Wielkie piramidy mogły zostać zbudowane jako schrony przed cyklicznym deszczem meteorów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Profesor matematyki i astronomii na Uniwersytecie w Cardiff Chandra Wickramasinghe, uważa, że ​​wielkie piramidy w Egipcie zostały zbudowane nadludzkim wysiłkiem, nie po to, aby je podziwiano czy chowano w nich mumie faraonów. Twierdzi on, że piramidy miały na celu oprzeć się atakowi asteroidy z kosmosu i uratować niektórych ludzi. 

 

Naukowcy od dawna zwracali uwagę na setki pięknych zielonych kamieni, tak zwanego "libijskiego szkła" rozsianych po pustyniach Afryki Północnej. Emitują one tajemniczą poświatę i mają zaokrąglony kształt, podobny do szkła i odbijają światło. Zostały one odnalezione na libijskiej pustyni w 1972 roku i do dzisiaj nie wiadomo nic o aby występowały gdzie indziej.

 

Takie szklane kamienie mogą się tworzyć, gdy dochodzi przy wystawieniu piasku na działanie wysokich temperatur. Podobne szkliwo, zwane trynitytem, tworzyło się na przykład w czasie prowadzonych na pustyniach prób broni jądrowej. Naukowcy nie wiedzą co spowodowało stopienie afrykańskiej pustyni, ale Chandra Wickramasinghe sugeruje, że było to ciepło pochodzące z kosmosu i te szklane kamienie powstały, gdy asteroida, meteoryt lub fragment komety uderzył w Ziemię. 

Zdaniem naukowca, można to traktować jako poszlakę wskazującą na to, że piramidy mogły powstać w celu ochrony przed atakami z kosmosu. Faraonowie budowali dla siebie i swojej świty luksusowe schrony znane dzisiaj jako piramidy. Gdyby przyjąć taką hipotezę można za jej pomocą wyjaśnić, dlaczego piramidy są tak ogromnych rozmiarów, dlaczego zostały zlokalizowane na uboczu i dlaczego mają tak wyjątkowy kształt, a także puste przestrzenie wewnętrzne. 

 

Zgodnie z hipotezą profesora Wickramasinghe, Ziemia, regularnie co 1500 lat, zostaje zbombardowana z kosmosu za pomocą niewielkich meteorów, które są zbyt małe, aby wywołać wielką katastrofę, ale mogą być zdolne do wywołania na przykład zmian klimatycznych na dużym obszarze. Egipcjanie mogli o tym wiedzieć i z pewnością znajdowali na pustyni te dziwne kamienie. Najwyraźniej znali też ich pochodzenie i wiedzieli, że powstały w wyniku czegoś strasznego, co przybyło z kosmosu. Używali tych zielonych kamieni w rytualnej biżuterii, której noszenie miało zabezpieczyć przed przyszłymi katastrofami. 

Kontrowersyjna teoria zakłada, że piramidy mają kształt, który doskonale rozprasza falę uderzeniową, taką jakiej można by się spodziewać po eksplozji w atmosferze meteorów. Coś takiego nastąpiło ostatnio w lutym 2013 roku w Rosji nad Czelabińskiem. Wickramasinghe uważa, że deszcz meteorów, który odpowiada za powstanie libijskiego szkła pustyni może być zjawiskiem okresowym. Sugeruje też, że fakt odwzorowania przez układ piramid w Gizie, gwiazd z pasa Oriona, wskazuje na to, że niebezpieczeństwo mogło nadlecieć z tej strony nieba.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Logika

No cóż ma profesorek fantazje

No cóż ma profesorek fantazje, jestem ciekaw jak wytłumaczy ogromną komorę z granitu znajdującą się w piramidzie. Oczywiście pomijam fakt że ściany tej komory są idealnie gładkie a kąt pomiędzy sufitem a ścianami ma dokładnie 90 stopni (sic!).

1
0
Portret użytkownika Buc

Ja tez mam jedna teorie -

Ja tez mam jedna teorie - piramidy słuzyły jako lampy/oswietlenie tworzac piorun kulisty. 

1
0
Portret użytkownika Max77

Na pewno nie powstały te

Na pewno nie powstały te piramidy jako schrony..ta jego teoria jest idiotyczna, profsorek powinien odstawić w końcu ten alkohol.

1
0
Portret użytkownika Rumcajs

Gdyby nadleciał większy

Gdyby nadleciał większy meteoryt, to nawet nie zdążyliby dolecieć do tych piramid, a już nie byłoby co z nich zbierać...

1
0
Portret użytkownika Lisek

Metro też było używane za

Metro też było używane za schron choć nie poto powstało ... i tyle w tym temacie Smile  

1
0
Portret użytkownika Horus

Dziwi mnie to, dzisiaj

Dziwi mnie to, dzisiaj wszyscy próbują na chama znaleźć jakieś teorie względem piramid, pomijając fakty, piramida np ta największa w Gizie, w rzeczywistości kiedyś była szklisto biała, byla pokryta polerowanym wapieniem, (na czubku trochę tego zostało) miała za zadanie odbijać promienie słoneczne, to wyglądalo tak jak jakiś punkt lokalizacyjny z kosmosu, w takim razie musiała być widoczna z kosmosu, później Arabowie używali tych materialów do budowania i ozdób swoich świątyń, a to by się mijało z celem całej chipotezy

1
0
Portret użytkownika pabloS

piramidy mogły być "wejściami

piramidy mogły być "wejściami" do schronów przeciwpowodziowych (prawdziwa arka?). tylko zwróccię uwagę na przekrój - syfon. 

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Sio

Może tak może nie,ale 

Może tak może nie,ale  kuzynowi to zdjęcie prawdziwego swinksa może poprawi koci humor

0
0
Portret użytkownika nothing special

Nastepny idiota, ktory

Nastepny idiota, ktory twierdzi, ze cos tak perfekcyjnego zostalo stworzone przez düpkow röwnych jego spostrzegawczosci.

0
0
Portret użytkownika pabloS

Piramidy mogły być wejściami

Piramidy mogły być wejściami do schronów, ale nie koniecznie przeciwmeteorytowych a raczej przeciwpowodziowych. Tylko spójrzcie na przekrój: układ pomieszczeń i tuneli to nic innego jak syfon. 

0
-1
Portret użytkownika b@ron

bez sensu... czyli te deszcze

bez sensu... czyli te deszcze meteorytów spadały cyklicznie zawsze w tym samym miejscu? naukowcy rozpaczliwie szukają zastosowania piramid przez ludzi dawno, dawno temu, a są one dowodem właśnie na to, że nie ludzie je zbudowali... bo poprostu nie mogli zbudować z ówczesną technologią, zresztą dzisiejsza też by rady nie dała...

3
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika anunnak

Zgadzam sie człowieczki

Zgadzam sie człowieczki jescze w tamtych czasach niepotrafily by zbudować, mozna  przypuszczać ze próbowali z czasem bo im nowasz piramida tym gorzej wykonana a zarazem mniejsza.
PS. na ziemi jest pełno tez innych piramid oraz dziwnych budowli niema najmniejszych szans aby człowieczek wykuł tokamieńem czy miedzianymi narzędziami.
 

1
0
Portret użytkownika baca

gdyby chodziło o ochronę

gdyby chodziło o ochronę przed małymi meteorytami to prosciej jest wykopać głebokie schrony podziemne... profesorek przekombinował...

4
-2

Skomentuj