Starożytne płaskorzeźby opisują upadek komety 13 tysięcy lat temu

Kategorie: 

Źródło:

Zgodnie z ostatnimi analizami, jedna ze skomplikowanych kamiennych płaskorzeźb odnalezionych w Göbekli Tepe, stanowi pamiątkę po upadku komety z 11 000 lat p.n.e. Przez dziesięciolecia naukowcy spekulowali, że to właśnie uderzenie komety mogło spowodować nagły spadek temperatury w okresie znanym jako młodszy Dryas, jednak biorąc pod uwagę brak rzeczywistych dowodów geologicznych w tej sprawie, przez długi czas, pozostawało to jedynie teorią.

Gobekli Tepe, co z tureckiego znaczy "wybrzuszone wzgórze" to stanowisko archeologiczne na południu Turcji, niedaleko granicy z Syrią.  Wykopaliska wskazują, że w kolejnych wiekach pojawiały się tam kolejne warstwy budowli podczas gdy inne znikały pod ziemią. W związku z tym, iż jest to najstarszy odkryty obiekt, uznawany za miejsce kultu, nazywa się je też miejscem, w którym narodzili się bogowie. Eksperci z Uniwersytetu w Edynburgu, analizując tajemnicze znaki wyryte na kamiennych filarach z Göbekli Tepe mają jednak inne zdanie. Po przeprowadzeniu dogłębnych badań, doszli do wniosku, że znajdujące się na nich symbole mogą być w rzeczywistości związane z konstelacjami.
Źródło:  Alistair Coombs

Okazało się, że był to strzał w dziesiątke, a przedstawione graficznie zwierzęta są w rzeczywistości symbolami astronomicznymi. Z pomocą oprogramowania komputerowego naukowcy dopasowali symbole do wzorów na niebie, stwierdzając, że taki układ gwiazd miał miejsce około 10 950  lat p.n.e. Symbole rzeźbione na kamiennych filarach mają dotyczyć zdarzenia kosmicznego, które uważa się za rozpad ogromnej komety pochodzącej z wewnętrznego Układu Słonecznego. Mowa tutaj o okresie znanym jako Młodszy Dryas, który uważany jest za kluczowy etap funkcjonowania ludzkości. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze ślady rolnictwa i prymitywnych neolitycznych osad.

Zgodnie z założeniami badaczy, fragmenty komety o prędkości dochodzącej do niemalże 100 000 km/h wywołały ogromną ilość ciepła, która niemalże natychmiastowo unicestwiła miliony kilometrów kwadratowych pokrywy lodowej, powodując destabilizację skorupy ziemskiej i wywołując globalny potop. Nie wykluczone, że to właśnie to zdarzenie stoi za szeregiem mitów o wielkim Potopie pojawiających się w różnych kulturach świata.

Najstarsza warstwa skał w Göbekli Tepe jest datowana na około 9600 p.n.e. Jest to zatem obiekt starszy o 7000 lat od najstarszej z egipskich piramid. Mówiąc najprościej, jest to najstarszy pomnik megalityczny, znany dzisiejszej ludzkości. Jego twórcy dopełnili wszelkich starań aby kompleks przetrwał przez tysiące lat. Symbolizm obecny na masywnych filarach kamiennych Göbekli Tepe wskazuje na to, że długoterminowe zmiany w osi obrotu Ziemi oraz wszelkie katastrofalne wydarzenia, zostały zarejestrowane na czymś w rodzaju gwiezdnej osi czasu. Wbrew oficjalnej wersji naukowców Gobekli Tepe nie było starożytną nekropolią czy świątynią, a raczej najstarszym obserwatorium astronomicznym na świecie.

Fenomen Göbekli Tepe polega na tym iż udowadnia, że nasza cywilizacja jest dużo starsza niż myślimy. Obiekt składa się z bloków ważących nawet ponad 40 ton, a do budowy takiej "świątyni" potrzebna była duża, dobrze zorganizowana struktura, która z kolei wymagała narzędzi oraz rolnictwa do optymalnego wyżywienia ludności. Tymczasem wszelkie badania wskazują na to, że obiekt ten powstał w początkach rewolucji neolitycznej. Możliwe jest więc, że rejon ten pełnił ważną funkcję w początkach rolnictwa i cywilizacji plasując się miedzy najbardziej znanymi organizacjami państwowymi początków narodów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pacal

Demostenes, ateński słynny

Demostenes, ateński słynny mówca, też miał złą dykcję ale ją poprawił ćwicząc mówienie z kamieniami w ustach. A. Lincoln podobnie, ćwiczył wymowę przemawiając do drzew w lesie. Bez pracy nad sobą, będziemy nikim!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Šepanut

Jest najstarsze z dotychczas

Jest najstarsze z dotychczas odkrytych. Nie znaczy to, że najstarsze w ogóle.  Ed En znaczy Pierwszy Dom i jest to nazwa nadana dużo później przez Hebrajczyków, którzy swoją mitologię "pożyczyli"  od ludów azjatyckich turecko -indyjskich. Nie oznacza to, oczywiście, że jest to bajka. Jest wiele dowodów w mitach, języku i badaniach naukowych na istnienie rasy aniołów/demonów na terenie Euroazji (Niuti Tujue / Kinnari / Elfy-Ogry),  ich potomstwa z ludźmi (olbrzymy Nephilim), a także na istnienie krasnalopodobnych istot jak Bes /Bies itp. Ciekawe jest to, że podstawowe słowo Człowiek/Ja w odległych kulturach brzmi podobnie: Inuit u eskimosów, Aina u ajnów,  Anuk u egipcjan, Inca u inków.  Podobnie jak angielskie I i polskie Ja. Tureckie Anna, to Matka. Jest jedna kolebka ludzkości, ale starsza niż Biblia, a wszystkie drogi wskazują północną Azję jako punkt wyjścia. 

Portret użytkownika baca

hmm kolejne bezsporne

hmm kolejne bezsporne odkrycie które po prostu miażdzy biblijne brednie.... no wytłumaczcie baranki boże jak matka boska to stworzyła 10 tysięcy lat wcześniej zanim niepokalanie zaciążyła?

Portret użytkownika JanS

Wybacz baco. ale teraz

Wybacz baco. ale teraz kompletnie ci sie pop...ło w mózgu, czy co tam masz. Naprawdę lecz się, póki jeszcze możesz znależć samemu adres, znależć drogę i zrobić rezerwację do psychiatry. Albo dopóki jesteś w stanie rodzinie przekazać z sensem życzenie owej wizyty zdrowotnej.

Portret użytkownika poldek

Te wnioski są dziwnie

Te wnioski są dziwnie sformułowane - "GT wymagalo dużych zorganizowanych społeczności, ale to były początki rewolucji neolitycznej; więc pewnie to był czas początków rolnictwa"

Po drugie facet w filmiku strasznie sepleni, połyka końcówki wyrazów! Człowieku, dykcję trochę popraw!
 

Skomentuj