Czy "Gwiazda Betlejemska" mogła być pojazdem UFO?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Dzisiaj Święto Trzech Króli, które nierozerwalnie łączy się z chrześcijańską tradycją. Jest to tradycyjne domknięcie okresu Bożego Narodzenia. Chrześcijanie świętują zdarzenie opisane w Nowym Testamencie. Podobno wtedy, gdy rodził się Jezus Chrystus do jego stajenki przyszli trzej mędrcy zwani też trzema królami. Niewiele wiadomo o tym, kim oni byli ani czy w ogóle istnieli, ale gdy uznamy, że Ewangelie opisują prawdziwe zdarzenia to powstaje jedno bardzo trudne do odpowiedzenia pytanie, czym była tak zwana "Gwiazda Betlejemska" ?

 

To właśnie owa mityczna jasna plamka ma niebie miała doprowadzić Trzech Mędrców do tej konkretnej stajenki. Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele hipotez na temat tego, co mogło ich tam sprowadzić. Jedna z nich zwana teorią Keplera zakłada, że gwiazda betlejemska była tak naprawdę koniunkcją Jowisza i Saturna. Proponowano też, że mogła to być supernowa w gwiazdozbiorze Koziorożca. Jednak ostatnie badania, co do tego, kiedy tak naprawdę urodził się Jezus Chrystus wskazują na to, że obie teorie były błędne.

 

Proponowano rozmaite dziwaczne wytłumaczenia z piorunem kulistym włącznie. Adwentyści Dnia Siódmego stwierdzili za to, że rzekoma "Gwiazda Betlejemska" to tak naprawdę grupa aniołów, która wskazywała miejsce urodzenia "Zbawiciela". Paradoksalnie Adwentyści mogą być najbliżej prawdy. Bardzo możliwe, że w dzisiejszych czasach obserwacja tego typu zostałaby sklasyfikowana, jako UFO. Na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt, który wskazywał drogę do miejsca w jakiś sposób szczególnego.

 

Zapewne dyżurni przeciwnicy Chrześcijaństwa będą się starali deprecjonować wyjątkowość tej konkretnej stajenki w Betlejem, ale gdy weźmie się pod uwagę to jak wielki kulturowy wpływ wywarło Chrześcijaństwo i jak pozytywny przekaz niosą za sobą nauki Jezusa to daje do myślenia. Oczywiście potem te uniwersalne nauki zostały wypaczone przez rozmaite kościoły, ale ogólny kulturowy wkład Chrześcijaństwa w kulturę i rozwój wartości społecznych skoncentrowanych wokół miłości jest nie do podważenia i choćby z tego powodu można podejrzewać, że został sztucznie zaimplementowany w dzieje ludzkości, aby wywrzeć pozytywny wpływ na jej rozwój.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika lena

Wg mnie gwiazda betlejemska,

Wg mnie gwiazda betlejemska, to astrologiczne obliczenia MAGÓW  ze wschodu z których wynikało, że układ gwiazd zapowiadał miejsce i czas narodzenia się "znaczącej postaci dla histori".  O ile sie narodzi ! To żadni 3 Królowie to Magowie a ci byli mędrcami i znawcami astronomi i astrologi. Przybyli w "obliczone miejsce" czy jakieś dziecko przybyło w tym czasie i miejscu na świat, czy też nie.

Portret użytkownika pasjonat

wlazlem tu bo liczylem na

wlazlem tu bo liczylem na filmik Smile  ..ze moze jakas kamera uchwycila..a tak dywagacje o czyms co nie wiadomo czy w ogole sie zdarzylo.
 
DLACZEGO ADMIN TOLERUJE CHAMSKIE KOMENTARZE AD PERSONA ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Endor

obraz: Fondazione della


obraz: Fondazione della chiesa di Santa Maria Maggiore a Roma" (rok około 1428)
Przedstawia Syna Bożego Jezusa Chrystusa Mesjasza oraz Bogurodzice Maryje Dziewice.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

Jeśłi ten obrazek jest to

Jeśłi ten obrazek jest to nazwe ma przekreconą, bo nazywa sie "Ufundowanie Kościoła Świętej Marii Większej w Rzymie" - niestety ale to nie jest żadne ufundowanie kościoła bo na obrazku tego nie widać tylko widać blond kolesia - (a takich nie ma wsród żydów) - ktory na pewno nie jest Jezusem, bo przyleciał na latającym (kwadratowym) dywanie i ufrundował ciemniakom trochę soli aby zmądrzeli i się w jakieś kościoły nie wyglupiali. co się dzialo dalej? Otóż papież natychmiast przystąpił do zagrzebywnia soli przy pomocy jakiejś pomysłowej motyki i nie był w stanie przeszkodzić mu w tym zniszczeniu nawet jego kochanek, czyli jakiś przydupas w czerwonej sukience obmacujący papieża od tyłu. ta stara łysiejąca ciota - stojąca strategicznie za jego dupą i stąd określenie przydupas mi się samo napisało.
Endor jesteś pierwszym człowiekiem na ziemi ktory tu widzi nie dostawę soli tylko fundowanie jakiegoś koscioła w Rzymie - a przecież nawet mury wokół Rzymu też wyglądają inaczej.

Strony

Skomentuj