Czy "Gwiazda Betlejemska" mogła być pojazdem UFO?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Dzisiaj Święto Trzech Króli, które nierozerwalnie łączy się z chrześcijańską tradycją. Jest to tradycyjne domknięcie okresu Bożego Narodzenia. Chrześcijanie świętują zdarzenie opisane w Nowym Testamencie. Podobno wtedy, gdy rodził się Jezus Chrystus do jego stajenki przyszli trzej mędrcy zwani też trzema królami. Niewiele wiadomo o tym, kim oni byli ani czy w ogóle istnieli, ale gdy uznamy, że Ewangelie opisują prawdziwe zdarzenia to powstaje jedno bardzo trudne do odpowiedzenia pytanie, czym była tak zwana "Gwiazda Betlejemska" ?

 

To właśnie owa mityczna jasna plamka ma niebie miała doprowadzić Trzech Mędrców do tej konkretnej stajenki. Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele hipotez na temat tego, co mogło ich tam sprowadzić. Jedna z nich zwana teorią Keplera zakłada, że gwiazda betlejemska była tak naprawdę koniunkcją Jowisza i Saturna. Proponowano też, że mogła to być supernowa w gwiazdozbiorze Koziorożca. Jednak ostatnie badania, co do tego, kiedy tak naprawdę urodził się Jezus Chrystus wskazują na to, że obie teorie były błędne.

 

Proponowano rozmaite dziwaczne wytłumaczenia z piorunem kulistym włącznie. Adwentyści Dnia Siódmego stwierdzili za to, że rzekoma "Gwiazda Betlejemska" to tak naprawdę grupa aniołów, która wskazywała miejsce urodzenia "Zbawiciela". Paradoksalnie Adwentyści mogą być najbliżej prawdy. Bardzo możliwe, że w dzisiejszych czasach obserwacja tego typu zostałaby sklasyfikowana, jako UFO. Na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt, który wskazywał drogę do miejsca w jakiś sposób szczególnego.

 

Zapewne dyżurni przeciwnicy Chrześcijaństwa będą się starali deprecjonować wyjątkowość tej konkretnej stajenki w Betlejem, ale gdy weźmie się pod uwagę to jak wielki kulturowy wpływ wywarło Chrześcijaństwo i jak pozytywny przekaz niosą za sobą nauki Jezusa to daje do myślenia. Oczywiście potem te uniwersalne nauki zostały wypaczone przez rozmaite kościoły, ale ogólny kulturowy wkład Chrześcijaństwa w kulturę i rozwój wartości społecznych skoncentrowanych wokół miłości jest nie do podważenia i choćby z tego powodu można podejrzewać, że został sztucznie zaimplementowany w dzieje ludzkości, aby wywrzeć pozytywny wpływ na jej rozwój.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

jesli z tym Betlejem to

jesli z tym Betlejem to prawda i trzeba te szopkę odegrać to Homo może robić za gwiazdę Dawida, baca za mędrca, a Endor musi robić za osiołka - to byłby myslę, naturalny porzadek rzeczy... tak, żeby dzieciątka nie spotkała jakaś krzywda.

Portret użytkownika baca

nawet o wpól do pierwszej w

nawet o wpól do pierwszej w nocy chce ci sie podsrywać?
jak masz bezsenność i kłopot z jelitem grubym to na tvn lecą jakieś mistrzostwa świata w przebieraniu nóżkami - możesz sms-ami dopingowc debili przebierających nóżkami albo ich krytykować - debile ktore wygrają i tak zaproponują dopasowany w sam raz dla ciebie kredyt albo ofertę medyczną i raz dwa zniknie twoj problem z wypróżnieniem...

Portret użytkownika Vikt

  Zbierałeś myśli od tej w

  Zbierałeś myśli od tej w pól do pierwszej w nocy żeby coś odpisać sensownego a tu dupa, dno i zero. Kolejny tekst obsmarowany kopą ,ale nie martw się wierne ubóstwo intelektualne zaraz zacznie cię plusować. Podnieta będzie tak wielka, że twój zboczony avatr zmieni kolor i wyłysieje. 
ps dzięki za rady na bezsenność, widzę że w twoim przypadku pomogły.

Portret użytkownika Raffi5000

Jeżeli Dżizas był dzieckiem

Jeżeli Dżizas był dzieckiem inseminowanym w połączeniu z genami obcych, to zapewne wisieli nad chatą i monitorowali cały eksperyment, bo to oczywiste. Wisieli tak, obserwowali i błyskali jasnością swego pojazdu, bazy, laboratorium...łotewer. A trzy króloiwie dreptali tam w podnieceniu i widząc takie światełko opisali je...też w podniecie. No...potem to już powstała tylko nazwa - Gwiazda Betlejemska. A te cymbały z uniwerków głowią się, dwoją i troją co to było ?? Supernowa -nieee, kometa - nieeee, no to może mgławica - też nieeee...co to mogło być ? Czekamy na kolejne odkrycie mędrców Syjonu.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika felicyta

Oczywiscie, ze "Dżizas był

Oczywiscie, ze "Dżizas był dzieckiem inseminowanym w połączeniu z genami obcych", podobnie jak wczesniej Noe (Ksiega Henocha) stad wierzenie, ze Maryja "wiecznie dziewica" wg niektorych do dzis...
No i " wisieli nad chatą i monitorowali cały eksperyment, bo to oczywiste. Wisieli tak, obserwowali i błyskali jasnością swego pojazdu, bazy, laboratorium...łotewer."

Strony

Skomentuj