W indyjskim mieście Bihar urodził się „przybysz z kosmosu”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwudziestoośmioletnia kobieta z Bihar w Indiach urodziła dziecko, przypominające wyglądem obcego. Noworodek ma twardą skorupę zamiast delikatnej skóry. Oczy, kończyny i genitalia są zdeformowane. Zszokowana matka myśli, że jej syn jest przeklęty i nie potrafi znaleźć siły w sobie, aby go karmić. Nie chce go nawet dotykać, donosi International Business Time.

 

Maluch przyszedł na świat 21 stycznia 2017 roku, ale informacje o nim pojawiły się w mediach w ostatnim czasie. Kobieta, która przeżywa dziwne narodziny, jest zupełnie zdrowa. W okresie ciąży była pewna, że urodzi zdrowe niemowlę.

 

Lekarze zdiagnozowali u małego pacjenta tzw. rybią łuskę arlekinową (łac. ichthyosis fetalis, ang. Harlequin ichthyosis) – rzadka choroba genetyczna. W mikropęknięciach skóry rozwijają się bakterie, które są przyczyną zaburzeń keratynizacji. Lekarze obawiają się o życie dziecka, przewidując, że nie pożyje ono długo ze względu na słabo rozwinięte narządy. W takich przypadkach, szanse na przeżycie są bardzo nikłe.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika anya67

ten portal zszedł na psy ...

ten portal zszedł na psy ... kosmita powiadasz Tallinn ? Płód arlekin (rybia łuska arlekinowa, płód arlekin, ang. Harlequin ichthyosis, HI, harlequin fetus, ichthyosis fetalis) – rzadka choroba genetyczna, o dziedziczeniu autosomalnym recesywnym ... jak nie masz pojecia o czym piszesz ... to KUR***** przestan publikowac bzdury ... nikogo nie pozdrawiam ... minusujcie do woli 

Laszka

Portret użytkownika Israfel

Widząc jak się porusza w tym

Widząc jak się porusza w tym 'beciku" (a właściwie szmacie), poczułem wielkie współczucie. Po pierwsze, dziecko wystawione jest na widok publiczny na środku jakiegoś blatu. Po drugie, ono czuje dotyk (i jego brak), pewnie słyszy. Może też szczątkowo widzi (a przynajmniej rozróżnia zmiany jasności z tymi zdeformowanymi oczami). Niezależnie od tego czy ma duże czy małe szanse na przeżycie, powinno mieć zapewniony spokój i ewentualnie godną śmierć. Potworem nie jest to dziecko. Potworami są rodzice i tłumy gapiów których tam nie wiadomo po co wpuszczono. Jeżeli ktoś tam jest nieludzki albo odczłowieczony, to z pewnością nie dziecko.

Strony

Skomentuj