Seria ataków na zwierzęta w Tajlandii ma być efektem działań złego ducha

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Patrol policji w północno-wschodniej Tajlandii został wysłany w tym tygodniu, aby uspokoić mieszkańców wioski, którzy twierdzili, że mściwy duch, znany jako " Phi-Pob " jest odpowiedzialny za niedawne zgony czterech krów, a także ciężką chorobę kilku policyjnych praktykantów.

Adul Chaiprasithikul, szef posterunku policji w Pathum Ratchawongsa, w wywiadzie dla Khaosod English zaznaczył wyraźnie, że powszechne przekonanie o istnieniu takich bytów, wywołuje panikę wśród mieszkańców wioski. Aby uspokoić przerażonych mieszkańców, tajlandzka policja zwiększyła ilość patroli w wioskach, w których zły duch ma siać szczególnie duże spustoszenie.


Kadr z tajlandzkiego horroru, w którym rolę głównego złego pełnił wspomniany wcześniej zły duch phi pob
Źródło:
Mekong Hotel

Uważa się, że ten szczególny typ ducha manifestuje się w postaci kobiety i pożera organy wewnętrzne. Zarówno zwierzęta jak i ludze są zagrożeni jego działalnością. Do ataków dochodzi zazwyczaj w godzinach nocnych gdy większość właścicieli gospodarstw już śpi. Wiara w takie duchy jest wciąż dość powszechna wśród tajlandzkiej kultury. Dziwne zachowania, nagłe choroby i zgony, bardzo często mają być objawami działalności mściwych duchów.


Statuy krwiożerczych duchów znajdowane w Tajlandii

Tajlandzka kultura jest pełna opowieści o duchach, a wiele domów w całej Tajlandii nadal posiada tak zwane "domy duchowe" na swoich trawnikach. Zgodnie ze zwyczajami, mają być one domem dla zabłąkanych duchów, które w przeciwnym razie mogłyby zająć ludzkie mieszkania. W związku z tym, policja nie traktuje tych doniesień na tyle poważnie aby wierzyć że poszukują oni złych duchów. Na zachodzie zmasakrowane krowy byłyby potraktowane jako ślad działalności Obcych, w krajach Mezoameryki el chupacabry, w Tajlandii uważa się że odpowiedzialne są złe duchy ale prawda na ten temat pozostaje poza zasięgiem ludzi pod sporą warstwą folkloru zmieszanego z paniką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Uwierzyli, że miejscowy

Uwierzyli, że miejscowy bimber da się pić... "Wania, polewaj szybciej bo się ściemnia!"
 

1
0

 

Portret użytkownika b@ron

być może, ale po co wtedy

być może, ale po co wtedy mieszać w to ducha, skoro wygląda na to, że ucierpiało więcej policjantów niż zwierząt ... no chyba że pijanych policjantów w tajlandi zalicza się do zwierząt ...

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj