Reptilianie, niezwykła historia świata według Davida Icke'a

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Teoria o zmiennokształtnych Reptilianach to trzon ideologii rozpowszechnianej przez znanego ufologa, Davida Icke. W sporym skrócie, uważa on że gadzie istoty zdolne do zmiennokształtności dążą do światowej dominacji nad ludzkością. Jako przykłady osób, które tylko udają ludzi wymienia on na przykład Królową Angielską Elżbietę II czy byłego prezydenta USA George’a W. Busha. Z biegiem lat, jego teorie ewoluowały i uległy niewielkim zmianom, co biorąc pod uwagę jego nadchodzący przyjazd do Polski 27 października, skłoniło mnie do tego aby ponownie opowiedzieć wam o jego teoriach.

Większość argumentów, którymi podpiera się Icke wynika z faktu, że liczne legendy, opowieści ludowe i mitologie większości starożytnych kultur są pełne opowieści gadzich istotach, które to na dodatek mogły przyjmować dowolny kształt. Jeśli była taka potrzeba zmieniały się w dziką bestię albo udawały człowieka utrzymując wizerunek humanoida. Kierując się tymi opowieściami, brytyjczyk utrzymuje więc, że zmiennokształtni nadal są wśród nas.

Zgodnie z jego teoriami, trwa to od początku historii ludzkości a istoty te potencjalnie stworzyły gatunek homo sapiens a teraz poprostu go uprawiają. Teorie Davida Icke'a nie zyskały by pewnie aż takiej rozpoznawalności gdyby nie fakt, że faktycznie dysponujemy dowodami na istnienie niejasnej fascynacji naszych przodków rozmaitymi gadami. Mowa tu o takich rzeczach jak egipski kult krokodyli, nordycki Jormungand czy też chrześcijański wąż z ogrodu Eden. Zacznijmy jednak od początku.

Większość z nas, rozpoczyna naukę o starożytności od omówienia cywilizacji z Mezopotamii z tajemniczymi Sumerami włącznie. Niestety, z racji braku dokumentów piśmiennych po tej cywilizacji, nie wspomina się o tym, że ziemie pomiędzy Eufratem a Tygrysem zamieszkiwała też inna o wiele wcześniejsza kultura. I co ciekawe, obecnie, pozostały po niej między innymi wykopane przez archeologów figurki gadzich humanoidów. Kultura Ubaidian, bo to o niej mowa istniała w Mezopotamii między 4000 a 5500 lat przed naszą erą.

Tak jak w przypadku starożytnych Sumerów tak i w tym przypadku nieznane jest ich pochodzenie. Pojawiają się na kartach historii nagle i od razu na dość zaawansowanym poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Kwestia stworzonych przez nich statuetek przypominających humanoidalne jaszczurki nie jest więc podejmowana zbyt chętnie. Lud Ubaidian stosunkowo szybko zaczął organizować się w drobne społeczeństwa. Najpierw powstawały duże osady, które dopiero potem wyewoluowały w miasta. Niektórzy badacze twierdzą, że słynne miasto Ur, jeden z głównych ośrodków starożytnego Sumeru, powstało właśnie w czasach kultury Ubaid.

 

Zresztą, pojedyncze reptiliańskie figurki znajdowano nie tylko w Al Ubaid, ale również w Ur i w Eridu. Co może oznaczać, że ośrodki te są związane z ludem Ubaidian, a nie tylko z Sumerami. Zastanawiająco wygląda szczególny rodzaj zafiksowania tamtejszych twórców na odzwierciedlaniu w lokalnej kulturze wizerunku gadzich humanoidów. W czasach dzisiejszych można ich nazwać reptilianami. Ich postacie wyglądają jak ludzie z wyjątkiem głów, które są długie i duże. Mają nadane wyraźnie gadzie cechy.

Czy można więc traktować te artefakty jako formę uwiecznienia przedstawicieli tej nieznanej reptoidalnej rasy? Czy może raczej ślad po jakiejś formie kultu religijnego skupiającego się wokół motywu gadów? Większość historyków chyli się ku tej drugiej opcji i uważa, że gady mają tam znaczenie symboliczne. Warto chyba jednak przypomnieć, że bardzo podobne bóstwo o gadziej naturze mieli również Sumerowie i nazywało się ono Enki. I tutaj wkraczamy na obszar sumeryjskiej mitologii, która to zrozumiale stanowi bazę dla wszelkich rozważań Davida Icke'a.

 

Otóż jego zdaniem, Enki, Enlil i inni przedstawiciele sumerskiego panteonu to w rzeczywistości najeźdźcy pochodzący z tej nieznanej rasy reptilian, nazywanej przez Sumerów Annunaki. Nazwa ta wywodzi się od imienia ówczesnego bóstwa nieba zwanego przez sumerów An. Tak więc Annunaki to poprostu potomstwo An'a, lub jak brzmi polskie tłumaczenie „książęce potomstwo”. W pewnym sensie, biorąc pod uwagę z jak dawną religią mamy tu doczynienia sam fakt, że prawie wszystkie bóstwa świata komunikowały się ze swoimi wyznawcami z poziomu Nieba może się wydawać nieco podejrzany.

Zdaniem Icke'a ludzkość nie jest rządzona bezpośrednio przez reptilian ale poprzez sieć tajnych stowarzyszeń, które są zdominowane przez potomków rodów ze Środkowego i Bliskiego Wschodu. Czasami określa ich on w swoich pracach "Bractwem Babilońskim".Sami reptilianie mają natomiast mieszkać pod powierzchnią ziemi w ogromnej sieci tuneli i jaskiń a także podziemnych baz budowanych w porozumieniu ze światowymi rządami. Teoria z bazami podziemnymi w pewnym stopniu łączy się z wieloma hipotezami o obiektach UFO i mogłoby to oznaczać, że wszelkie obserwacje niezidentyfikowanych obiektów czy świateł były po prostu skutkami działań tej niejawnej obecności drugiej rasy, która eksploatuje ludzkość.

 

Opowieści o gadzich istotach, (mimo iż zdecydowanie popularne) różnią się w zależności od regionu, z którego pochodzą. W zdecydowanej większości przypadków były one jednak wrogie ludziom i za wyjątkiem kilku odstępstw od tej zasady często umiejscowiano ich siedliska pod ziemią. Jest to dość istotne biorąc pod uwagę, że nie znamy dobrze głębin naszej planety, a więc jeśli faktycznie chcianoby ukryć się przed ludźmi, to takie zachowanie ma faktyczny sens. Tym bardziej biorąc pod uwagę historie opowiadane przez australijskich aborygenów, którzy posiadają legendy o jaszczurzej rasie, która żyje pod powierzchnią Ziemi w ogromnych jaskiniach. Podobno starożytne podziemne komnaty w górze Kalkajaka (zwanej czasem Czarną Górą) są przykładem jednej z takich jaskiń.

A skoro mowa już o jaskiniach, to czy nie zastanawiało was nigdy dlaczego wszystkie opowieści z udziałem smoków, również mają miejsce w jakiejś pieczarze? Opowieści o smokach same w sobie mogą stanowić jakieś poszlaki, co do tego, że gadzia i ludzka przeszłość jakoś się krzyżowały. Zdarzenia prehistoryczne opisywane są przecież zwykle opisywane z wykorzystaniem ówczesnego katalogu pojęciowego. Dlatego właśnie w folklorze ludowym znajdziemy tak wiele odniesień do istot zdolnych do udawania kogoś innego. Nie wykluczone, że są one klasyfikowane, jako bajki, ponieważ żyjący wówczas ludzie nie potrafili właściwie oceniać tego, co widzieli.

 

Liczne dowody na istnienie tej domniemanej cywilizacji to już materiał na zupełnie inny tekst. Dzisiaj chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt, że spisek idealny to taki, który z zasady jest uznany za nieprawdopodobny i absurdalny. Całkiem niedawno synonimem idiotyzmu i absurdu w Polsce było słowo klucz Klewki, które wzbudzało równie dużo śmiechu, co teoria o zmiennokształtnych gadzich istotach. Czy dzisiaj lądowanie talibów na polskich Mazurach nadal jest takie śmieszne? Naturalnie nie oznacza to wcale, że należy ślepo wierzyć Ickowi i jego poplecznikom, ale wypadałoby przyjrzeć się wszelkim dostępnym informacjom i dopiero wtedy wyrobić sobie opinię. A biorąc pod uwagę fakt, że sam David Icke, przyjeżdża niedługo do Polski, trudno chyba o lepszą okazję.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik

Nie wiem co ten człowiek

Nie wiem co ten człowiek bierze, ale niech dozuje połowę. Gościu zdaje się nie wie co to demony i że pod różną postacią występują, a tacy bajko pisarze jak on nazywają to sobie niczym Sapkowski w swoich dziełach.

Portret użytkownika Kmieciu

"Foliarz – określenie w

"Foliarz – określenie w slangu internetowym, stworzone przez społeczność tak zwanych imageboardów, a następnie spopularyzowane przez serwis wykop.pl, oznaczające osobę wierzącą w teorie spiskowe, interesującą się do przesady zjawiskami paranormalnymi, ezoteryką, UFO, astrologią, NWO, teorią płaskiej Ziemi, medycyną alternatywną i innymi urojeniami schizofreników. Znawca jedynie słusznej i prawdziwie prawdziwej prawdy na temat rządów, planów depopulacji ludzkości, Big Pharmy, żydomasonerii i jaszczurów. Nazwa wzięła się od popularnego wśród co bardziej odmóżdżonych foliarzy zjawiska noszenia czapeczek z folii aluminiowej, mających uchronić noszącego przed złowrogimi falami, nasyłanymi przez jaszczury z piekła i mającymi nas zniewolić i zachipować."

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Foliarz

 

Portret użytkownika murii

Z tymi gadami co piszecie to

Z tymi gadami co piszecie to nieprawda, czytam najnowsze jego książki i on pisze, że głównym bóstwem jest Saturn(Demiurg) który zmienia rzeczywistość naszej Ziemi i ogranicza nasz, Archonci mają tylko technologię którą zniewalają ludzi, wysługują sie tylko Szarakami i gadzimi istotami. On dużo piszę prawdy o pedofilach rodziny królewskiej UK, o tym jak Watykan papież konorował Jimmy Saville który stręczył dzieci z sierocińców grubym rybom, politykom, rodzinie królewskiej. Trzeba wiedzieć o tym, że Icke nazywa gadami tych pedofilów i satanistów, ponieważ gdyby nie dodał tej historyjki, został by oskarzony o pomówienia. Czytajcie jego książki zastępując słowo Reptilianie zwykłymi statanistami, pedofilami bo oni na statkach mordowalii dzieci które wpierw okrutnie zgwałcili w sadystyczny sposób. Takich złych ludzi można nazwać tylko gadami, taka przenośnia. Dobrze Icke opisał w swoich najnowszych książkach kartele farmaceutyczne, sprytnie ostrzega ludzi pomiędzy swoimi historyjkami. Rodziny bankierów to satanisci i to jest prawda, icke tylko dodał swoją bajkę o Reptilianach, aby go nie pozwali, a mądry czytelnik wybierze to co jest prawdziwe.

Portret użytkownika Zenek ;)

Reptyle w formie sygnatury

Reptyle w formie sygnatury energetycznej to twór bardzo często występujący w syjonistach, w klerze zaś wszelakim dominują obślizgłe czarne padalce na niższych stopniach ujezuskowania (ujeszuowania, umaschiachowania) czy obślizgła cuchnąca czarna maryjna maź (black goo) na tych poziomach wyższych.... czyli PEŁNE PRZEJĘCIE DEMONICZNE jak o tym mówi Homo Sapiens..... i takim też twarem był idol wszelakich katzoli niejaki Jan PEDOFIL 2 zwany (artystycznie) wojtyła co by tym PSEUDONIMEM pochachmęcić jego UPADLACKIE pochodzenie...... czyli PEDOFILSKIE CIĄGOTY WYNIKAJĄCE Z KORZENI PLEMIENNYCH.... opisane zresztą w biblii dla wszelakich 12 UPADLACKICH plemion.

Portret użytkownika b@ron

no dokładnie, aby ukryć

no dokładnie, aby ukryć spisek, wystarczy teoria spiskowa i nikt nie bedzie traktował tego poważnie...

inne rasy to bardzo ciekawy temat i nie musimy szukać ich daleko w kosmosie (choć pewnie tam też są) ale na ziemi ... dziwnym trafem, naukowcy bardziej zainteresowani są badaniem marsa niż tym po czym chodzą, czyli ziemią, niezbadane są głębiny oceanów nie mówiąc o wnętrzu ziemi, ok. 13km ma najgłębszy odwiert w ziemi to trochę jeszcze zostało, żeby twierdzić że sie wie co ona kryje w środku... cała nauka opiera się na domysłach i teoriach a nie faktach i nie prowadzi to napewno do odkrycia prawdy...

dodatkowo, zakładając że ewolucja istnieje (a nie sądzę, jedynie przyjmuję na chwile tok myślenia "nauki") to właśnie gady są bardziej przystosowane do rozwoju ewolucyjnego, choćby ze względu na to że niektóre potrafią regenerować utracone kończyny, czy odporność na drastyczne zmiany temperatur... w sumie chodzi o to, że miały więcej czasu na ową ewolucję i większą odporność na niekorzystne warunki...

zmiennokształtni... nie sądzę by jakakolwiek rasa posiadająca ciało materialne, była w stanie rozwinąć się do takiego stopnia by mogła przyjmować dowolną postać ... jest jedno ale... rasy energetyczne jak najbardziej mogą coś takiego potrafić więc nie wykluczam ich istnienia, co więcej to one stanowiły by największe zagrożenie dla innych ras, poprzez możliwość wprowadzania tzw. koni trojańskich w każde możliwe miejsce bez wzbudzania podejrzeń

w kwesti legend o smokach, zapewne są to doniesienia o dinozaurach a nie reptilach i skoro już temat zrobił się bajkowy, to między bajki należy włożyć całą historię powstania ziemi , kosmos jako taki, odległości kosmiczne, i chociażby fakt wyginięcia dinozaurów po uderzeniu asteroidy

toby było na tyle... chyba

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika mordulec

Mi także Baronie, tak

Mi także Baronie tak przemknęło, przez myśl, że jeśli na Ziemi istnieją inne ,,cywilizacje" obok człowieka, to teoria ewolucji nabiera zupełnie nowego sensu. Bo w końcu skoro wyewoluowaliśmy od małpy, to oprócz małp rozwinęły się także gady, płazy, ryby czy tam jakieś ptaki itd. Oczywiście to tylko moje myślowe dywagacje, z racji tego, że wszystko analizuję z otwartym umysłem. Więc może tak, może nie Smile Pozdrawiam.

Portret użytkownika Kmieciu

Dawid Icek sam jest reptylem,

Icek Dawidowicz sam jest reptylem, a dowodem na to jest, że transformacja w człowieka mu się nie udała i z białym pierzem został... Stąd i tak pier*** 3 po 3, żeby naiwnych nawiedzonych bez szkoły otumanić,  a oni będą "spisku" szukali tam gdzie go nie ma (a nie tam gdzie jest).

 

Portret użytkownika lit

wynika z faktu, że liczne

wynika z faktu, że liczne legendy, opowieści ludowe i mitologie większości starożytnych kultur są pełne opowieści gadzich istotach, które to na dodatek mogły przyjmować dowolny kształt.- Czy skrybowie na przestrzeni wiekow mogli falszowac historie? Dające pożywkę dla urojeń? Na żądanie możnowładców tego świata? Czy tworzyli abstrakcyjne postaci, wojny, milosci, wzloty i upadki całych narodów, historie ludzi wyimaginowanych? Historia to klamstwo. Bawimy sie szczątkami prawdy wymieszanymi z propgandą dla narodów podbitych. Dlatego nie wolno patrzeć na, ale poprzez...

Portret użytkownika Kmieciu

"Czy skrybowie na przestrzeni

"Czy skrybowie na przestrzeni wiekow mogli falszowac historie? Dające pożywkę dla urojeń? Na żądanie możnowładców tego świata?" - no ba! Oczywiście! Dzieje się to do dziś - nazywamy to propagandą polityczną.

 

Strony

Skomentuj