Starożytni Sumerowie przekazali nam prawdziwą historię ludzkości

Kategorie: 

Artefakty sumeryjskie

Cywilizacja sumeryjska pojawiła się nagle na arenie dziejów. Od początku zaprezentowała się jako nader rozwinięta. Spuścizna jaka pozostała po ludzie żyjącym między Eufratem i Tygrysem jest wręcz oszałamiająca. Wiemy, że warstwy oświecone społeczeństwa sumeryjskiego dysponowały rozległą wiedzą w zakresie rzemiosła, budownictwa, rolnictwa oraz matematyki i astronomii. Cześć przekazów ujawnia też pozaziemskie pochodzenie rodzaju ludzkiego.

 
Z przekazów jakie udało nam się przeczytać na tabliczkach z pismem klinowym wynika, że Sumerowie wiedzieli bardzo dużo o Układzie Slonecznym. Znali liczbę planet jakie sie w nim znajdują i wiedzieli, że Ziemia jest kulą mimo, że oficjalnie nie dysponowali teleskopem. To Sumerowie wprowadzili podział nieba na 12 znaków zodiaku. Znali zjawisko precesji i potrafili ją precyzyjnie obliczyć. Pod wieloma względami ich zaawansowana wiedza astronomiczna przypomina tą jaką prezentowali  Majowie i niewykluczone, że w obu przypadkach była to próba stosowania tej samej starożytnej spuścizny. 
 
Wiedza jaką można zdobyć analizując teksty klinowe jest wręcz oszałamiająca. Gdy zapozna się z treścią sumeryjskich wierzeń,  podań i mitów jasne staje się, że Stary Testament powstał w oparciu o te historie. Przykładem jest na przykład historia o potopie, ale także o stworzeniu człowieka. W testach  można odnaleźć również dzieje człowieka oraz dzieje bogów, którzy przybyli na naszą planetę prawie pół miliona lat temu. 
To co nasza nauka uważa za opowieści alegoryczne, może być też rozważane w kategoriach realnych opisów. Sumerowie twierdzili, że Układ Słoneczny zawiera 10 planet a dodatkową z naszego punktu widzenia planetę nazywali Nibiru. Według informacji z tabliczek obiega ona Słońce po wydłużonej orbicie a jeden okres przejścia trwa 3600 lat. Z Ziemi planeta ta ma być widoczna tylko przez krótki czas. 
 
Z przekazów klasyfikowanych jako mity wyłania się opis zdarzeń sprzed 450 tysięcy lat. Mieli wtedy przylecieć na Ziemię przedstawiciele jakiejś wysoce rozwiniętej cywilizacji posiadającej technologię umożliwiającą podróże kosmiczne. Są tam zawarte nawet tak precyzyjne informacje jak te, że pierwsza grupa liczyła 50 osadników a przywódcą był ktoś o imieniu EN. LI co bywa też tłumaczone jako Pan Starej Ziemi. Istoty te zwane są Annunaki lub zamiennie Nefilim,  co oznacza Ci Którzy Spadli Z Nieba. Pojawia się też ponownie kontekst kopalni złota z Południowej Afryki, które miały być eksploatowane właśnie przez Annunaki. 
Obcy potrzebowali pomocy, ponieważ z czasem było ich nadal jedynie 600 i dlatego podjęto próby stworzenia hybryd miedzy kobietą Nefilim i zamieszkującymi wtedy Ziemię naczelnymi,  czyli pitecantropus erectus. Wzmianki o tych praktykach znajdują się też w VI rozdziale Księgi Rodzaju. Początkowo hybry nie były w stanie przeżyć dłuższego czasu, ale potem po manipulacjach genetycznych powstał gatunek znany jako homo sapiens. 
 
Jak głoszą teksty z tabliczek klinowych,  ten pierwszy udany prototyp człowieka nosił nazwę Adapa. Cała linia gatunku dostała nazwę Adamu. Podobieństwo z Biblią jest w tym przypadku wręcz uderzające. Większość przekazów z czasów przed potopem zawiera wzmianki na temat obecności jakieś potężnej cywilizacji, która przebywała na Ziemi równolegle do naszej. Fakt, że dzisiaj ludzkość mało o tym wie nie oznacza bynajmniej, że zdarzenia te nie miały miejsca. Jeśli przekazy sumeryjskie są czymś więcej niż mitem wkrótce może okazać się, że Nibiru,  a wraz z nią Annunaki, kiedyś powrócą na Ziemię. 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Jasny

Ludzi którzy uwierzą w

Ludzi którzy uwierzą w pierwsza byle sensowniej brzmiącą rzecz(tego bym nie powiedział o tym artykule bo kosmici to temat dla mnie śmieszny, ale kogo to obchodzi) byle tylko usprawiedliwiać swoje(nikogo nie chcę urazić) słabości... mogą zadać sobie, Sumerom albo innym osobom wstawiającym różne "prawdy" do internetu pytanie: "Ciekawie mówisz, a co było przedtem?". Nie mam dużo więcej do powiedzenia ale chciałbym tylko dać pewne świadectwo, bo należę do osób, jak również wiem że wiele takich osób istnieje, które doświadczyły istnienia Boga, a to spotyka bardzo różne osoby.. wierzące, niewierzące etc., także czy to byłby gorszy dowód jakby ktoś wam coś o tym opowiedział niż jakbyście znaleźli czyjeś nakamienne wykreślanki? Dobra mam kolejne pytanie: "Czy przedtem ludzie nie tworzyli fantastycznych historii?". Miało być krótko, wychodzi długo.. powiem na koniec tylko, że to też wygląda na pewną słabość, przynajmniej dla mnie. Ludzie zastanwaiają się o co chodzi, niektórzy mogą "wierzyć"(bez odpowiedniej motywacji i bez odpowiedniego 'przeżycia' można wierzyć w coś o czym naprwadę niema się pojęcia, sam się o tym przekonałem) w Boga tylko dlatego, że ma to dużą skale albo podoba im się coś co napisano w Bibli, nie mówie, że nie ma takich osób, również inne rzeczy na podobnej zasadzie, tylko boli mnie kiedy osoba odrzucająca taką np. Biblię, pisze teorie spiskowe, a co jest najlepsze? Nie powie Ci o czymś czego sam doświadczył, zato opowie Ci o "genialnych,prawdziwych" historiach które powstały niewiadomo jak dawno... teraz pytanie "Czy człowiek, albo jak wolicie starożytna małpa, która magicznie później zmieniła się w człowieka, wie o świecie coś wiecej niż, ja, ty, on, tylko dlatego, że żył/żyła dawno temu, albo, że była przez ludzi uważana za mądrego/mądrą?" Strzeżcie się hipokryzji i złudzeń, a najlepiej poszukajcie życia i sensu w tym co was otacza. Nie będe wiecej zanudzał bo komu to potrzebne? Co bym chciał powiedzieć nie zmieściłbym w żadnym komentarzu. Wiadomo, że można od kogoś usłyszeć coś mądrego.. prawdziwego.. tylko zachęcam, żeby nie poprzestawać na śluchaniu innych ale także myśleć samodzielnie. Ślę na koniec najlepsze życzenia!

0
0
Portret użytkownika tadekzgadek

Pochodzenie Sumerów stanowi

Pochodzenie Sumerów stanowi dla nauki 21 wieku niemałą zagadkę. Jednak zagadką nie jest już przyczyna potopu za czasów Noego. Jeśli sumerowie mieli wsparcie ufoludków, swych bożków, oraz dzięki nim zawdzięczali swoje ponadnaturalne sukcesy w każdej dziedzinie, to czemu tylko Noe i jego rodzina uchronili się przed potopem, który ogarnął całą ziemię ? Dlaczego tylko dzięki jedynemu i prawdziwemu Bogu żywemu, który stworzył Niebo i Ziemię oraz dał nam swego Syna Jezusa Chrystusa jako przebaczenie naszych win mamy życie wieczne w obfitości ? Sumerowie już wybrali swe bożki, postęp ewolucyjny i ufoludki tysiące lat temu, więc poznali czym grozi poleganie na sobie. Dzisiejszy świat pragnie wcisnąć Tobie na siłę to, co zniszczyło już świat sumerów w falach potopu. A co Ty dziś uczynisz z Jezusem Chrystusem jako swoją Arką do życia wiecznego ?

0
0
Portret użytkownika rodzimowierca

Magiczna małpa zamieniła sie

Magiczna małpa zamieniła sie w człowieka bo BÓG a konkretniej kosmita opisywany przez Sumerów "klinikami", Ów Bóg wyru...ał tą małpę i spłodził coś na swój kształt. Pomanipulował w genach, upodobnił jeszcze bardziej do siebie i tak powstał CZŁOWIEK. Żadne zaprzeczanie tego nie zmieni. Jeszcze coś wyjaśnić? Autor artykułu opisuje teksty sumeryjskich przekazów historycznych zapisanych na tabliczkach. Nie zmyśla treści tylko je opisuje a że mały komentarz dołożył? Każdemu wolno tak jak Tobie.

0
0
Portret użytkownika henlud

tabliczki sumeryjskie opisują

tabliczki sumeryjskie opisują dwa przypadki boskiej interwencji. określają go mianem "Stwórca wszechrzeczy"
Zachęcam do lektury.    henlud                              

0
0
Portret użytkownika henkur

Chcesz mi powiedzieć,że

Chcesz mi powiedzieć,że istnieje wiele takich osób istnieje, które doświadczyły istnienia Boga.A co powiesz mi,że ludzie przebywający w obozach koncentracyjnych nie zasługiwały na miłość i litość Boga.Tylko koniecznie musiały umrzeć.
Powtórzę Twoje pytanie a co było przedtem,  przed Bogiem,kto go stworzył i w jakim celu?Czy po to,żeby Pan Bóg stworzyl wszechświat,ziemię i życie na niej.
A nawet jeśli tak się zdarzyło to wjakim celu to zrobił co go inspirowało.
Nie wiem czy znasz księgę Ezechiela?
1 Działo się to roku trzydziestego, dnia piątego czwartego miesiąca, gdy się znajdowałem wśród zesłańców nad rzeką Kebar. Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. 2 Piątego dnia miesiąca - rok to był piąty od uprowadzenia do niewoli króla Jojakina - 3 Pan skierował słowo do kapłana Ezechiela, syna Buziego, w ziemi Chaldejczyków nad rzeką Kebar; była tam nad nim ręka Pańska.
Wizja rydwanu Bożego
4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. 5 Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. 6 Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. 7 Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. 8 Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza <i skrzydła> owych czterech istot - 9 skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. 10 Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, 11 <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. 12 Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się. 13 W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. 14 Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice. 
15 Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach.22 Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. 23 Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. 24 Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 25 Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 
26 Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. 27 Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, <który wyglądał jak ogień wokół niego>. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. 28 Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie upadłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.
Absolutnie nie chcę przez to powiedzieć,że to kosmici przybyli na ziemię i oni zaszepili życie na ziemi.
Pewnie nie wiesz też,że cały kosmos jest pełny aminokwasów elementarnych cząsteczek życia.Moja definicja życia jest taka,że cały kosmos żyje.Nie oddycha co prawda tak jak my,ale od początku istnienia żyje,bo co to jest życie.Życie to przemiana materii a przemianie materii ulega wszystko cały kosmos.Każda galaktyka,gwiazda,planeta i życie biologiczne.Więc nie można szykanować kogoś,że ma inne poglądy nie takie jak Ty
 

0
0
Portret użytkownika lupus

Rzeczywiscie, niewiele masz

Rzeczywiscie, niewiele masz do powiedzenia... Nieskonczone miliardy lat swietlnych przestrzeni, gwiazd i planet stworzyl Bog tylko po to, by mogl sobie czlowiek istniec i wykonywac jego wole a inne cywilizacje bylyby zaprzeczeniem jego bytu. Redukujesz swojego Boga do poziomu stworka zadnego uwielbienia i klaki a siebie do roli klakiera. Starozytne cywilizacje dysponujace wysoko rozwinieta wiedza matematyczna, medyczna, astrofizyczna, wiedzace rzeczy, ktore my dopiero teraz na nowo odkrywamy zajmowaly sie glownie wymyslaniem bajek dla malych dzieci. Niech bedzie. Za to Twoja bajka goni w pietke, niczego nie tlumaczy, wszystko gmatwa i przewrotnie twierdzi, ze o wszystkim dowiesz sie po smierci. Cos mi sie zdaje, ze slabosci i leki sa w Tobie i gwaltownie szukasz gruntu pod nogami nazywajac to wiara w jedynego (bo Twojego) Boga.

0
0
Portret użytkownika basiasom

to dlaczego wierzy sie bibli

to dlaczego wierzy sie bibli przeciez zydzi to wszystko wzieli z tak zwanych mitow sumeryjskich  tyle ze te mity podciagneli pod pod swoja wiare i historie  

0
0
Portret użytkownika ZebanyTyp

Panowie i panie, po co jakies

Panowie i panie, po co jakies komentarze w ktorych oceniamy innych? kazdy ma swoje zdanie i ma prawo do "rozpowszechniania"(niestety zabraklo mi slowa by precyzyjnie odzwierciedlic moja mysl) wystarczy pokora i swiadomosc ze kazdy czlowiek ma wolna wole Lol

dajmy sobie spokoj z jakim kolwiek  ocenianiem ludzi, ich wypowiedzi, przeciez to problem czlowiek ktory to napisal ta wypowiedz nie tego co ja przeczyta, prawda?

Pozdrawiam wszystkich, wszystkich i zycze powodzenia Smile

przepraszam ze tak sie rozpisalem, i za moje bledy w pisowni,Grzesiek Smile

0
0
Portret użytkownika Olka

Z artykułu wynikać by mogło,

Z artykułu wynikać by mogło, że potop mógł być próbą pozbycia się ludzi, kiedy przestali być już niezbędni. Człowiek zrobił swoje, więc należy go wyeliminować i usunąć wszelkie ślady ingerencji w naturę. Byc może ci, którzy nas stworzyli sami podlegali jakimś prawom, które złamali stwarzając człowieka. Ale niestety sprawa się wydała i staliśmy się członkami społeczności kosmicznej i cały ten okres aż do teraz jest rozpatrywana nasza kandydatura na pełnoprawnych członków. Według mnie dopiero teraz to ma sens.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Amon i shava... do Was to

Amon i shava... do Was to pisze... Jesteście marzycielami z głowami w gwiazdach i nie widzicie jak się ślizgacie nie na skórce banana , lecz na gównie...
Jak sobie rozbijecie głowę na bruku, będziecie uważniej patrzyć pod nogi... - pozdrawiam młodzież... Smile

0
0
Portret użytkownika Omg

Kolejna cenna uwaga papy

Kolejna cenna uwaga papy angelusa... Głowy innych są w porządku. Upewnij się, czy aby na twoją się czasem jakiś sufit nie zwalił.

1
0
Portret użytkownika Amon

Widzisz Reksio jak przy

Widzisz Reksio jak przy najbliższej okazji wychodzi słoma z Twoim butów. Nie potrafisz dyskutować, majaczysz coś tam o swoim "twardym dysku". Reksio ja mam 10 twardych dysków w domu i nie twierdzę, że wszystko wiem. Próbujesz nam na siłę wcisnąć swoje maniakalne teorie nie przedstawiając żadnych niezbitych dowodów. Może udostępnij nam ten swój "twardy dysk" to sami ocenimi? Nikt tu nie próbuje Cię dyskryminować, każdy ma swoje zdanie na ten temat, tak więc sróbuj to uszanować. Twoim zdaniem każdy wypowiadający się jest totalnym debilem! A Ty jako wszechwiedzący niedoceniony autsajder, musisz wszystkich naprowadzać na prawdziwy tor. Zadałem sobie trochę trudu i poczytałem Twoje komentarze. Stwierdzam z przykrością, że chorujesz na rozdwojenie jaźni. Bardzo chętnie komentujesz, nie treść redaktorów innemudium, a komentujących ich artykuły. Wielokrotnie mijasz się z sensem wypowiedzi, raczej próbujesz narzucić swoje maniakalne przekonania. Może zamiast pisać bezsensowne komentarze, spełnisz się jako redaktor tego portalu? Chętnie poczytamy Twoje artykuły przypieczętowane niezbitymi dowodami na Twoje teorie. Myślę, że redakcja innemedium nie będzie miała nic przeciwko żeby zamieszczać konkretne i rzeczowe przesłanki potwierdzone przytłaczającą ilością dowodów.
Pozdrawiam
Ps. ... Powiadasz młodzieź? - Nie wiek jest tu centrum Wszechświata, a rzeczowe i konkretne wypowiedzi.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ale się uśmiałem...Reksiu nie

Ale się uśmiałem...Reksiu nie przedstawia dowodów... dobre.... Natomast młodzi przyjaciele Wy przedstawiacie ich całe mnóstwo...zwłaszcza oficjalnych naukowych...
 Żałosne naiwnaki, trzeba pobudzić swoją szyszynkę, aby obrazy widzieć takimi jakie są w rzeczywistości...
Z wami to jest tak jak z tym mieszczuchem, który widząc wyciąganego tyłopośladkowego cielaka z krowy zawołał: "Boże! A z jaką prędkością ten cielak wpadł krowie do dupy?....pozdrawia papa Angelus...
 
"człowiek z wiedzą, bez wyobraźni to jak małpa za sterami bombowca"... AMR
..Tato..udowodnij mi, że jesteś moim....tatą...
...Masz niezbite dowody?....  :)  Smile
 

0
0
Portret użytkownika Sabat

Idź być wszechwiedzącym

Idź być wszechwiedzącym oświeconym gdzie indziej Smile Jak widzisz, tutaj ludzie nie chcą być tacy cudownie "mądrzy" jak ty, więc po kiego grzyba się narzucasz? Zostaw to i znajdź sobie miejsce, gdzie cię polubią, chyba, że już szukałeś. W takim razie wyrazy współczucia.
 
P.S
Dorosły człowiek nie zachowuje się jak rozwydrzony bachor. Nie afiszuje się ze swoją wiedzą (w twoim wypadku pseudo wiedzą) i wiekiem. Nie musi się dowartościowywać w sposób charakterystyczny dla niewyżytego 15 latka z zespołem różnych zaburzeń psychicznych. Jesteś przeciwieństwem tego, kogo próbujesz tutaj udawać. Odpuść sobie, bo tylko się ośmieszasz.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... z tym lubieniem...: czy

... z tym lubieniem...: czy orła obchodzą emocje mrówek...?

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kiepsko ci to wyszło Sabat...

Kiepsko ci to wyszło Sabat... Ze sposobu pisania domyślam się, że jesteś ... jakby to nazwać i nie obrazić... odmiennopłciową istotą, czyli... np. blondynką..
Ja się nie afiszuję... Jeżeli chodzi o poglądy innych to je bardzo szanuję, natomiast istoty prezentujące  książkowo-literackią, adio-wizualną paplaninię  ( czyli bez własnych poglądów) traktuję jako istoty niższego rzędu...
Jeśli mierzi cię moja wiedza, przedstaw swoją... tą nieprzeczytaną i nieoglądaną na bajkowych forach...
 wiedzę wypływającą z TWOJEGO  a nie innego umysłu...
 Nie z wchłoniętych jak papka dziadka wiadomości, tylko własnych przemyśleń..
 I tu leżysz Koleżanko...- pozdrawiam
 "Gorzka Prawda jest jak piołun.. leczy umysł z zagubienia..." AMR

0
0
Portret użytkownika Sabat

Oczywiście. Szanujesz cudze

Oczywiście. Szanujesz cudze poglądy, ale tylko wtedy, kiedy zgadzają się z twoimi, bo w innych wypadkach lubisz ludzi obrażać i sugerować, że są głupsi niż ty. To takie dojrzałe zachowanie...
P.S
Twoje domysły są błędne. Nie jesteś taki bystry i domyślny jak ci się wydaje Smile

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Sabat... brak wiedzy nie jest

Sabat... brak wiedzy nie jest głupotą... posiadanie wiedzy nie jest mądrością...
Tylko głupiec obraża się gdy ktoś mu przypisze głupotę...
 To takie dojrzałe zachowanie ... głupca...
 

0
0
Portret użytkownika janusz

Analiza glinianych tabliczek

Analiza glinianych tabliczek z rejonu dwurzecza jednoznacznie wykazuje że Sumerowie nie znali wszystkich planet Układu Słonecznego a jedynie kilka z nich włącznie z Saturnem,notabene za planety były uważane
Słońce i Księżyc.Owszem obiekt astronomiczny pod nazwą ,w wolnym tłumaczeniu,Nibiru występuje w tych tekstach natomiast jest tam jednoznacznie powiedziane że był on widziany corocznie ,nieomal stale.Chodziło tu pewnie o Gwiazdę Polarną,w takim kontekscie występuje on w "Enuma elisz",choć inne teksty sugerowały by że chodzi tu bardziej o Jowisza.W żadnym z dotychczas odczytanych tekstów nie ma jakiegokolwiek powiązania między Nibiru a Annunaki.To po prostu radosna twórczośc pana Zacharii Sitchina.
Mity sumeryjskie,jako najstarsze znane nam dzieła dotyczące zagadnień związanych z powstaniem człowieka i jego rolą czy też przeznaczeniem,należało by ,to jasne,poddać drobiazgowej analizie.Trzeba jednak zdać sobie sprawę że z tej twórczości Sumerów w ,tzw. postaci czystej zachowało się naprawdę niewiele.To co do nas dotarło to są redakcje akkadyjskie i babilońskie pełne różnego rodzaju przeinaczeń i własnych interpretacji,co można jednoznacznie prześledzić porównując te wersje z zachowanymi,nielicznymi,oryginałami np. różne wersje opowieści o Gilgameszu.
Mit o stworżeniu człowieka przez Enkiego i Innanę ,jako dostarczyciela pożywienia dla znudzonych tym procederem bogów,powołali oni nawet w tym celu do życia boga trzód Lahara i boginię żbóz ,nie jest jedynym.Istnieje również inny mit przypisujący to dzieło Enlilowi.To z wykopanej przez niego dziury w ziemi wyrósł,jako roślina,pierwszy człowiek.Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

I to by było na tyle

I to by było na tyle Janusz...- pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Homo sapiens

Na pierwszym obrazku jest

Na pierwszym obrazku jest pokazany akadyjski Szamasz (ta większa postać) Był uważany za boga słońca, który od świtu do zmierzchu odbywa podróż po nieboskłonie. Ponieważ podczas swojej wędrówki widzi wszystko co dzieje się na ziemi, zaczął być uważany za boga sprawiedliwości, prawdy oraz prawa. Był sędzią na ziemi i w niebie (na szczycie steli Kodeksu Hammurabiego był przedstawiony jako bóg-prawodawca, przekazujący prawa Hammurabiemu).
Co ciekawe na żydowskiej stronie zajmującej się wiarą i kulturą Żydów można znaleść nazwę tej strony która jest nazwą "Shamash"
http://www.shamash.org/
 
Jednak prawda znajduje się w Biblii, natchnionej Księdze, która przekazuje nam prawdy duchowe i opis niezwykłych wydarzeń mających doprowadzić nas do ZBAWIENIA.

0
-1

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika janusz

Kolego ,temat dotyczy

Kolego ,temat dotyczy najstarszej kultury,kóra pozostawiła po sobie świadectwa pisane,niejednokrotnie było pisane i mówione w zasadzie wszędzie,na tej stronie również,że znaczna częsć Biblii to po prostu zerznięcie z kultury Międzyrzecza i z Egiptu.Są tam oczywiscie teksty oryginalne pochodzące niewątpliwie od Żydów:np. opisujące dzieje Izraela i Judy,ale jak się dobrże prżyjrżeć to ,poza oczywiscie Nowym Testamentem,bo to zupełnie inna sprawa,tą oryginalnośc Biblii trzeba postawić trochę w innym świetle.Również teza że jest to dzieło natchnione wydaje mi się conajmniej na wyrost,właśnie z powodu wtórności.Pozdrawiam.

0
-1
Portret użytkownika marcin

gdzie nibru ? nie wiem ,gdzie

gdzie nibru ? nie wiem ,gdzie apokalisa? też nie ale w latach 80tych widziałem wraz z innymi z bliska cos co nawet najleprze dzisiaj pojazdy nie potrafią powtórzyć
ogladam stronke dzienie dla rozrywki ,niekiedy sie smieje niekiedy coś nowego sie dowiem
czy straszą e chyba nie zależy jak do tego sie podchodzi ja podchodze pozytywnie jak bedzie tak bedzie ale do końca bede człowiekiem

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...To jest tęsknota kota,

...To jest tęsknota kota, który ile razy ich Pan wejdzie do pokoju, patrzą z tęsknotą mu prosto w oczy miałcząc żałośnie...

0
0
Portret użytkownika Muldaszew

Dla zainteresowanych polecam

Dla zainteresowanych polecam ksiazke Jana Helsinga:Precz Rece Od Tej Ksiazki,Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Te bajdy czytałem 40 lat

Te bajdy czytałem 40 lat temu...Wtedy tez czytałem z wypiekami na twarzy...
 Teraz widzę to zupełnie inaczej, kiedy zdobyłem PIN do spakowanych plików mojego "twardego dysku"...
Wierzcie w co chcecie, ale spójrzcie na otaczającą rzeczywistość bez obłędu w oczach...
Tu będzie odbywał się ostatni akt dramatu...

0
0
Portret użytkownika shava

cos niedobrego dzieje sie w

cos niedobrego dzieje sie w twoim zyciu, przynajmniej to mozna odebrac po postach. jeszcze kilka miesiecy temu byly one pelne optymizmu ale z czasem zaczely sie przemieniac w belkot niemogacego sie doczekac zmian dziecka wewnatrz ciebie. apropos belkotu ''Te bajdy czytałem 40 lat temu...Wtedy tez czytałem z wypiekami na twarzy...'' to, ze zyjemy tak krotko to sprawa zupelnie innego stanu rzeczy. Nie mozesz mowic, ze ohoho 40 lat temu czytales takie bajdy poniewaz 40 lat to cale nic jesli doszukujesz sie czegos impulsywnego gdzie zachodzace we wszechswiecie zmiany rozgrywaja sie na przestrzeni milionow lat tak czy siak powatpiewam iz masz tyle lat i czasu by komentowac kazdy nowy artykul na zmz i innemedium jak zwykles to robic ale to juz nie moja sprawa.
wybacz za pisownie i gramatyke ale pisalem to czym predzej bo szkoda mi czasu na taka paplanine, po prostu juz od jakiegos czasu denerwuja mnie twoje wypowiedzi i tym razem niewytrzymalem.
zycze wiecej optymizmu

0
0
Portret użytkownika Amon

Podpisuje się pod Twoim

Podpisuje się pod Twoim postem, Reksio miewa dziwne stany dewiacji. Na jaki temat byś nie napisał, to Reksio wie najlepiej. Ja rozumiem, że to wolny kraj i trzeba uszanować zdanie każdego wypowiadającego się, ale nasz Reksio zawsze pisze na przekór. Jak my czarne, to Reksio białe, jak my białe, to Reksio czarne. No i na koniec pytanie do naszego Reksia! Chłopie, to ile Ty masz lat????? Może Ty masz Alzheimera, to by wszystko  tłumaczyło, że Ty po prostu nie wiesz, że tutaj wypisujesz takie bzdury!? Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...Amonie Wielki... jakoś po

...Amonie Wielki... jakoś po klasyfikacji nie stwierdzam, że wypisuję bzdury...
 W Twojej ocenie może one są, ale nie dawniej jak 600 lat temu ci co twiedzili, że Ziemia jest okrągła, byli równie entuzjastycznie oceniani, że wygadują bzdury...
 Nic się nie zmieniło mlodzi marzyciele...
 Ewolucja i czas określany miliardami... ba milionami nawet, to idiotyzm ludzi, którzy nie potrafią wyobrazić sobie materii mającej "miliardy lat", kiedy widać jak na dłoni, że 3000 lat robi w niej spustoszenie struktury...zamieniając ją w pył...
Stuknijcie się potężnie ( najlepiej gumowym) młotkiem w "trzecie" oko,by je wzbudzić...
 najwyższy czas by to uczynić... pozdrawiam....

1
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

shava... Ty naprawdę

shava... Ty naprawdę wierzysz, że Wszechświat się zmienia milionami lat?
Właśnie to napawa mnie pesymizmem...
Że wierzysz iż Twoja pra..pra.... była pomyjami...
To upokarzające i nieprawdziwe!
To Ty powinieneś być pesymistą, gdzyż jeśli zdasz sobie z tego sprawę... nie ma przyszłości, gdyż za Twojego życia nic zmienić się nie może...
 A zmienia się na oczach...
Więc Wszechświat jest młody...
I to dobrze...
... Dobrze się czuję w młodym towarzystwie ..  i mam go...

1
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Z zainteresowaniem odczytałem

Z zainteresowaniem odczytałem Twoją paplaninę i moge Ci powiedzieć, że ...pudło...
 Jestem optymistą i wiedza, która posiadam pozwala na to...
Bajdy, które czytałem przed 40-stu laty nic się nie zmieniły poza tym, że czytam je teraz na ekranie monitora...
Skąd pomysł, że czekam na jakieś zmiany?
 Ja na nie nie czekam... Czekam, aż świat na tyle sie obudzi, by do nich nie dpopuścić..
Ale ponieważ widzę w postach całe hordy zmanipulowanych kosmiczną demagogią lemingów... Fakt... niekiedy wpadam w pesymizm...
 Niestety to co nam szykują światowe elity optymizmem napawać nie może...
 I ja nie wierzę w to...
 Ja to wiem.
 Z historii wynika jedna nauka...: Ona się powtarza...
...życzę więcej realizmu...

1
0
Portret użytkownika Kryptodziobak

Oczywiście, wszyscy są

Oczywiście, wszyscy są zmanipulowani i głupi, bo nie podzielają twoich poglądów? Jesteś tak arogancki, że to ludzkie pojęcie przechodzi. Wielki pan znawca, co urodził się z dinozaurami i wie wszystko o wszystkim najlepiej. Tak jak już tu wspomniano, jak ktoś napisze, że gówno śmierdzi, ty napiszesz, że pachnie, a jak ktoś wspomni, że gówno jednak pachnie, ty od razu z jęzorem na wierzchu lecisz odpisać, że jednak śmierdzi. Musisz mieć naprawdę straszne kompleksy, że wykorzystujesz takie portale by się nieustannie dowartościowywać. Wydaje ci się, że jesteś taki mądry, a nie dostrzegasz największego absurdu wszechwiedzy. Kiedy wie się wszystko, to tak jakby nie wiedziało się nic, a sama wiedza mądrością jeszcze nie jest. Być może dlatego każdy twój post to nielogiczne brednie, z których nic nie wynika?
"Ja na nie nie czekam... Czekam, aż świat na tyle sie obudzi, by do nich nie dpopuścić."
Ale świat bez zmian, to martwy świat. Jako tak wybitnie mądry, powinieneś chyba to rozumieć, prawda? I czy brak zmian w stosunku do nieustannych zmian nie jest sam w sobie zmianą? Czyli czekasz na te zmiany, czy nie? Zwykły śmiertelnik przy takim bóstwie jak ty lekko się gubi Wink
P.S
Poluzuj trochę rajtuzy dzieciaku i może nieco więcej dystansu do świata?

1
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Krypto- czy jakoś tam

Krypto- czy jakoś tam -dziobaku...Zastanów się lepiej nad sensem Twojego ataku...
 Czy ja stwierdzam, że świat się nie zmienia?!
Twierdzę neurasteniku, że zmienia się i to niemalże w naszych oczach i w skali naszego życia, więc banialuki w postaci określeń "miliony lat", czy "miliardy lat" się coś zmienia to wyobrażeniowy absurd!
 3000 lat wystarczy, by góry i skały uległy erozji tak znacznej, że obracają sie niemal w pył, nie mówiąc o innych znamionach przemian geofizycznych zachodzących w szybkim tempie...
 I nigdy nie twierdziłem nic innego, więc nie manipuluj tu ściemniaczu, że zmieniam zdanie...
 Jak ktoś buja się głową w okolicy Księżyca a nie widzi o się dzieje na poziomie jego stóp, to jest niebezpieczny dla otoczenia, zwłaszcza jeżeli jest w większości...
Bo ja mądry stanę się bezsilną ofiarą jego głupoty.
 Wszystkich, którzy są wyznawcami ewolucji nazywam .... myślącymi inaczej, czyli ludźmi bez wyobraźni.
A z takimi "istotami" się nie dyskutuje... przecież ( skoro jednak to robię.... nie ciebie to dotyczy... no nie?)
 A tak na marginesie...: "Świat bez zmian to martwy świat"... Bezsens i pustosłowie twojego wyrażenia tezy jest nazbyt oczywisty... Czy ten świat jest martwy..czy żywy?
 Jeżeli Twoje IQ wyrasta powyżej 90 zapowietrzysz się w odpowiedzi...
 ...naciągnij dzieciaku rajtuzy bo popuszczasz na podłogę...
 

0
0
Portret użytkownika silverwolfonline

Stary testament jest księgą

Stary testament jest księgą dla żydów. Inne rasy mają swoje własne teksty.

0
0
Portret użytkownika kakadu

spójrz w niebo... widzisz

spójrz w niebo... widzisz gwiazdy, widzisz również planety, choć musisz znać ich dokładne położenie, aby móc gołym okiem odnaleźć je wśród gwiazd... teraz odpowiedz sobie na pytanie: czy jeśli istnieje Nibiru i pojawia się co 3600 lat na chwilę w naszym układzie słonecznym, to czy ja rozpoznam tę planetę, która na niebie będzie się mienić niczym gwiazda? czy rożróżnię ją pośród miliona świecących punktów?

0
-1
Portret użytkownika Pacal

  „Strzeż się tego, kto

 
„Strzeż się tego, kto czytał tylko jedną książkę.”
- Giovanni Giacomo Casanova, "Pamiętniki":

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...Do dzisiaj uwielbiam takie

...Do dzisiaj uwielbiam takie książki.... Conana też...
Ale na Wszechświat patrzę zupełnie odmiennie...

0
0
Portret użytkownika Naky92

Jan Van Helsing ręce precz od

Jan Van Helsing ręce precz od tej książki tam można o tym poczytać lecz uwaga książka jest bardzo trudna do interpretacji wymaga głębokiego przemyślenia niektórych treści

0
0
Portret użytkownika Adelayda

Mam małe pytanko - gdzie jest

Mam małe pytanko - gdzie jest ta wasza Elenin ?. Gdzie ten koniec świata, który miała wywołać. Gdzie te trujące opary cyjanku, którymi miała wytruć cały świat ?. Gdzie te UFO, które miało być skryte w jej "ogonie" ?.Przeglądam regularnie strony jak te (swoją drogą bardzo je lubie) ale jeszcze nikt nie przeprosił za sianie zamętu z Elenim. Jeszcze ani razu nie napotkałam na stwierdzenie typu "przepraszamy, myliliśmy się". Moim zdaniem, gdyby ktoś miał choć trochę honoru to przeprosiłby i zamknąłby swojego bloga albo stronę internetową i raz na zawsze dałby sobie spokój z pisaniem na te tematy. Podobnie będzie z tym całym Nibiru i 2012. Umieszczenie jakiegoś filmu na YouTube niczego nie oznacza. Zauważyłam, że żyjemy w dziwnym świecie - jeśli jest to na YouTube to musi to być prawda (a prawda jest taka że 90% materiałów na YT to zwykły śmietnik). Co do 2012 - swojego czasu przeczytałam, że zawiązał się kolejny spisek i koniec nie nastąpi w grudniu tylko w .... lipcu tego roku. Cuż mamy już wrzesień, więc chyba musiałam go przegapić. Wyluzujcie. Pozdrawiam...

0
-1
Portret użytkownika Xystos

.. niespiesz sia Adelayde,z

.. niespiesz sia Adelayde,z twojego tekstu wynika ze jestes osoba mloda
doczekasz sie i planety X i przebiegunowania tez, czy przezyjesz ? na to
pytanie niepotrafie ci odpowiedziec. Badz otwarty/otwarta na nowe doznania,
nieneguj niczego czego niepotrafisz udowodnic ze istnieje.Pzdr.

0
0
Portret użytkownika Xadras

A Ty Xystos potrafisz

A Ty Xystos potrafisz udowodnić istnienie planety Nibiru ?. Potrafisz udowodnić możliwość wystąpienia przebiegunowania itp. ?. Bardzo podobał mi się ten wpis (Adelayda) bo trafnie obnażył mechanizmy naszego myślenia. Ciekaw jestem jakie Ty miałeś zdanie w sprwawie Elenin. Dokłądnie pamiętam histerię Elenin na tym portalu i na innych i zgadzam się ze zdaniem Adalaydy - nikt nie miał odwagi powiedzieć wprost: słuchajcie myliłem/łam się w tej sprawie. Tak samo nikt nie będzie miał odwagi powiedzieć tego jak spokojnie obudzimy się 1 stycznia 2013 roku. I co wtedy ?. Co nowego zostanie wymyślone ? - kolejny koniec wg. Nostradamusa czy Baby Wangi a może Majowie jednak pomylili się. Może pechowo nie nastąpiło wstąpienie do którejś tam gęstości ?. Pechowo nie nastapiły szumnie zapowiadane 3 dni ciemności... Pytam co wtedy ?

0
-1
Portret użytkownika WOLF

W pełni się zgadzam z

W pełni się zgadzam z Adelaydą, szumnie też było o manifestacji kosmitów podczas igrzysk sportowych w Londynie. Ktoś na siłe znalazł UFO uchwycone przez reflektor co okazało się balonem. Czytam sobie te stronkę codziennie, codziennie wchodzę na nią kilkanaście razy, bardzo rzadko piszę na forach, ale co mnie tu wkurza to straszenie się na siłę, Ludzie gdzie te NIBIRU? Przecież są astronomowi amatorzy, co maja na tyle dobry sprzęt że jakby to do nas leciało a ma na ten przylot jux tylko kilka miechów, to by zobaczyli i na pewno w jakiś sposób poinformowali. Widzialem na tej stronie że te NIBIRU to nawet widać już z niektótych miejsc na ziemi, bla, bla. Jestem grafikiem komputerowym z zawodu i takie fotki to dla mnie osobiscie 20 min pracy, a co dopiero dla osoby co chce wcisnąć taki kit i sie jeszcze pożądnie przyłoży do mistyfikacji. Ludzie nie siejcie tu paniki, i głupiego strachu. Czytałem też tu nie dawno że ponoć pojawił sie koło ziemi drugi księżyc (ponoć ten prawdziwy, bo ten co teraz mamy to jest sztucznym tworem, który zamieszkują szaraki co nas choduja jak bydło), tak sie gapie na to nasze niebko i ni cholery wypatrzeć go nie mogę, może już nie ten wiek i oczy nie te, albo jak ktoś zripostuje to ja nie odbieram jakiejś częstotliwości fal, na których widać jak byk że ten nowy księżyc wisi nad nami. Powiem jedno, fajnie sie pisze takie różne pierdoły ale jak chcecie być odbierani poważnie to najpierw napiszcie wywód na conajmniej 5000 znaków, potem to skasujcie, napiszcie jeszcze raz, też skasujcie a potem się zastanówcie co chcecie napisac i piszcie po raz trzeci. Wtedy w główce dokona sie jakas korekta i bedzie tekst jak ta lala.
 
( jak by były w tekście  błędy ortograficzne to przepraszam)

0
-1
Portret użytkownika Xardas

Wiesz WOLF to nie jest nawet

Wiesz WOLF to nie jest nawet straszenie, to jest bezmyślne powtarzanie jakiś znalezionych w necie informacji, które nie mają żadnych podstaw bytu. Dobre, ktoś krzyknie "przeczytajcie sobie książki Sitchina, VanHelsinga, Dainkena itp". A ja zadam wam pytanie - kto z was zna jezyk sumeryjski, egipski, hebrajski itp. Pytam kto ?. Skąd macie pewność, że treści te zostały dobrze przetłumaczone i co więcej zinterpretowane ???. Czytałem te książki i na początku owszem zachłystnąłem się ich teścią ale teraz po latach traktuje je z olbrzymim dystansem (co do książki VanHelsinga to nawet nie chciałbym jej za darmo). Cóż papier i dysk twardy przyjmie wszystko. Pytam raz jeszcze, co zrobicie 1 stycznia 2013 kiedy spokojnie obudzicie się po zabawie sylwestorwej....

0
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... i przeciągając się

... i przeciągając się rozkosznie przecierając oczy powiemy... "nnooo. NIBIRU to ściema..."
 I w tym momencie wielki okrąg zasłoni niebo i wielkie będzie trzęsienie, a gigantyczne fale spłuczą nas do swych głębin...
... I wtedy się obudzimy...
 
Smile

0
0
Portret użytkownika promień

Teraz też można przeczytać o

Teraz też można przeczytać o przypadkach wzięcia przez obcych, o zapładnianiu kobiet i pobieraniu nasienia od mężczyzn. Byli też tacy co widzieli te małe dzieci, czyli historia sie powtarza. Może właśnie od nich nasi naukowcy wzieli sztuczne zapłodnienia, wszelkie modyfikacje i ingerencje w kod DNA. Jak zaczniemy ich naśladować to skończymy jak oni, zatracimy nasze człowieczeństwo, ludzkość będzie sztuczną hybrydą pozbawioną uczuć. Przecież pisze się o tym aby eliminować chore, słabe jednostki w łonie matek, sztuczne porody przed czasem, zabijanie płodu. Czyli eliminacja słabszych jednostek. Nasza cywilizacja dąży do sterowania rozrodczością. To będzie samounicestwienie.  Dziwić sie, że się to Panu Bogu nie podoba. Bo obcy to nie Bóg. Ludzkość była na tak niskim poziomie rozwoju, ze mogli uważać kosmitów za Boga, ale oni nie są Bogiem. Tylko osoby nie wierzące mogą przyjąć taką ewentualność. Na całe szczęście doświadczyłam obecności Boga w swoim życiu, miałam tę łaskę czy przywilej. Dlatego kto wie, czy to sie wszystko niedługo nie skończy i nie zaczniemy od początku. Wiele przepowiedni mówi o tym, że zostanie nas garstka i te garstkę Bóg poprowadzi przez ogień. Wielokorotnie Bóg karał ludzkość za złe postępowanie, właśnie kataklizmami, potopem, czy przebiegunowaniem. Jeżeli ludzkość się nie zmieni, nie będzie szanować życia, drugiego człowieka i dalej eksperymentować w złym kierunku, brat będzie zabijał brata, to będziemy mieć przebiegunowanie na własne życzenie. Bóg mówi dzisiaj do Polaków: nie naśladujcie Narodów, które giną. Szukajcie Boga abyście żyli. Już Św. Paweł powiedział, że toczy się o nas walka na niebie i ziemi, niestety jako ludzie tego nie widzimy. Nie widzimy przestrzeni duchowej. Dlatego Bóg walczy o każdego z nas. /Nawiasem mówiąc czytałam gdzieś kiedyś przekaz jakiegoś kosmity, który mówił o tym, że często wokół nas są złe duchy, których nie widzimy i, że oni są naszymi wrogami/. Może warto się nad tym zastanowić. Dał Bog naam przykazania wiemy co dobre a co złe, dał Bóg rozum, każdy to ma wypisane w sercu, więc trzymajmy się tego. Wybierajmy dobro odrzucajmy zło abyśmy żyli. Każdy stanie przed trybunałem Boga, każdy będzie musiał zdać sprawozdanie ze swojego postepowania. Posyłał nam Bóg swoich proroków, którzy nawoływali do nawrócenia, posłał na koniec swojego Syna, co z nim zrobiono wiemy. Co Bóg może jeszcze zrobić abyśmy słuchali tego co do nas mówi, opamietali się. Bóg wybrał Izrael "żydów", wychował ich mieli nauczać inne Narody, mówić o Bogu. Ale oni się zakochali w swoim wybraniu, stali się zamknietą elitą. Dlatego posłał Jezusa, ale oni go zabili. Mimo to ewangelia jest głoszona całemu światu. Wracając do wątku zła dlaczego nie widzimy złych duchów - bo nie znieślibyśmy ich widoku, to są potwory, wstrętne stwory, czasami legiony. Dane nam jest życie na ziemi w ciele, wyjątki widzą świat duchowy. Trzeba mieć oręż od Boga żeby z nimi walczyć. Człowiek nie jest w stanie znieść tego widoku. Naszą bronią jest wiara w Boga i przykazania. Tak Bóg chciał. Natomiast walczą o nas aniołowie i Bóg. Pytanie pod jakim sztandarem chcemy być Boga czy przeciwnika. Jezus jest wymagający albo po jego stronie albo po drugiej. Wybieraj.

0
0

Strony

Skomentuj