XX wieczna książka przewiduje zagrywki polityczne dzisiejszych elit

Kategorie: 

Źródło:

W 1907 roku opublikowano książkę pt. "Lord of the World" czyli Władca Świata. Opowiadałą ona o losie amerykańskiego senatora o imieniu Julian Felsenburgh, który szybko wznosił się po stopniach kariery by stać się Prezydentem Świata. Zdaniem niektórych, informacje zawarte w tej publkacji w pewnym sensie przewidziały przyszłe wydarzenia, które obserwujemy obecnie.

 

Felsenburgh jest najwyraźniej niesamowicie podobny do Obamy. Obaj panowie byli amerykańskimi senatorami, oraz obaj odwiedzili Paryż gdzie wypowiadali się na temat pokoju. Brzmi to jak typowa teoria spiskowa, gdzie nawet najprostsze podobieństwa prowadzą nas w kierunku wyszukiwania trójkątów i spisków, jednak sprawa jest nieco ciekawsza.

Gdy Felsenburgh odwiedził Paryż, przewodniczył traktatowi pokojowemu w Europie, która wtedy była skąpana w chaosie. Zamieszki na ulicach, morderstwa, a protesty, jednak Felsenburgh zdołał stłumić wszystko to jego obietnicą pokoju. Teraz pojawia się Obama, który pociąga za sznurki w celu wypracowania umów na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyną. Po pierwsze, polecił Samanthcie Power z ONZ wstrzymać się od głosowania potępiającego Izrael za budowę osiedli w Palestynie. Po drugie, zwołał konwencję paryską z udziałem 70 krajów zebranych w celu omówienia pokoju w Ziemi Świętej i rozwiązania w konfliktu tych dwóch państw.

Problem polega na tym, że ani Izrael ani Palestyna nie będzie na tym spotkaniu. Będą one całkowicie usunięte z bezpośredniej rozmowy a rozwiązanie konfliktu tych dwóch państw będzie osiągane bez ich udziału lub przyzwolenia. Pomijając już kwestię moralności takiego zachowania, to zwoływanie konwencji o rozwiązanie jednego z największych światowych konfliktów lądowych zaledwie pięć dni przed tym gdy prezydentem opuszcza biuro jest bezprecedensowe.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to teraz pojawia się prawdziwa bomba. W powieści Lord of the World, możemy również spotkać inną dziwnie znajomą postać o imieniu Ojciec Franciszek. Katolika, który opuszcza kościół i łączy siły z Felsenburghiem w celu stworzenia nowej światowej religii. Jest ona kombinacją kultu Bogini Matki i masonerii. Warto dodać, że zgodnie z powieścią Felsenburgh sam jest, 33-letnim masonem, który nienawidzi zorganizowanej religii, zwłaszcza chrześcijaństwa.

Oczywiście nie wykluczone, że mamy doczynienia z bardzo dużym zbiegiem okoliczności. Można też założyć, że autor miał po prostu dobre rozeznanie w temacie masonerii i metod jakie wykorzystują oni na codzień. Lub co dużo bardziej prawdopodobne posiadał on wiedzę w kwestii rzeczywistych planów elit rządzących na nadchodzące stulecie, którą zawarł w swojej publikacji. Może się to wydawać nierealistyczne, ale co najmniej kilka osób, w tym były papież, sugerowali, że "Lord of the World" jest proroctwem w formie narracji. Naturalnie nie upatrywali się tu oni rzeczywistego przypadku jasnowidztwa, a raczej tak jak twierdził Benedykt XVI uważali ją za powieść profetyczną, która obrazuje przejście świata ku "globalizacji". Ile w tym prawdy, no cóż o tym wiedział tylko sam autor.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Shagrath

No faktycznie przepowiedział

No faktycznie przepowiedział przyszłość, skoro na okładce książki z 1907 roku przedstawiono grzyb atomowy Wink

0
0
Portret użytkownika Apotem

No ale nie ma w tym nic

No ale nie ma w tym nic szokującego, czy chociażby zaskakującego. To że Obama dążył do zachowania pokoju na świecie, to tylko się cieszyć. Jeśli tak, jak piszesz Izrael i Palestyna mialyby przestać ze sobą walczyć - to raczej na plus. Walka jest dla dzikich plemion z lasu z roku 1500... A jeśli jakiś mason nienawidzi religii, to tym lepiej, bo w historii ludzkości nic tak bardzo nie skrzywiło ludzkiego umysłu, nie zniszczyło tylu istnień, co religie. Jakiekolwiek. No może nie jakiekolwiek, bo w imię Buddy nikogo nie krzyżowano, nie kamienowano ani nie obcinano głów. No więc Buddyzm to najbardziej humanitarna, inteligentna i przede wszystkim najstarsza obecna do dziś religia. Pozostałe slużą do szerzenia nienawiści i religie te są symbolami podziału. Służą oddzieleniu człowieka od Boga. Między Bogiem a człowiekiem stoi islamista albo inkwizytor i sieje zamęt i śmierć. Takie zachowanie jest ok, ale 1000 lat temu i też nie wszędzie. Prawdziwa religia, to coś osobistego, jak gust muzyczny. Służy ona do samorozwoju i nie można komuś narzucić, że teraz wszscy mają lubić i słuchać np. Hendrixa albo Madonny. Patologia religijna, to narzucenie komuś czegoś, co jest niezgodne z nim samym, przez co ta osoba się nie rozwija - a wręcz się cofa. Mówienie, że ktoś powinien "słuchać tego, czy tamtego" bo "ja tak chcę", to egoistyczna i prymitywna ideologia. Dlatego na tę planetę nie przylatują reprezentanci obcych planet, bo takich świrów wszyscy omijają z daleka.

Wszystko jest na opak.

 

0
0
Portret użytkownika eee

mało wiesz o buddyźmie.

mało wiesz o buddyźmie. poszukaj o ludzkich skórach wiszących w świątyniach (nie konięcznie skórach mężczyzn)

0
0
Portret użytkownika Apotem

@eee no tak, faktycznie

@eee no tak, faktycznie obdzierali ludzi ze skóry X( potworne... co tylko potwierdza regułę, że nie ważne jaka rasa, jaki kolor skóry, jakie wyznanie i wychowanie, szleńców i psychopatów można znaleźć wszędzie. No ale żyjemy w dualizmie. Jing i Jang, dobro i zło, szaleństwo i poczytalność, zdrowie i choroba, życie i śmierć. Dwie przeciwstawne siły na jednej przestrzeni, bez których miejsce to nie byłoby tym samym piekłem.

0
0
Portret użytkownika lipka

Buddyzm to różne odłamy a

Buddyzm to różne odłamy a pojebów w każdej religii nie brakuje, wszystkie nauki twórców były często przeinaczone a powstałe na ich bazie sekty wręcz zastraszały i prowadziły krwawe jatki na swoich "wiernych wyznawcach" lub ich oponentach. Buddyzm w Tybecie (bo tam praktykowano obdzieranie ludzi ze skóry) jest obecny od 500 lat, wynika z tego że ciemnota średniowiecza istniała na całym świecie bez wyjątków. 

0
0
Portret użytkownika hmmm

a co jesli ten co ma sie

a co jesli ten co ma sie urodzic i ma niby byc antychrystem tak naprawde bedzie naszym zbawicielem >>? hmm 

0
0
Portret użytkownika Sammy Jo

Zaklinanie rzeczywistości  na

Zaklinanie rzeczywistości  na dłuższą metę się nie sprawdza. Kiedyś zapytałam jednego profesorka z hamburga, jak to się stało, że odwrócił im się spadek demograficzny w regionie. Powiedział, że po prostu zaklinali rzeczywistość hasłami w mediach: "Hamburg rosnące miasto" itp. No to im urosło. Przybyło im Ahmedów tudzież Alich.  

0
0
Portret użytkownika Znawca

Oni mają już w swoich

Oni mają już w swoich łapskach większość rządów świata, brakuje im jeszcze antychrysta który ma się objawić gdy nastanie 7 letni ucisk przepowiedziany w Biblii. Na razie globaliści mają w planie zlikwidować wszystkie narody żeby mogli wprowadzić czipowanie i niewolnictwo ciągłego nadzoru nad zaczipowanymi !

2
0

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj