Dziwne kwadratowe zniekształcenie widoczne na Słońcu za pomocą sondy kosmicznej SDO

Kategorie: 

źródło: NASA/SDO

Słońce nie przestaje zaskakiwać. Mimo, że nie ma wielkich burz słonecznych to dochodzi do rozmaitych zjawisk takich jak tornada plazmy, trójkątne dziury koronalne czy też dziwne bąble dolatujące i urywające się z korony niczym mydlane bańki. Teraz do kolejnej dziwnej obserwacji doszło za pomocą satelity SDO.

 

Dziwna obserwacja została wykonana za pomocą urządzenia AIA 193 znajdującego się na pokładzie obserwatorium Solar Dynamics Observatory, w skrócie SDO. Regularne zaburzenia na powierzchni Słońca widziano 20 i 21 lutego 2013 r.

[ibimage==16605==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Jeśli ktoś nie widzi tego kwadratu niech spojrzy na powyższe zdjęcie. Wyraźnie widać, ze rzekomy kwadrat jest pochylony o kąt 45 stopni w prawo. Może to być oczywiście jakiś efekt graficzny powodowany niedoskonałością matrycy, lub nakładaniem jakichś filtrów optycznych. Jednak, jeśli zjawisko to nie jest efektem postprocesingu to wymaga to dogłębnego zbadania.

 

 

Źródło: http://delphi.nascom.nasa.gov/

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

 
 

 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

baca widzę ze maski to

baca widzę ze maski to szybciej zmieniasz niż facetów. boli Cie ze potrafiłem ludzi sprowokować do samodzielnego myślenia i obnażam twoje zafascynowanie Hitlerem i nazizmem panie folkszdojczu.
Zazdrościsz mi że zwiedziłem świat a zwłaszcza ze byłem w Izraelu o którym ty masz pojęcie z książeczek"main kampf". Obwiniasz wszystkich dookoła szukasz winnych niepowodzeń życiowych i swojej fatalnej sytuacji, z tobą jest dokładnie jak z alkoholikiem obwinia w pierwszej kolejnosci panstwo, Żydów następnie rodzinę a dopiero na samym końcu samego siebie.... gorzko ale niestety prawda najbardziej boli.
pozdrawia cIĘ Pan Juszka

Portret użytkownika Beherit

Juszka1980 a co ty masz do

Juszka1980 a co ty masz do sfastyki odwiecznego symbolu slonca na tej planecie??
Odrazu trzeba byc nazista?
A nawet jak ktos jest faszysta to dlaczego do niemiec ma jechac?
Jak nie znasz pojec to ich nie uzywaj bo siebie osmieszasz, nikogo wiecej.
poczytaj co znaczy slowo pochodzenia wloskiego jakim jest faszysta.
 

Strony

Skomentuj