Tajemnica pochodzenia świata została opisana w Biblii

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Do niedawna historie na temat stworzenia świata opisywane w Biblii były postrzegane, jako legenda. Potem uznano się, że mity i baśnie na ten temat starożytni Żydzi wzięli od Sumerów, którzy usłyszeli je od jeszcze starszych kultur, być może nawet od przodków nas Słowian. Jest to jednak wiedza tak zamierzchła, że jest praktycznie nie do zweryfikowania za pomocą źródeł naukowych, ponieważ ich po prostu nie ma.

 

Współcześni uczeni postanowili spojrzeć na Biblię jeszcze raz i sprawdzić, czy nie zawiera ona nieznanej wiedzy naukowej.  Impulsem do nowego podejścia do badań naukowych Biblii jest to, że w starożytnych indyjskich pismach znaleziono wyrafinowany nowoczesny naukowy opis teorii Wielkiego Wybuchu, opisy wykorzystania broni jądrowej, oraz pojazdy latających. Więc może w Biblii, także znajdują się opisy i dane naukowe, które po prostu nie mogły być do tej pory rozszyfrowane.

 

Ten problem poważnie zainteresował dwóch amerykańskich naukowców, Jessiego Lawrence z University of California i profesor Michael Wysession z Washington University.  To oni po raz pierwszy zobaczyli naukowego znaczenie starożytnych mitów.

 

Na przykład, wielu zastanawiało się nad stwierdzeniem, że Bóg oddzielił wodę nad sklepieniem z bardziej tajemniczymi wodami pod firmamentem.  Społeczność naukowa tradycyjnie traktowała te słowa bardziej, jako dowód ignorancji autorów.  Uważali, że to, o co chodziło z wodą pod "firmamentem", dotyczy raczej oddzielenia deszczu od ziemskich rzek, mórz i oceanów.  Ale, według tych dwóch amerykańskich naukowców, nie ma tam mowy o niebie i deszczu. To raczej wspomnienie dużych podziemnych zbiorników wodnych. Odkryto je zresztą dopiero niedawno, i to na całej ziemi, na wszystkich kontynentach. Czasami są one zlokalizowane na głębokości ponad tysiąca kilometrów.

 

Są to ogromne zapasy wody, które przekraczają całkowitą ilość składników wody światowego oceanu.  Jeśli było kiedyś ogromne trzęsienie ziemi na całym świecie w tym samym czasie, a woda mogła znaleźć ujście do powierzchni.  Uczeni twierdzą, że ta woda już spowodowała w przeszłości jedną katastrofę. To wydarzenie znane jest, jako biblijny potop.  Po jego zakończeniu woda wróciła do swoich podziemnych zbiorników.

 

Biblia jest pełna opisów dziwnych zdarzeń, które jak na przykład wniebowstąpienia przypominają opisy startów rakiet. Rozliczne anioły mogą być po prostu starożytnymi nazwami istot, których technologiczna przewaga była tak wielka, że wydawały się ówczesnym ludziom anielskimi istotami.

 

Wszystko wskazuje na to, że wszelkie opowieści stanowiące podstawy nowożytnych religii mają wspólne korzenie. Nawet jednak, jeśli założymy, że to starożytni Słowianie przekazali swoją wiedze zwaną do dziś w Indiach Wedami ( podobieństwo do słowa Wiedza jest uderzające) to pozostanie pytanie skąd wzięli tak wyrafinowane informacje, do których nowoczesna nauka dochodzi dopiero teraz.

 

Są tylko dwie możliwości, albo nasi przodkowie wiedzieli to od jeszcze starszych cywilizacji, które doszły do tego samemu i zniknęły, albo wiedza ta pochodzi od naszych konstruktorów, od istot, które manipulowały kiedyś przy genach zamieszkujących Ziemię humanoidów. Jeśli uznamy to za prawdę to można założyć, że nasi stwórcy staraliby się zaimplementować w naszej kulturze jakieś podstawy kulturowe i naukowe, których ślady pozostały do dziś obecne w starożytnych tekstach.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tina

DARREK zgadzam sie z Tobą!

DARREK zgadzam sie z Tobą! Aby dojść do prawdy po 2000 tysiącach lat trzeba znaleźć inne dowody, które powierdzają się nawzajem. Od 20 lat badam rózne kamienne kręgi i wiem, że w ich ustawieniu została "zapisana" wiedza astronomiczna, fizyczna, techniczna, mistyczna, itd. CO TO JEST? KTO NAM TO PRZYGOTOWAŁ? To jest KAMIENNY TESTAMENT naszych PRZODKÓW dla inteligentnych potomków. Czy nasze pokolenie jest inteligentne?  Gdy o tym mówię i pisze jestem ośmieszana.  

Portret użytkownika Yar

To nie Słowianie nauczali

To nie Słowianie nauczali twórców Wed, a wywodzą się z ludów, które Wedy napisały. Rzeczywiście słowo "wiedza" podobno wywodzi się z Weda tak samo jak "siwy" z "siwa" czyli mistrz. Tak samo w językach bałtyckich jest wiele słów w prostej linii z sanskrytu. Stamtąd (z Indii) przybyliśmy, my Słowianie, Bałtowie i Germanie!
Irytuje mnie tylko, jak beton naukowy, dziennikarski i mainstreamowy nie jest w stanie zainteresować się Wedami, ich realistycznymi opisami statków latających, wojen, czy powstania Wszechświata.
Też bym się skłaniał, że zostaliśmy genetycznie stworzeni przez Nich. Wiele z ras wygląda BARDZO podobnie do nas albo wręcz nierozróżnialnie. Podobno wręcz wielu z Nich żyje między nami w społeczeństwie, chodzi do pracy itd.

Portret użytkownika Karen

Polecam przeczytanie

Polecam przeczytanie wszystkich książek Zecharii Sitchina. Ten wspaniały sumerolog przetłumaczył 19 tys. glinianych tablic znalezionych w dawnym Sumerze. Tam jest wszystko podane jak na tacy, co chcecie wiedziec, nie trzeba wcale rozszyfrowywać Biblii. Polecam zwłaszcza Zaginioną Księgę EN_KI.

Portret użytkownika Yar

OK. A ja czekam na odkopanie

OK. A ja czekam na odkopanie komnaty pod Sfinksem w Egipcie. Już wiadomo, że ona tam jest. Edgar Cacy przepowiedział, że tam znajdziemy udokumentowaną historię naszej cywilizacji.
Dla mnie jest pewne, że stworzyli nas genetycznie Kosmici, jako że wielu z nich wygląda tak samo jak my.

Strony

Skomentuj