Amerykański farmer znalazł mamuta w polu pszenicy

Kategorie: 

Farmer James Bristle z Lima Township w Michigan znalazł kość długości jednego metra podczas kopania rowu pod drenaż, podaje Abcnews.go.com.

 

Według ABC, Bristle zadzwonił do Muzeum Paleontologii University of Michigan i poinformował, że znalazł jakieś kości. Przybyli na miejsce eksperci stwierdzili, że należą one do hybrydy rzadkiego gatunku mamuta włochatego i kolumbijskiego.


Na miejsce odkrycia przybyli profesorowie i studenci uczelni z Michigan, którzy przebadali wykop. Obecnie wydobyto 20 % kości starożytnego ssaka, w tym czaszkę z kłami. Zakłada się, że mamut zmarł w 40 roku życia 11 - 15 tysięcy lat temu.


Eksperci uważają, że ludzie w tym miejscu mogli ukrywać lub przechowywać mięso, aby później po nie wrócić. Należy zauważyć, że zgodnie z prawem, obowiązującym w USA, właściciel ma prawo do znaleziska. Kości mamuta trafiły więc do sklepiku, działającego przy gospodarstwie Bristle.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika oBAMA

Na filmiku widać że zachowała

Na filmiku widać że zachowała się praktycznie cała czaszka to jest aż niesamowitę. Zazwyczaj znajdują kawałek koścći, którą ciężko zidentyfikować

0
0
Portret użytkownika sami333

Tytuł rozwala  "amerykanski

Tytuł rozwala  "amerykanski farmer znalazl mamuta w polu pszenicy" może lepiej by było dodać "szkielet mamuta"  można by nawet pomyśleć że żywego znalazł bo tak własnie mówi tytuł ... 

0
0
Portret użytkownika Pacal

No jeżeli ten mamut byłby

No jeżeli ten mamut byłby zakopany na Alasce, to być moze odkopaliby całego! I wcale nie byłoby to pole przenicy ale chrobotka reniferowego!

0
0
Portret użytkownika asdfsdfasd

Pewnie woda potopu rozniosła.

Pewnie woda potopu rozniosła. Dlatego często są tylko kawałki po roztrzaskaniu przez niosącą wodę.

0
0
Portret użytkownika baca

nooo... ten kowbojski sklepik

nooo... ten kowbojski sklepik do którego trafiło znalezisko musi mieć spore półki... hmm... wyglada że właściciel niedługo się zgłosi i skorzysta z prawa pierwokupu...

0
0
Portret użytkownika Cabaj

To były ówczesne gabarytowe

To były ówczesne gabarytowe kosiary do trawy ale zużyły sie zdechły.Widać "nieomylny stworzyciel"sie pomylił i pozbył sie wadliwego produktu.No ale cóz sie dziwić jak wszystkie te "stworzyciele"mają każde życie w dupsku(o ile dupsko takowe posiadają)Jak jest dna to cóz za problem pokombinować a następnie "zapakować" np w dziursko słonicy coby potem "wypluła" może nie orginał ale napewno cos podobnego do mamuta.

0
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!