANIE AM.PN MÓWILI NA STRZELBY GRZMIĄCE KIJE , A DZISIAJ SAMI SIĘ Z TEGO ŚMIEJĄ. PO PROSTU RÓŻNICE SIĘ ZATARŁY. TO ,ŻE  NA ZIEMI BYŁY OBCE FORMY OSOBOWE TO WIDAĆ NA KAŻDYM KROKU.MURZYNI, INDIANIE , CHIŃCZYCY, BIALI   KOLOR SKÓRY RÓŻNI NAS ... I TYLE ILE JEST KOLORÓW TYLE CYWILIZACJI MACZAŁO PALCE NA ZIEMII - TO JEST ŻYWY DOWÓD POZOSTAWIONY PRZEZ NICH. ALE MY JESTEŚMY ŚLEPI , SZUKAMY W ODDALI , A ODPOWIEDŹ MAMY PRZED NOSEM. JA TAK TO WIDZĘ

1
0
Portret użytkownika kamikadz7

Jestem tego samego zdania.

Jestem tego samego zdania. Nic innego do na prawde inteligentnej (nie tylko wyuczonej) głowy nie powinno przyjsc ;]

0
0

kamikadz7

Portret użytkownika Prc

Jak widać z zdjęcia: rąk nie

Jak widać z zdjęcia: rąk nie mają wyciagniętych do ziemi ale owsze, są spuszczone a dłonie zacisjaką się na ich jajach, he he Smile

0
0
Portret użytkownika gość

Wygląda na to, że zagłada

Wygląda na to, że zagłada Rapa Nui, jak nazywana jest wyspa w języku polinezyjskim, to również efekt budowy posągów. Wycinka lasu potrzebnego do transportu kolosów spowodowała katastrofę ekologiczną w wyniku, której doszło do upadku tej tajemniczej cywilizacji. - To wersja białych odkrywców. Prada jest taka że  zagładę tamtejszej cywilizacji spowodował alkohol i syfilis zawleczony przez białych .

0
-1
Portret użytkownika Roberto

Posągi wyglądają jak

Posągi wyglądają jak zanurzone w osadzie naniesionym prze gigantyczne tsunami...

0
0
Portret użytkownika Jaceks

jestem dokłądnie tego samego

jestem dokłądnie tego samego zdania, to logiczne że nie zasypano ich po to żeby się utrzymały Wink tylko coś spowodowało że zostały przysypane.. to samo było z innymi budowlami na świecie. wszystko wskazuje na globalny kataklizm wiele tys lat temu.. tzw reset cywlilizacji 

0
0
Portret użytkownika salamander

...trudno się z tym nie

...trudno się z tym nie zgodzić... i są pewnie wiele starsze niż sie podaje...

0
0

Skomentuj