Dziwny obiekt przelatujący w okolicy Słońca

Kategorie: 

Źródło: SDO

Oto kolejna ze spektakularnych obserwacji niewyjaśnionych obiektów dokonanych w okolicy Słońca. Tym razem ślad szybkiego przelotu widoczny był na tle korony gwiazdy.

 

Nagranie zostało wykonane za pomocą obserwatorium Solar Dynamics Observatory. Gdy patrzy się na normalny obraz z tego satelity, bardzo trudno byłoby to dostrzec, ale po zwolnieniu filmu wyraźnie widać, że obiekt przelatuje z dużą prędkością z dołu do góry ekranu ciągnąc za sobą smugę, która może być jednak efektem spowodowanym przez matrycę CCD.

Jednak trzeba przyznać, że nie wygląda to jak typowy artefakt obrazu i jest to obiekt, który ma na tyle dużą prędkość, że raczej nie może to być normalne ciało niebieskie przelatujące w okolicy Słońca. W takim razie skoro to raczej nie była inna gwiazda, kometa czy asteroida to, z czym mieliśmy tu do czynienia?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika RaV

"autor filmu (nie Admin)

"autor filmu (nie Admin) przypuszcza ze "obiekt" porusza się z prędkością większą od światła...hmmm... no to w jaki sposób mógł to zobaczyć teleskop optyczny?
tego to chyba sam Einstein nie mógłby nam wyjaśnić..." - nie ma potrzeby mieszać Einsteina do tak prostycz rzeczy, bo fakt niemożności obserwowania przez nasz wzrok obiektów poruszających się z prędkością światła nie jest prawdziwy, ponieważ jest to zależne od odległości tego obiektu od obserwatora.
Niemal niemożliwe będzie zarejestrowania przez nasz wzrok obiektu poruszającego się z prędkością 100 km/h przemykającego nam przed samymi oczyma, jeśli już coś dostrzeżemy, to tylko smugę. 
Tak wiec możliwa jest  optyczna rejestracja z prędkością światła a nawet większą, tylko że obiekt poruszający się z tą prędkością musiał by znajdować się w odpowiedniej odległości od obserwatora - no i oczywiście powinien być dla nas z tej odległości widoczny...

Portret użytkownika pasjonat

Pociag TGV - rekord przejazdu

Pociag TGV - rekord przejazdu ok 600 km/h
Stań wzrokiem prostopadle do toru tego pociagu. w odleglosci 3 m od toru. Co zaobserwujesz jesli z taka predkoscia minie Cie pociag ?
Powtorz eksperyment stajac 400 m od toru... kumasz?
 
A teraz wyobraz sobie kat (twierdzenie Talesa)  jaki tworzy ogniskowa obiektywu z dolu oparta o wycinek kuli jaka tworzy slonce w tym kadrze. Nie znasz odleglosci kamery od obiektu ale po samej srednicy slonca wiadomo ze bedzie to wiecej niz 3 x 10 do ósmej m/s. 2 krotnie wiecej da Ci obraz o czasie 2sek. ( tu mamy 1/10 sek?) Pojazdy poruszajace sie w takiej przestrzeni jaka jest kosmos obserwowane z bardzo duzej odleglosci pozwalaja na obserwowanie predkosci swiatla, inaczej nie odkryto by wielkosci fizycznej - cisnienia swiatła.
Ale to juz teorie Einsteina o czym pojecia zbytnio nie mam. Baca wie co Einstein ukradł Tesli
 
 
z teorii o laserach hasło pomocnicze dualizm korpuskularnofalowy i koherentnosc.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sHizo

Witaj baco, myślę że w wielu

Witaj baco, myślę że w wielu kwestiach się ze mną zgadzasz jak zresztą ja z Tobą po dużej części też.  Od jak dawna pytasz oj to już będzię z trzy ba nawet cztery lata. Chętnie baco wymienię się z Tobą swoją widzą tak więc zapraszam Ciebie na GG/PW/Email ;). Pozdrawiam sHizo.

Warto posłuchać tego, co mają do powiedzenia inni...

Portret użytkownika skidoo23

Witam, Mam taką prośbę.

Witam,
Mam taką prośbę. Możecie pokazać zdjęcia jakichś typowych artefaktów obrazu? Wszystkie zdjęcia Słońca  jakie tu widziałem do tej pory, a raczej obiektów obok niego, były opisywane jako nietypowe artefakty obrazu. Tak z czystej ciekawości naprawdę chciałbym zobaczyć jakieś typowe artefakty, żeby móc sobie porównywać.
 
Pozdrawiam,
skidoo23

Portret użytkownika pasjonat

Jesli chodzi o obraz -

Jesli chodzi o obraz - artefakt to linia o umownie jasnym kolorze w stosunku do tła - w grach pc podczas przgrzania GPU widac czasem artefakty jako biale linie wygladajace jako szkielety brył czy linie odniesienia np samochodu wzgledem zarysu trasy.
Artefakt - przedmiot o dosc nieregularnej budowie utrudniajacej jego opisanie prostymi slowami.
 
i tu nie rozumiem - artefakt zdjecia to poprostu wada detektora - wada powstajaca wskutek nadmiaru informacji badz jej braku, wada tez moze byc wynikiem utraty czesci infiormacji. tu artefaktem nazywa sie cos wadliwego co ma wyraznie nadany ksztalt.
jako przyklad posluzy mi fotka zony Smile gdzie na historiogramie widac dokladnie zaciemnienie -nasz umowny artefakt ( w kółku)[ibimage==16415==400naszerokosc==Oryginalny==self==null] - cien ukazany w obszarze swiatla (lewa strona) jest uznany za blad poniewaz cimne barwy sa rejestrowane wg dl widma wiec po prawej. Na tej podstawie okresla sie czy cos jest realne czy zostalo np domontowane badz jest zakloceniem
 
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvn8hFootXB9CRSM32J0gXevJwVyhdrshpUan0uh94f5RG9gxOArIVxWJqjg
mozna by powiedziec ze cos przelatuje przez slonce a jest to poprostu blad ogniskowania, za taki sam uznaje sie flare optyczna powodowana przes soczewki asferyczne ( soczewki ED )
 
p.s smuga ciagnaca sie za tym obiektem moze sugerowac
- spalanie jakiegos paliwa
- powodowanie smugi widmowej ( cecha szybko poruszajacych sie obiektów - wada akomodacji oka)
- czesciowe spalanie scieranie sie powierzchni obiektu poruszajacego sie szybciej - zwlaszcza w wysokiej temperaturze.
 
 
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

Pasjonat nie pieprz o

Pasjonat nie pieprz o szczegółach technicznych tylko pokaż żone bez artefaktów - po cholerę są te majtki z królikami? to ewidentny błąd automatycnego systemu rozpoznawania ssaków - w tym miescu powinien być bóbr albo co najwyżej kotek... popraw natychmiast ten defekt obrazu

Strony

Skomentuj