W Anglii odkryto starożytny szkielet z kamieniem w miejscu języka

Kategorie: 

Źródło: https://www.theguardian.com/science/2017/jan/23/archaeologists-discover-man-tongue-replaced-stone-roman-britain

W Wielkiej Brytanii archeolodzy odkryli starożytne cmentarzysko, w którym leży szkielet z kamieniem zamiast języka, informuje The Guardian.

 

 

Odkrycia dokonano na terenie hrabstwa Northamptonshire w środkowej Anglii. Archeolodzy zbadali położony nad brzegiem rzeki cmentarz z okresu Cesarstwa Rzymskiego. W jednym z grobów, datowanym na III/IV w. n. e., znaleziono dziwny szkielet. Człowiek został pochowany twarzą w dół, a w miejscu jego języka umieszczono kamień.

 

Naukowcy rozważają kilka wersji. Według jednej z nich, zmarły cierpiał na zaburzenia psychiczne i odcięto mu język podczas napadu. Inna hipoteza głosi, że narządu pozbawili jego towarzysze za głoszenie fałszywych oskarżeń przeciwko plemieniu. Takie praktyki stosowane były niegdyś na terenie dzisiejszych Niemiec.

 

„Nie słyszałem o takich metodach w Wielkiej Brytanii, więc nie umiem się precyzyjnie wypowiedzieć na ten temat” - powiedział archeolog Simon Mays. „Charakter pochówku wskazuje, że ludzie bali się martwych. Najwyraźniej człowiek ten musiał wzbudzać strach wśród żywych jeszcze za życia. Pochowano go twarzą w dół, aby zapobiec ewentualnemu zmartwychwstaniu”.

 

Możliwe jest, że język usunięto zaraz po śmierci. Zostanie to ustalone podczas dalszych badań.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Nadobny

Tak postepowano z ludzmi

Tak postepowano z ludzmi uznawanymi za wampiry. Metod chowania zabitych "wampirow" bylo wiele, np: wlasnie kamien w ustach lub duzy kamien na piersi, slynny kolek, obrocenie twarza do ziemi, czasem na boku, lub rozczlonkowywano cialo i palono lub zakopywano zdala od siebie... Smile 

Tak sie kiedys bawili Smile 

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika vici

Napewno jakiś mąż nie

Napewno jakiś mąż nie wytrzymał gderania i szczekania żony; no i to własnie jest efekt.

 

0
0

Skomentuj