Starożytna mumia wygląda prawie jak żywa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W chińskiej prowincji Hunan odkryto jedną z najlepiej zachowanych mumii na świecie, donosi The Sun. To kobieta. Jej skóra jest miękka i delikatna, kończyny elastyczne, a narządy wewnętrzne zachowały się w całości. W żyłach zmarłej wciąż znajduje się krew. Wydaje się, że osoba odeszła niedawno. Jednak wiek mumii wynosi 2100 lat.

 

 

Miejsce cmentarne zostało odkryte w 1971 roku podczas ćwiczeń wojskowych w mieście Changsha. Saperzy kopali tunel w górze i natrafili na grób z czterema sarkofagami. Ciało niewiasty zostało zakonserwowane w niezwykły sposób w żółtawej cieczy. Ponadto,  w grobowcu znaleziono około 1500 stuk cennych przedmiotów, tj. figurki, naczynia i inne.

 

Naukowcy byli w stanie zidentyfikować nieboszczkę. Jest to Xin Zhui - bogata matrona z dynastii Han. Zmarła około 168 p.n.e. w 50 roku życia. Lekarze twierdzą, Xin Zhui nie prowadziła zdrowego trybu życia. Mało się ruszała i jadła dużo tłustych rzeczy. W związku  z tym miała nadwagę, cierpiała na bóle pleców, wysokie ciśnienie, cukrzycę i choroby układu krążenia. Jej życie przerwał atak serca. Mumia przechowywana jest w muzeum w prowincji Hunan.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Sio

Prawie jak żywa i żółtki jej

Prawie jak żywa i żółtki jej jeszcze nie zjedli - to cud. W Chinach to wielki przywilej być jak żywym i nie zjedzonym

0
0
Portret użytkownika cezary

może była zanużana w miodzie

może była zanużana w miodzie . mód dobrze konserwuje i zabija bakterie . Chroni też przed dostepem powietrza . 

0
0

Skomentuj