Czy nagranie autopsji obcego z Roswell jest prawdziwe?

Kategorie: 

Źródło: Orbitalmedia na youtube.com

Rzekome rozbicie się UFO na północny zachód od Roswell w Stanach Zjednoczonych miało mieć miejsce 2 lipca 1947 roku. Film, na którym można było zobaczyć autopsję zwłok istoty pozaziemskiej, został opublikowany po raz pierwszy w 1995 roku i oszołomił swoich odbiorców. Jednak od początku nie było wiadomo czy nie było to jedynie oszustwo.

W całej historii doszukano się jednak drugiego dna. Według Ray’a Santilli, innego człowieka zaangażowanego w dystrybucję filmu, nagranie opublikowane w 1995 roku jest jedynie rekonstrukcją mocno uszkodzonej taśmy z 1947 roku, którą ów człowiek posiada.

„Nie byłem na miejscu nagrania w 1947 roku, więc nie mogę na pewno potwierdzić, czy na filmie jest obcy, ale mogę zaświadczyć, że jest to oryginalny film” – twierdzi mężczyzna.

Santilli wyjaśnia również, że wszedł w posiadanie tajemniczego nagrania podczas poszukiwań filmu z udziałem Elvisa Presleya, które prowadził w 1954 roku.

„Pewien kamerzysta w Cleveland zapytał nas, czy jesteśmy zainteresowani innymi nagraniami, które posiada. W tamtych czasach nie mieliśmy pojęcia o Roswell, jednak człowiek wyjaśnił nam, że chodzi o film, na którym przeprowadza się sekcje zwłok obcej istoty” 

 Santilli podkreśla, że negocjacje w sprawie zakupu filmu trwały dwa lata. Nie wyjaśnia jednak dlaczego tak długo trzeba było czekać na jego publikację, ponieważ z pewnością byłoby to dla niego zyskowną operacją.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Paweł

Martwy obcy" w 17-minutowym

Martwy obcy" w 17-minutowym filmie oglądanym przez miliony osób na całym świecie został stworzony (na zamówienie Melarisa) przez rzeźbiarza Johna Humphreysa, specjalisty od efektów specjalnych, który pracował min. nad  efektami specjalnymi w filmie „Dr Who”.

Autor mistyfikacji ujawnił, że narzędzia do „sekcji obcego” kompletował przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Widocznymi na filmie „pracownikami tajnych służb” w rzeczywistości byli poprzebierani jego brat z dziewczyną, a wszystko było kręcone w londyńskim mieszkaniu.

Skomentuj