Puma Punku dowodem na istnienie nieznanej obecnie technologii obróbki kamienia

Kategorie: 

Źródło: wikipedia commons

Na temat Puma Punku pisaliśmy już wielokrotnie, ale miejsce to jest tak zadziwiające, że warto o nim mówić. Jest to część kompleksu Tiahuanaco w Boliwii i w przeszłości musiało być to bardzo ważne miejsce, ale nie wiadomo, do czego służyło.

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że obecny stan wskazuje na to, iż musiało tam kiedyś dojść do katastrofy. Ale co mogło rozrzucić na wszystkie strony wielotonowe bloki? To tylko kolejna z wielu zagadek, jakie skrywa Puma Punku.

[ibimage==20635==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oficjalna nauka próbuje nam wmówić, że jest to obiekt kultu cywilizacji Inków stworzony mniej więcej 2500 lat temu, ale wiadomo to tylko na podstawie datowania radiowęglowego, które jest bardzo zawodne. Może to oznaczać, że jest to dużo starsza budowla.

[ibimage==20628==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To, co szokuje to dokładność obróbki kamienia, którą rzekomo osiągnęli prymitywni ludzie posługujący się rylcami metalowymi z miękkich materiałów. Wiele kamiennych bloków wygląda tak, jakby zostały wykonane maszynowo za pomocą technologii, jakie w czasach dzisiejszych wymagałyby sprzężenia mocy obliczeniowej komputera i maszyny zdolnej do wycinania tak finezyjnych kształtów. Nawet w czasach dzisiejszych stworzenie takich bloków wymagałoby wielkiego wysiłku a niektórzy twierdzą, że z taką precyzją i trwałością byłoby to niemożliwe.

[ibimage==20629==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Szokujące jest też to, że bloki skalne Puma Punku to nie są miękkie piaskowce tylko dioryty, a to jedne z najtrwalszych, ale i najtwardszych skał. Ten fakt powoduje, że wmawianie nam, iż zostało to wykonanie miedzianymi rylcami jest po prostu obrazą dla inteligencji.

[ibimage==20630==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Tutaj pojawia się kolejna tajemnica, bo dioryty występują jedynie w odległości 15 kilometrów od kompleksu, w pobliżu jeziora Titicaca, więc tajemnicą pozostaje to jak lud, który nie znał koła zdołał przetransportować wielkie bloki skalne na tak znaczną odległość.

[ibimage==20631==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Na dodatek, gdy popatrzy się na wycięcia bloków można uznać, że są one ze sobą skorelowane tak, że cały kompleks był wykonany bez zaprawy, niczym z klocków. To taki poziom dokładności, że musi budzić kolejne pytania o to jak prymitywni ludzie z miedzianymi rylcami zdołali to wszystko wyrzeźbić i umieścić na miejscu.

[ibimage==20632==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oczywista staje się zatem konkluzja, że to nie Inkowie stworzyli ten kompleks. Mogli oni korzystać z jego fragmentów w celach rytualnych, ale zapewne już za ich czasów Puma Punku było zniszczone. Musimy zatem uznać, że jest to relikt innej, zapomnianej obecnie, cywilizacji technicznej w naszej historii, która posiadała zdolność zaawansowanej obróbki kamienia i mogła zostać zniszczona we wspominanym w tak wielu źródłach potopie. Tylko cóż to był za potop, który zniszczył niemal doszczętnie kilkusettonowy kompleks znajdujący się 3800 metrów nad poziomem morza?

[ibimage==20633==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Polluks

Mnie zawsze zastanawiało

Mnie zawsze zastanawiało dlaczego niby nasza cywilizacja ma sobie liczyć 6000-8000 lat skoro człowiek dokładnie z takim samym mózgiem chodził po ziemi już 200.000-300.000 lat temu. Przez 192.000 jedyne czego się nauczył to rozpalać ogień i łupać krzemień aż tu nagle w ciągu 8 tysięcy lat nauczył się latać na księżyć. Takich cywilizacji jak nasza, w czasie gdy istniał homo sapiens mogło być ponad 20. A jeszcze na całej ziemi znajduje się wymarłe gatunki podobne do ludzi mające niezwylke pojemne czaszki ale ludźmi nie będące. Neandertalczyk wielkoscią mózgu nie ustępował człowiekowi współczesnemu. Czy to nie dziwne? Myślę, że te niewyjaśnione znaleziska megalityczne są właśnie pozostałością po tamtych zapomnianych cywilizacjach. Moim zdaniem w wyniku globalnych katastrof cywilizacje upadały a ludzie walcząc o podstawowe zasoby, ocierając się o wymarcie, cofali do czasów pierwotnych. Kto z nas dziś rozpaliłby ogień gdyby wylądował w lesie z gołymi rękami? Kto z nas umiałby zrobić sprawny łuk do polowania nie dysponując narzędziami albo gdyby nawet taki łuk zrobił jak by go naciągnął bez systemu bloczków? Obecnie używa się łuków o naciągu 20-30 kg podczas gdy w średniowieczu takie łuki to były dla kobiet do polowań na zające i inną drobnicę. Łuki dla mężczyzn czasami miały naciąg 80kg. Ilu z nas utrzyma na dwóch-trzech palcach ciężar 80 kg i jeszcze zapanuje nad drżeniem mięśni? Ten potop znany z wielu różnych religii i mitów to moim zdaniem fala tsunami powstała w wyniku upadku dużego meteorytu do oceanu. Naukowcy wyliczyli że niektóre obiekty latające w pobliżu ziemi po upadku w ocean wywołałyby falę o wysokości kilku kilometrów która bez problemu sięgnęłaby większość szczytów i zmyła większość lądów. Jeszcze gorsze byłyby wybuchy superwulkanów typu Yellowstone. Takie rzeczy mogły się dziać a taki kataklizm przetrwać mogły tylko kamienne budowle. Kto wie co się kryje Ziemia.

Portret użytkownika marcin kr

Ta technologia to pikuś w

Ta technologia to pikuś w porównaniu z tym co zostawiła na Antarktydzie pod lodem cywilizacja ziemska która przeniosła się na księżyc 10000 lat temu żeby ocaleć przed potopem, który występuje na ziemi cyklicznie co 9000 lat. W Puma punku w Ameryce południowej miasto wybudowane w górach miało na celu uratować ludzi przed potopem

Portret użytkownika Zbigniew

Może kilka tysięcy lat temu

Może kilka tysięcy lat temu to nie była wysokośc  4000m n.p. m tylko  -  10  m .n.p.m. i stąd  był muł na całej powierzchni. Potem mogło nastąpić wypiętrzenie masywu górskiego.

Pozdrawiam.

 

Portret użytkownika Peter54

Dla mnie, te "kamienie" w

Dla mnie, te "kamienie" w Puna Punku z dziwnymi(?) otworami, zamkami, etc. to są EWIDENTNE ODLEWY z matryc (szalunków?) a nie pierwotna skała obrobiona do tych kształtów. Nie twierdze, że to beton ale przecież cement pierwotnie, powstał z tufów wulkanicznych, wynaleźli go Rzymianie. W czasch rzymskich znano przecież nawet cement hydrauliczny ( twardniejący w wodzie).
Tak więc o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że to nie obrobiona ręcznie skała a swego rodzaju odlew "betonowy" powstały z komponentów diorytowych znanych w tych zamierzchłych czasach i później zapomnianych. Dotykalem tych kamieni osobiscie i twierdzę, że ze skał litych diorytowych - wulkanicznych- istnieje tam na prawdę niewiele elementów i to mniejszych. Większość to rzeczywiście gładkie kamienie ale w powiększeniu 4-5 razy, widać porowatą niejednorodną strukturę, zupełnie nie pasującą do diorytu ( jest zbyt jasna). Co do kamieniołomów, to wydaje mi się, że są to nieudolne próby późniejszych naśladowców którzy znali tylko technikę wyłupywania i obrabiania skały rodzimej. Pozostałości w kamieniołomach na pierwszy rzut oka przypominają to co już stoi, bo pokrywa je droby kurz/pył, ale po zmoczeniu i oczyszczeniu powierzchni, okazuje się, że ich struktura powierzchni jest zupełnie inna, że to lita skała. W mojej obecności, jacyś naukowcy badali te obie skały (mieli próbki z Puna Punku) jakimś płynem-kwasem. Nic im się nie zgadzało z czego byli wyraznie niezadowoleni.
Polecam badania dr. Dr Josepha Davidovitza nad ceropolimerami. Jest tam wiele odwołań do wiedzy starożytnych na temat ceramiki budowlanej.

Portret użytkownika Mateusz Warzecha

Witam. Pochodzę z Tarnowa.

Witam. Pochodzę z Tarnowa. Woj. Małopolskie. Podczas przechadzki po rzece dunajec napotkałem na głaz, który miał identyczne wyżłobienia jak te z puma punku. Dziura jest idealnie okrągła przechodząca na wylot, i średnica jest bardzo podobna do tej z Boliwii. Zdjęcia mogę wysłać każdemu. Szukam osoby, która ma o tym większe pojęcie. [email protected]

Portret użytkownika sceptyyk

Mateusz, na Dunajcu budowano

Mateusz, na Dunajcu budowano zapory (Czchów, Rożnów, Czorsztyn) oraz były prowadzone iine prace w korycie rzeki i jej pobliżu (kamieniołomy itp). Duża część z tych prac, to tzw prace strzałowe-strzelnicze. I teraz odp na Twoje pytanie- otwór w Twoim kamieniu powstał w trakcie wiercenia otworu, przed założeniem ładunków tzw środków strzałowych.  Pozdrówka  Smile  https://youtu.be/InZEtv4YgpY

Portret użytkownika Casey Wadowski

Interesuję się Historią

Interesuję się Historią Starozytności od bardzo dawna. Większośc miejsc zawierające dowody istnienia starozytnych cywilizaji odwiedziłem i badałem osobiscie. Na temat Puma Punku możemy znaleść bardzo duzo informacji. Niestety niekompletnych. Tym co sie interesują tą tematyką chcialbym zwrócić uwagę na parę bardzo istotnych a pomijanych rzeczy o których sie nie dyskutuje.
1. Dlaczego wszystkie te fragmenty znajdowały się pod kilkumetrową warstwą mółu. Puma Punku lezy na wysokości prawie 4000 mnpm. Skąd na takiej wysokości znalazł się mół przykrywający wszystkie te rzeczy.
2. Wszystkie te połamane kawałki są rozrzucone na przestrzeni około 1.5- 3.0 km. Nie jest to więc przyczyna trzęsienia ziemi ktora spowodowała powstanie tego typu zniszczenia. Gdyby tak było to wszystko byłoby owszem zburzone ale pozostaoby w jednym miejscu . A tak nie jest.
3. Wsokość 4000 mnpm. nie sprzyja warunkom egzystencji człowieka. Trudno jest zaakceptować tak zaawansowaną  kulturę, że zdecydowała sie na budowanie tych budowli w tak niekorzystnych warunkach dla życia czlowieka.
4. Oczywiście twierdzenie, że wykonawcami tych rzeczy byli Inkowie jest czystym absurdem ponieważ nie posiadali oni ani  technologi ani wiedzy do wykonania takich przedmiotow.
Pozdrawiam Wszystkich sypatyków interesujących sie starozytną historia cywilizacji.
 

Portret użytkownika Marcin Pawelski

Polecam

Polecam film: https://www.youtube.com/watch?v=dTK9kryVY5w
 
Ludzie zejdźcie na ziemie. Tracicie czas na jakies wierzenia o kosmitach zamiast skupić sie na czymś co jest prawdziwe. Smiechu warte jak specjaliści twierdzą, że kosmici stworzyli wielki portal dla podrózy galaktycznych. Jesli w to wierzycie musicie wierzyc tez w sw. Mikołaja. Powodzenia

Strony

Skomentuj