W Japonii odkryto wspaniałą roślinę być może pochodzącą z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: http://www.indefenseofplants.com/blog/2016/10/30/newly-discovered-orchid-doesnt-bother-with-photosynthesis-or-opening-its-flowers

Lokalni botanicy, podczas badań prowadzonych na wyspie Kuroshima, odkryli niespotykany i nie widziany nigdy wcześniej przez nikogo dziwny kwiat, donosi portal Phytotaxa.

 

 

Dlaczego znalezisko skojarzono z obcymi? Wygląda na to, że ewolucja nie dotknęła rośliny, ponieważ ta nigdy nie kwitnie i nieznany jej jest proces fotosyntezy, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich ziemskich przedstawicieli flory naszej planety.

 

Znalezisko nazwano Gastrodia kuroshimensis. Roślina nie jest w stanie sama produkować własnych składników odżywczych. Pasożytuje na grzybach i innych przedstawicielach ziemskiej flory.

 

Gastrodia kuroshimensis nie jest w stanie konwertować promieni świetlnych w materię organiczną i nigdy nie rozkwita. Wśród niewielu ludzi, którzy widzieli roślinę, panuje przekonanie, że pochodzi ona z kosmosu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Polak Mały

Tak się właśnie robi z

Tak się właśnie robi z wszystkich skończonych idiotów. Przecież to jest mutacja od skażenia radiologicznego z Fukushimy...

0
0
Portret użytkownika mroczny

To tylko storczyk bez

To tylko storczyk bez chlorofilowy i wcale nie pasorzytuje tylko zyje z grzybami w symbiozie .Jest żadko widywany z powodu wysokiej specjalizacji i redukcji łodygi .Rosna tylko korzenie a w poze kwitnienia wyrasta tylko ped kwiatowy .W Polsce zyja podobne storczyki i z tego samego powodu ich nie znamy np .Gnieżnik Leśny 

1
0
Portret użytkownika Natenczas Wojski

Wcale niekoniecznie jest to z

  • Wcale niekoniecznie jest to z kosmosu! Nie trzeba aż tak daleko szukać proweniencji tej rośliny. To typowy okaz z dziedziny kryptobotaniki - widocznie bardzo rzadki, skoro dopiero teraz go odkryto. Być może endemiczny. Wcale nie odbiega wyglądem od ziemskich roślin pasożytniczych. W Polsce też mamy takie rośliny! Na przykład KANIANKA pasożytująca na koniczynie - jest koloru czerwonego. Albo ŁUSKIEWNIK, wyrastający na korzeniach krzewów, na leszczynie bodajże. Nie posiada również chlorofilu, a kolor ma jasny - żółto brązowawy. Żadna sensacja moim zdaniem - chyba, że jedynie dla botaników, jeśli nie znali wcześniej tego gatunku... 
1
0
Portret użytkownika baca

kwat z kosmosu?

kwat z kosmosu?

o kurde...

talinn... nie wiem czy ogarniasz ale cała Ziemia jest z....

kosmosu...

4
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

... Jak pasożytuje, to z

... Jak pasożytuje, to z pewnością pochodzi z Izraela a nie z kosmosu...

3
-1

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika venom

ten grzyb przypomina mi moj

ten grzyb przypomina mi moj na malym palcu stopy;) tallin sam jestes jak ten kwiatek z kosmosu

0
-1
Portret użytkownika Terenia z Torunia

Cytuje: Roślina nie jest w

Cytuje: Roślina nie jest w stanie sama produkować własnych składników odżywczych. Pasożytuje na grzybach i innych przedstawicielach ziemskiej flory - skoro jest paożytem to po jakiego grzyba potrzebny jest jej proces fotosyntezy ?

2
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Bb

Czy to ma pewno roślina skoro

Czy to ma pewno roślina skoro nie ma żadnych cech rośliny? A może to stadium larwalne csegoś innego...  z kosnosu....

1
0

Skomentuj