Stworzenie przypominające mitycznego Krakena wypatrzone dzięki usłudze Google Earth

Kategorie: 

Źródło: Google Earth

Wirtualni archeolodzy dzień i noc śledzą zdjęcia Ziemi udostępniane przez korporację Google w ramach usługi Google Earth. Trzeba przyznać, że na przestrzeni lat, dzięki takiej mrówczej pracy, udało się odkryć wiele ciekawych rzeczy. Ostatnio zwrócono uwagę na dziwny kształt w morzu w pobliżu Antarktydy. Niektórzy sugerują, że to mityczny Kraken.

 

Oczywiście to tylko swobodna interpretacja nietypowej anomalii i lepiej byłoby to nazywać niezidentyfikowanym obiektem pływającym. Bardzo możliwe, że to uchwycony podczas pływania kaszalot, albo jakiś iny wieloryb, ale internetowi badacze mają wątpliwości. Sporne zdjęcie można odnaleźć na współrzędnych 63° 2'56.73"S 60°57'32.38"W.

Niektórzy skłaniają się do tego, żeby uznać to za prawdopodobny ślad mitycznego Krakena. Jest to bestia morska, która według żeglarskich legend odpowiadała za wiele zatopień statków. Bardzo możliwe, że opisywana wielka bestia z mackami to kałamarnica olbrzymia (łac. Architeuthis dux). Gatunek ten jest znany dopiero od polowy XIX wieku, a żywą kałamarnicę sfilmowano po raz pierwszy dopiero w 2011 roku.

Największa znaleziona kałamarnica miała 18 metrów długości, z czego 12 metrów same macki. Jej oko miało średnicę 37 cm. Ale jeśli historie o morskim monstrum traktować dosłownie potrzebowalibyśmy bestii dziesięciokrotnie większej, czy na Google Earth widać właśnie coś takiego?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika maciej250477

"... uchwycony podczas

"... uchwycony podczas pływania kaszalot, albo jakiś iny wieloryb..." - tak gwoli ścisłości kaszalot to nie wieloryb. To tak jakby napisać "potrącił go Wolkswagen albo jakiś inny rower". 

0
0
Portret użytkownika sandrax

A ja tam widze barani zad

A ja tam widze barani zad,słoneczko moze pora do okulisty?Twarze mylą sie ci sie z tyłkami,co w twoim przypadku jest co najmniej niepokojące.

0
-1
Portret użytkownika Nieważny

 Droga sandro jeżeli zibi

 Droga sandro jeżeli zibi widzi tam twarz i ja też ją widzę(Zuckerberg?) to niepokojąca jest twoja wizja tyłków baranich.Okulista też w tym momencie nic ci nie pomoże.

2
0
Portret użytkownika zibi1973

Boi się prawdy,do tego

Boi się prawdy,do tego ośmieszyli by się,jakiś zibi z dziury bez szkoły rozgryzł całą ukrywaną tajemnice chowaną przed ludźmi,to dobre,do końca mojego życia będę miał z tego ubaw,jeden przeciwko całej elicie zagłuszaczy,reszty ludzi tu nie widzę pochowali się w domach i myślą że kłopoty ich nie będą dotyczyć,ślepota ich dopadła,zrozumieją jak dusze im odbiorą ale już będzie za późno

2
0
Portret użytkownika zibi1973

Ciekawe czy jak mówisz na

Ciekawe czy jak mówisz na nich tak nieładnie to by się ucieszyli,nietykalna jesteś,duże plecki masz? 

1
0
Portret użytkownika sandrax

Z ciebie są zadowoleni

Z ciebie są zadowoleni,ponieważ dorysowując im macki,robisz z nich klaunów.Jak masz duże plecki to masz mały ptaszek,ale nie przejmuj sie,do osiemnastki daleko.

0
-2
Portret użytkownika Raffi5000

Wyglada jak kiosk

Wyglada jak kiosk wynurzajacej sie lodzi podwodnej.

0
0

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj