Czy "Gwiazda Betlejemska" mogła być pojazdem UFO?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Dzisiaj Święto Trzech Króli, które nierozerwalnie łączy się z chrześcijańską tradycją. Jest to tradycyjne domknięcie okresu Bożego Narodzenia. Chrześcijanie świętują zdarzenie opisane w Nowym Testamencie. Podobno wtedy, gdy rodził się Jezus Chrystus do jego stajenki przyszli trzej mędrcy zwani też trzema królami. Niewiele wiadomo o tym, kim oni byli ani czy w ogóle istnieli, ale gdy uznamy, że Ewangelie opisują prawdziwe zdarzenia to powstaje jedno bardzo trudne do odpowiedzenia pytanie, czym była tak zwana "Gwiazda Betlejemska" ?

 

To właśnie owa mityczna jasna plamka ma niebie miała doprowadzić Trzech Mędrców do tej konkretnej stajenki. Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele hipotez na temat tego, co mogło ich tam sprowadzić. Jedna z nich zwana teorią Keplera zakłada, że gwiazda betlejemska była tak naprawdę koniunkcją Jowisza i Saturna. Proponowano też, że mogła to być supernowa w gwiazdozbiorze Koziorożca. Jednak ostatnie badania, co do tego, kiedy tak naprawdę urodził się Jezus Chrystus wskazują na to, że obie teorie były błędne.

 

Proponowano rozmaite dziwaczne wytłumaczenia z piorunem kulistym włącznie. Adwentyści Dnia Siódmego stwierdzili za to, że rzekoma "Gwiazda Betlejemska" to tak naprawdę grupa aniołów, która wskazywała miejsce urodzenia "Zbawiciela". Paradoksalnie Adwentyści mogą być najbliżej prawdy. Bardzo możliwe, że w dzisiejszych czasach obserwacja tego typu zostałaby sklasyfikowana, jako UFO. Na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt, który wskazywał drogę do miejsca w jakiś sposób szczególnego.

 

Zapewne dyżurni przeciwnicy Chrześcijaństwa będą się starali deprecjonować wyjątkowość tej konkretnej stajenki w Betlejem, ale gdy weźmie się pod uwagę to jak wielki kulturowy wpływ wywarło Chrześcijaństwo i jak pozytywny przekaz niosą za sobą nauki Jezusa to daje do myślenia. Oczywiście potem te uniwersalne nauki zostały wypaczone przez rozmaite kościoły, ale ogólny kulturowy wkład Chrześcijaństwa w kulturę i rozwój wartości społecznych skoncentrowanych wokół miłości jest nie do podważenia i choćby z tego powodu można podejrzewać, że został sztucznie zaimplementowany w dzieje ludzkości, aby wywrzeć pozytywny wpływ na jej rozwój.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika lena

Wg mnie gwiazda betlejemska,

Wg mnie gwiazda betlejemska, to astrologiczne obliczenia MAGÓW  ze wschodu z których wynikało, że układ gwiazd zapowiadał miejsce i czas narodzenia się "znaczącej postaci dla histori".  O ile sie narodzi ! To żadni 3 Królowie to Magowie a ci byli mędrcami i znawcami astronomi i astrologi. Przybyli w "obliczone miejsce" czy jakieś dziecko przybyło w tym czasie i miejscu na świat, czy też nie.

Portret użytkownika pasjonat

wlazlem tu bo liczylem na

wlazlem tu bo liczylem na filmik Smile  ..ze moze jakas kamera uchwycila..a tak dywagacje o czyms co nie wiadomo czy w ogole sie zdarzylo.
 
DLACZEGO ADMIN TOLERUJE CHAMSKIE KOMENTARZE AD PERSONA ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Endor

obraz: Fondazione della


obraz: Fondazione della chiesa di Santa Maria Maggiore a Roma" (rok około 1428)
Przedstawia Syna Bożego Jezusa Chrystusa Mesjasza oraz Bogurodzice Maryje Dziewice.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

Jeśłi ten obrazek jest to

Jeśłi ten obrazek jest to nazwe ma przekreconą, bo nazywa sie "Ufundowanie Kościoła Świętej Marii Większej w Rzymie" - niestety ale to nie jest żadne ufundowanie kościoła bo na obrazku tego nie widać tylko widać blond kolesia - (a takich nie ma wsród żydów) - ktory na pewno nie jest Jezusem, bo przyleciał na latającym (kwadratowym) dywanie i ufrundował ciemniakom trochę soli aby zmądrzeli i się w jakieś kościoły nie wyglupiali. co się dzialo dalej? Otóż papież natychmiast przystąpił do zagrzebywnia soli przy pomocy jakiejś pomysłowej motyki i nie był w stanie przeszkodzić mu w tym zniszczeniu nawet jego kochanek, czyli jakiś przydupas w czerwonej sukience obmacujący papieża od tyłu. ta stara łysiejąca ciota - stojąca strategicznie za jego dupą i stąd określenie przydupas mi się samo napisało.
Endor jesteś pierwszym człowiekiem na ziemi ktory tu widzi nie dostawę soli tylko fundowanie jakiegoś koscioła w Rzymie - a przecież nawet mury wokół Rzymu też wyglądają inaczej.

Portret użytkownika promień

Jeśli chodzi o Boga i Ufo to

Jeśli chodzi o Boga i Ufo to można tylko ubolewać nad waszą wiedzą i ignorancją. Jakie wy szkoły kończyliście? W XXI wieku wypisywać takie głupoty to normalnie wierzyć się nie chce, że to jest możliwe, że ktoś może tak myśleć.

Portret użytkownika kuzYn

  Jeśli spojrzy się na to

 
Jeśli spojrzy się na to obiektywnie, do dojdzie się do wniosku że kosmiczni bogowie komunikowali sie z ludźmi osobiście do momentu uregulowania religii na świecie. Żydom dali Biblię, Islamowi Koran,  Chrześcijanom dali Nowy Testament, itd. Być może o to chodziło, żeby w odpowiednim momencie zniknąć fizycznie z ziemi. Przestać osobiście uczestniczyć w historii ziemskich kultur. Jeśli tak było istotnie to prawdopodobnie gwiazda betlejemska była pojazdem UFO, skąd prowadzony był eksperyment na skalę globalną ziemi. Na History HD  można obejrzeć serię "STAROŻYTNI KOSMICI" w której są poruszane te tematy odnośnie ziemskich religii, i ingerencji w nie istot pozaziemskich. Jest podawanych mnóstwo logicznych przykładów i opisów tego co działa się w czasach historycznych, oraz co jest po cichu pomijane przez naukowców z uwagi na to że jest niewygodne.

 

Portret użytkownika Yar

Mom zdaniem, zdecydowanie,

Mom zdaniem, zdecydowanie, gwiazda betlejemska to było UFO.  Chrystus był wybitnie duchowo rozwiniętą Istotą inkarnowaną na Ziemi, a Obcy jego całe życie monitorowali, aż do ukrzyżowania (latały wtedy dwa obiekty: czerwony i srebrny/niebieski, widoczne na kilku obrazach).

Portret użytkownika MONSTER

Pytanie! Jak gwiazda,kometa

Pytanie! Jak gwiazda,kometa lub koniunkcja może określić dane miejsce na ziemi? Jeżeli dane zjawisko znajdzie się tuż nad naszą głową to i tak niedokładność będzie wynosić kilkadziesiąt kilometrów. To co doprowadziło mędrców do Betlejem musiało sie znajdować na niezbyt dużej wysokości. Chociaż możliwe jest że ci mędrcy przylecieli tym świecącym pojazdem.Niestety Nowy Testament jest bardzo dwuznaczny i pewnie nie raz dokładnie zredagowany przez KK czego o Starym Testamencie nie da się powiedzieć.

Portret użytkownika baca

jesli z tym Betlejem to

jesli z tym Betlejem to prawda i trzeba te szopkę odegrać to Homo może robić za gwiazdę Dawida, baca za mędrca, a Endor musi robić za osiołka - to byłby myslę, naturalny porzadek rzeczy... tak, żeby dzieciątka nie spotkała jakaś krzywda.

Portret użytkownika baca

nawet o wpól do pierwszej w

nawet o wpól do pierwszej w nocy chce ci sie podsrywać?
jak masz bezsenność i kłopot z jelitem grubym to na tvn lecą jakieś mistrzostwa świata w przebieraniu nóżkami - możesz sms-ami dopingowc debili przebierających nóżkami albo ich krytykować - debile ktore wygrają i tak zaproponują dopasowany w sam raz dla ciebie kredyt albo ofertę medyczną i raz dwa zniknie twoj problem z wypróżnieniem...

Portret użytkownika Vikt

  Zbierałeś myśli od tej w

  Zbierałeś myśli od tej w pól do pierwszej w nocy żeby coś odpisać sensownego a tu dupa, dno i zero. Kolejny tekst obsmarowany kopą ,ale nie martw się wierne ubóstwo intelektualne zaraz zacznie cię plusować. Podnieta będzie tak wielka, że twój zboczony avatr zmieni kolor i wyłysieje. 
ps dzięki za rady na bezsenność, widzę że w twoim przypadku pomogły.

Portret użytkownika Raffi5000

Jeżeli Dżizas był dzieckiem

Jeżeli Dżizas był dzieckiem inseminowanym w połączeniu z genami obcych, to zapewne wisieli nad chatą i monitorowali cały eksperyment, bo to oczywiste. Wisieli tak, obserwowali i błyskali jasnością swego pojazdu, bazy, laboratorium...łotewer. A trzy króloiwie dreptali tam w podnieceniu i widząc takie światełko opisali je...też w podniecie. No...potem to już powstała tylko nazwa - Gwiazda Betlejemska. A te cymbały z uniwerków głowią się, dwoją i troją co to było ?? Supernowa -nieee, kometa - nieeee, no to może mgławica - też nieeee...co to mogło być ? Czekamy na kolejne odkrycie mędrców Syjonu.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika felicyta

Oczywiscie, ze "Dżizas był

Oczywiscie, ze "Dżizas był dzieckiem inseminowanym w połączeniu z genami obcych", podobnie jak wczesniej Noe (Ksiega Henocha) stad wierzenie, ze Maryja "wiecznie dziewica" wg niektorych do dzis...
No i " wisieli nad chatą i monitorowali cały eksperyment, bo to oczywiste. Wisieli tak, obserwowali i błyskali jasnością swego pojazdu, bazy, laboratorium...łotewer."

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jasne że to był statek, i

Jasne że to był statek, i pewne jest że Jezus był członkiem załogi.
Na tak małą planetke mamy dziesiątki nieznaczących religii, zamiast uczyć się i rozwijać jako jedna ludzka rasa.
Mamy przed sobą wspaniałe lata gdy niezmieszany nie manipulowany ludzki umysł podlega pewnego rodzaju transformacji. Bo prawdą jest że te wszystkie podziały, systemy wierzeń, zabobony itp tylko nas zatrzymują na naszej duchowej ścieżce ewolucji. Ważne jest jakim jest sie człowiekiem dla wszystkiego, a nie w jakiego bożka się całe życie ślepo wierzy, a istoty tzw. (bogowie) są, kiedyś ich poznamy i wspólnie będziemy się śmiać z tego jak kiedyś było.
Pozdrawiam

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Portret użytkownika cristiano80

Rasta Bóg jest tylko jeden.

Rasta Bóg jest tylko jeden. Ci którzy stworzyli rasę ludzką są jedynie konstruktorami, inżynierami genetyki. My robimy to samo ze zwierzętami ale nie jest to równoznaczne z tym że jesteśmy bogami. Bycie Bogiem a bawienie się w Boga to dwie różne sprawy. Nawet jeśli Oni twierdzą że są naszymi Bogami to nie znaczy że na prawdę nimi są a twierdzić sobie mogą. Są po prostu istotami na wyższym szczeblu ewolucyjnym. Tak jak my jesteśmy wyżej w szczebelku niż zwierzęta. Jednak nie oznacza to że jesteśmy kimś lepszym niż one. Wobec Boga wszyscy jesteśmy równi. 

Portret użytkownika Rasta4Peace

Ale czy ja kiedykolwiek

Ale czy ja kiedykolwiek powiedziałem że ci którzy stworzyli nas są stworcami wszechswiata? albo czytaj ze zrozumieniem albo nie odpowiadaj, bo usilnie widze pare zdań mi ust wkładasz.

V.i.P.
~~ Victoria Is Peace ~~

Skomentuj