Kosmiczne moce starożytnej hinduistycznej Mayi są w rękach istot UFO ?

Kategorie: 

Od kilkudziesięciu już lat UFO pojazdy (inaczej Vimany, z jęz. hinduskiego), ale i UFO istoty (starożytni bogowie, a dokładniej w hinduiźmie to między innymi istoty "Asury"), potrafią objawiać się, albo pokazywać się w różnych formach, różnych postaciach, czy to humanoidalnych, czy to bardzo osobliwych. Niektórzy z ufologów, ci bardziej wtajemniczeni, podejrzewają Obcych o stosowanie starożytnej technologii "mayi".

Ma on pochodzić z czasów pradawnych, kiedy Indie posiadały w swoim arsenale cudowne pojazdy i zaginioną wiedzę Wedyjską, znali przecież tajemnice świata kwantów, lub nawet wiedzę z innych wymiarów (gdzie toczy się bitwa czarnoksiężników, typu holywoodzki filmowy "Thanos" - tytan).

Czym więc jest hinduistyczno-buddyjska "maya" (w jęz. polskim brzmi jako "maja") ? Samo słowo oznacza coś, czego nie ma; w wedyzmie jest to nadprzyrodzona, iluzoryczna moc bóstwa w formie Dewi; manifestacja boskiej energii; w wedancie i buddyzmie ułuda zasłaniająca rzeczywistość. Dosłownie oznacza także: „iluzję” lub „magię”, ma wiele znaczeń w filozofii indyjskiej w zależności od kontekstu. W późniejszych tekstach wedyjskich maya oznacza „pokaz magii, iluzję, w której rzeczy wydają się być obecne, ale nie są tym, czym się wydają", co pokazane zostało przykładowo w Ks. Wyjścia 7:11, kiedy magicy faraona zaprezentowali moc "Mayi", tworząc nowe byty zwierzęce: "Faraon wówczas kazał przywołać mędrców i czarowników, a wróżbici egipscy uczynili to samo dzięki swej tajemnej wiedzy I rzucił każdy z nich laskę, i zamieniły się w węże.". Maya oznacza również to, co „ciągle się zmienia, a zatem jest duchowo nierzeczywiste” (w przeciwieństwie do niezmiennego Absolutu , czyli Brahmana ), a zatem „ukrywa prawdziwy charakter rzeczywistości duchowej”. W filozofii adwajtawedanty maja jest iluzją, namacalną i mentalną rzeczywistością codziennie absorbującą świadomość żywych istot, zakrywającą przed nimi prawdę na temat tożsamości i ich związku z Brahmanem.

W szkole filozofii hinduskiej Advaita Vedanta, maya jest „potężną siłą, która tworzy kosmiczną iluzję, według tej nauki świat zjawisk nie jest prawdziwy. W tej starożytnej szkole maya na poziomie indywidualnym jawi się jako brak wiedzy (avidya) o prawdziwym Ja, Atmanie-Brahmanie, błędnie utożsamiając się z kompleksem ciało-umysł i jego karmicznymi uwikłaniami (W chrześcijaństwie Atman-Brahman to "dusza"). Jako siła zasłaniająca prawdziwą Jaźń (chrześć. duszę), powoduje doświadczenia mnogości bytów (odrębność jednostkowych jaźni) i odczucie odzielności ich od Brahmana. Według hinduizmu maja oddziałuje głównie poprzez tzw. fałszywe ego (ahamkara), czyli utożsamianie się z materialnym ciałem i systemem zmysłów (atakującym nas każdego dnia setkami megabitów informacji!), oraz poprzez przywiązanie do posiadanych rzeczy (mameti). Pokonanie wpływu mai jest konieczne do wyjścia z cyklu sansary i osiągnięcia wyzwolenia (mokszy), co wielokrotnie podkreślaliśmy !

W hinduizmie maja bywa przedstawiana w kategoriach jestestwa ontologicznego, czyli wszechograniającej ułudy, odpowiedzialnej za zaciemnienia na poziomie kosmicznym, jak i psychologicznym. Istnieje również coś takiego jak "Mahamaja" (wielka Maja), która ma moc utrzymywania żywych istot w złudzeniu, a także wyzwolenia ich z ułudy odwiecznej inkarnacji i cierpienia koła samsary. Co ciekawe dzisiejsi hinduistyczni naukowcy akademiccy nie są pewni skąd pochodzi słowo "maya", z czego się wywodzi. Jeden ze znawców, doktor Shastri sugeruje, że dokładniejszym znaczeniem słowa maya jest „wygląd, a nie zwykłe "złudzenie”.

Według innego hinduistycznego profesora Williama Mahony'ego rdzeniem tego słowa może być "człowiek" - lub „myśleć”, co sugeruje rolę wyobraźni w stworzeniu świata. We wczesnym użyciu wedyjskim termin ten implikuje, stwierdza Mahony: „cudowną i tajemniczą moc przekształcania idei w fizyczną rzeczywistość”, coś na kształt hylemorfizmu, o którym już informowaliśmy. Pomimo wszystko, pomimo wszystkich spekulacji w tym temacie, "maya" znaczy zawsze coś co jest dziwne i zwodzące, a poprzez to dające do myślenia, tak jak objawiające się dziwne i nieokreślone byty UFO. Franklin Southworth twierdzi, że pochodzenie tego słowa jest niepewne, a inne możliwe rdzenie słowa "maya" obejmują hinduski "may" - co oznacza tajemnicę, dezorientację, odurzenie, złudzenie, a także - co oznacza „zniknąć, zgubić się”.

Słowa odnoszące się do Mayi i zawierające ją , takie jak "Mayava" , występują w Wedach wiele razy. Słowa te mają różne znaczenia, a ich interpretacje są kwestionowane przez dzisiejszych naukowców akademickich, jednak same Wedy dają nam dokładne znaczenie tego słowa !!! Użycie słowa Maya w Rygwedzie, w późniejszym kontekście epoki „magii, iluzji, mocy”, pojawia się w wielu hymnach. Jeden z nich jest zatytułowany Maya-bheda (co się tłumaczy "Rozpoznawanie Iluzji"!!!) zawiera hymny od 10.177.1 do 10.177.3, przedstawiające przebieg bitwy między dobrem a złem, między Boską cywilizacją z poziomu VII a UFO demonami Asurmai, oto co następuje:

"Mędrcy patrzą umysłem w swoim sercu na Słońce, zamanifestowane przez iluzję Asurów ; Mędrcy patrzą w kulę słoneczną, duchowni pragną obszaru jego promieni. Słońce nosi słowo w swoim umyśle; Gandharva wypowiedział to w łonach; mędrcy pielęgnują ją zamiast poświęcenia, olśniewającą, niebiańską, rządzącą umysłem. Widziałem obrońcę, który nigdy nie schodził, idąc swoimi ścieżkami na wschód i zachód; przyodziewając ćwiartki nieba i przestrzenie pośrednie. Nieustannie krąży pośród światów." Cytat pochodzi z  Rigvedy X.177.1-3, przetłumaczone przez Laurie'go Patton'a.

Po pierwsze mamy tam wymienioną super technikę, albo MOCE iluzji Asurów. Istoty Asury to klasa określonych istot w religiach indyjskich. Są one opisywane jako demony poszukujące władzy, spokrewnione z bardziej życzliwymi Devami (znanymi również jako Suras) w hinduizmie . W kontekście buddyjskim słowo to jest czasami tłumaczone jako „ tytan ”, „półbóg ” lub „antybóg”, coś na kształt filmowego "Thanosa" z filmów Marvela. Według pism hinduskich Asury toczą nieustanną walkę z dewami.  Asury są opisane w tekstach indyjskich jako potężni nadludzcy półbogowie o dobrych lub złych cechach.

Przejdzmy teraz do głębszej analizy tekstu z Rigvedy X.177.1-3 Powyższy hymn "Rozpoznawanie Iluzji" (hind. "Maya-bheda") rozróżnia, podkreślmy to bardzo mocno: używając symbolicznego języka, kontrast między umysłem, na który wpływa światło (słońce: „Bo Pan Bóg jest słońcem i tarczą” Psalm 84, 12) a magią (iluzją Asury, zwiedzeniem Węża ! inaczej reptilianina !). Hymn jest wezwaniem do rozpoznania swoich wrogów, dostrzeżenia sztuczności i rozróżnienia umysłem między tym, co jest postrzegane, a tym, czego nie jest postrzegane (Proszę sobie przypomnieć List do Kolosan 1:16 "...bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne" !!!) Rygweda nie kojarzy słowa Maja jako zawsze dobrego, lub zawsze złego, jest to po prostu forma techniki, mocy umysłowej i środków.

Rygweda używa tego słowa w dwóch kontekstach, sugerując, że istnieją dwa rodzaje "Maji" albo "Majów": boska Maja i nieboska Maja, przy czym pierwsza jest podstawą prawdy, druga fałszu, co przekazuje Jedyny i Główny Konstruktor Boskiej Cywilizacji z poziomu VII: "Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" Jana 14:6 Jak czytamy w Rigwedzie o "Rozpoznawaniu iluzji", naszą nadzieją ale i naszą nauką jest ta pochodząca ze Słońca, czyli Jezusa Chrystusa, który w Apokalipsie Jana 1:16 jest opisywany tak: „A Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy”. Mamy tam, w starożytnym hinduskim przekazie także takie zdanie: "Słońce nosi słowo w swoim umyśle", co potwierdza Biblia, która cały czas podkreśla nazwę Jezusa jako "Słowo", inaczej w grece koine "Logos" ! „Na początku było Słowo…”

W Wersji greckiej mamy w miejscu „Słowo” grecki wyraz „Logos” (λογος (logos) – (Strong 3056) !!! Jeśli byśmy chcieli poprawnie mieć przetłumaczony werset z Ew. Jana 1:1 to powinien on wyglądać tak: „Na początku był Logos; Logos był u Boga i Bogiem był Logos.” To „Na początku„ z Ewangelii, to jest ten sam zwrot z pierwszego zdnia Ks. Rodzaju !!! „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.” Rodzaju 1:1 Zdradzę państwu tajemnicę biblistów i Biblii ! Ten zwrot w języku hebrajskim kodu Biblii i greckiej koine „Na początku” oznacza Jezusa ! A to znaczy, że „Jezus Bóg stworzył niebo i ziemię.” Rodzaju 1:1 To tak już dla bardzo zaawansowanych… ale i dla wszystkich, bo mało się o tym mówi, albo mało chrześcijan o tym wie… o tym: „Na początku…” – Jest to bardzo ważne wśród biblistów, i w sumie ukryte…

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem