Duchowość jest warunkiem koniecznym w rozwoju człowieczeństwa

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Często wydaje nam się, że to w jakim świecie żyjemy i to co robimy nie zależy od nas i niewiele więcej można zrobić poza wzięciem do ręki pilota i bezmyślnym przełączaniem kanałów na telewizorze. Można jednak któregoś dnia powiedzieć dość, dostrzec absurd naszej sytuacji i pomyślec nad duchowością. Paradoksalnie jest wiele metod jej zwiększenia. Może to skutecznie pomóc poprawić zdolności umysłowe i spowodować lepszą harmonię z otoczeniem.

 

W zasadzie nie ma znaczenia religia, jaką wyznajemy a nawet, jeśli ktoś nie wierzy w Boga może spróbować rozruszać swój podświadomy umysł. Jest kilka metod znanych od starożytności. Jedna z nich jest Joga. Pochodzi ona z Indii i służy utrzymaniu kształtu ciała i wyższego poziomu duchowości. Istnieje wiele technik joginów pomagających wzmocnić organizm. Ponadto Joga jest przydatna, jeśli chcemy otworzyć nasze czakry, co zdaje się być warunkiem koniecznym dla zrozumienia naszego miejsca na świecie.

 

Jak zapewne wiele osób słyszało niezwykle istotnym elementem całej układanki jest właściwe oddychanie. Ćwiczenia oddechowe poprawiają pamięć, psychiczną i fizyczną wytrzymałość, koncentrację a niektórzy twierdzą, że nawet długowieczność. To może wydawać się dziwne, ale większość z nas nie umie prawidłowo oddychać, chociaż oddech jest czymś zupełnie naturalnym i normalny w naszym życiu.  Przy poprawnym sposobie oddychania powietrze powinno unosić brzuch a nie gardło. Wdech powinien być spokojny i powolny tak jak i wydech.

 

Ten typ oddychania pozwala czuć ruch brzucha. Dzieci zawsze oddychają całkowicie prawidłowo, ale z wiekiem, niemal każda osoba zmienia tą technikę. Badania wykazały, że gdy człowiek jest pod wpływem stresu lub choroby, jego oddech staje się automatycznie niewłaściwy. Dlatego odpowiednie techniki oddechowe mogą leczyć wiele chorób.  Oddychanie ma ogromną moc poprawiania naszej duchowości.

 

Z oddychaniem łączy się taka technika jak medytacja. Istnieją różne jej sposoby. Nie zawsze trzeba siedzieć w pokoju z zamkniętymi oczami bez zwracania uwagi na otoczenie.  Medytacja to rodzaj stanu "nieistnienia", w którym nie czujesz siebie ani tego, co się dzieje na świecie.  To ćwiczenie jest bezpośrednio związane z duchowością.  Im głębiej dojdziesz w medytacji, tym większy wzrost poziomu duchowości osiągniesz.

 

Okazuje się, że w naszym świecie zagonienie jest tak powszechne, że tracimy zdolność do właściwej oceny tego, co nas spotyka. Być może jest to celowe, bo człowiek zagoniony nie ma czasu na analizowanie pozycji, w jakiej się znalazł. Okazuje się, że skuteczny na odpoczynek jest zwłaszcza sen. Jego brak to kłopoty. W warunkach stresu trudno rozluźnić mięśnie. Lepszy sen to lepsze zrelaksowanie i rozluźnione mięśnie. Sen uspokaja umysł i sprzyja odpoczynkowi. Brak snu zawsze odbija się negatywnie na naszym wyglądzie.

 

Rozwój duchowy powinien być podstawą istnienia każdego człowieka. Bezsensowny konsumpcjonizm zawsze prowadzi do tego, że człowiek zdaje sobie sprawę ze śmieszności idei wiecznego hedonizmu. Dopiero zrozumienie poziomu skomplikowania rzeczywistości i sposobów na nią oddziaływania pozwala na bardziej świadome kształtowanie ewolucji własnego postrzegania świata zewnętrznego.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Aaroniro

Słuszna uwaga Fuksu,

Słuszna uwaga Fuksu, zastanawiałem się właśnie czy rozpisywać w temacie niewzruszoności emocjonalnej , myślałem ze pojmiecie . Tak, Niewzruszonym trzeba być na emocje ale... Kierować się należy miłością bezwarunkową do KAŻDEJ żyjącej istoty. A posiadając Miłość do wszechistnienia udzielimy pomocy każdej istocie która jej potrzebuje. Taka jest "istota" Miłości, automatycznie prowadzi w dobrą, niewinną i nieugiętą stronę.Niewzruszonym na emocje które nie prowadzą do Boga. Czyli wszystkie , bo Miłość jest bardziej sztuką istnienia,  a niżeli zwykłym stanem emocjonalnym, niedoskonałym i przelotnym. Miłość jest prawem i boską mądrością, która odkrywamy w sobie z inkarnacji na inkarnacje. Bóg jest Milościa, a prawem jego jest czynić dobro i nieść światło. 
Aby zrozumieć jak stosować się do niewzruszoności trzeba poznać ludzkie zachowania , istote różnorakich emocji. które są dobre i na bazie których można poczynić karmę a które tylko wyglądają na te dobre, a z czasem zmieniają się i staczają w złą stronę.
Na początek dobrze jest zrozumieć ze wokół nas kręci się masa rożnych karmicznych skutków ktore musimy spłacić, niosą one również emocje które mogą miec na nas duży wpływ... Trzeba się stawić ponad nimi, mieć kontrolę nad umysłem doczesnym który to wpędza nas w emocjonalne stany ciągnące nas w dół a niżeli w góre ku duchowości. powiedzieć sobie " jestem ponad nimi, to ja jestem tym który ma kontrole nad wszystkim co może mieć na mnie wpływ i ja decyduje ŚWIADOMIE którym emocjom uledz a którym nie". Tak że gdy coś się stalo, to zamiast działać impulsywnie , poświęcmy kilka sekund na to by unieść się ponad te emocjonalne odruchy które cisną nam się do głowy i poszukajmy głosu swojego JA , czyli duszy która to posiada swój uniwersalny umysł w którym zawarta jest wiedza z wszystkich inkarnacji, nie dajmy się wrzucić  w zasadzkę zastawianą przez nasz doczesny słaby umysł dostosowany do danej inkarnacji, pomyślmy jak pogodzić zaistniałą sytuację z odpowiednim zachowaniem wspartym prawem Miłości . Miłość, czyli też sztuka kochania i dbania o innych, tak po prostu, bo tak trzeba, za darmo. Te emocje które wywodzą się z miłości do bliźniego i nie dążą do porzadania , władzy, kontroli , zniewolenia i itp tworzą dobrą karmę która nie trzyma nas w tym świecie.
Chemia będąca między dwójką kochających się ludzi nie jest miłością jak sie wydaje. Nie jest zła, lecz jesli ma sie kontrolę nad umysłem, inaczej pociąga ludzi do innych złych emocji i  tworzy ona karmę która nas zniewala w tym świecie i przywiązuje zarówno do drugiej osoby a tak że do innych stanów emocjonalnych takich jak pożadanie , zazdrość , przynależność itp.. 
Zatem pojęcie niewzruszoności nie ma nic wspólnego z ignorancją gdyż ignorancja nie wywodzi się z Miłości , lecz tak jak piszesz Fuksu zła jej interpretacja może być skutkiem pojawienia się ignorancji. 
Jedno jest pewne, bądzmy świadomi swoich emocji, czynów które popełniamy pod ich wpływem, dajmy sobie chwilę na podjęcie decyzji którą z emocji wtopić w swe czyny. Pozdrawiam
 

Portret użytkownika amethyst

Witaj Aaroniro jak rowniez

Witaj Aaroniro jak rowniez wszyscy czytelnicy tej strony,
to co tu napisales jest bardzo wazne. Prawda i Milosc sa czynnikami ktore nie prowadza do zla. Przytocze jeden przyklad. Gdy jestesmy zakochoni w drugiej osobie to co takiego robimy? Moglabym wymienic dluga liste rzeczy do ktorych jestesmy zdolni,sami wiecie lepiej. Chodzi mi o to ze jestesmy zdolni do wszystkiego aby uczynic nasza ukochana osobe szczesliwym bo jezeli ona jest szczesliwa to i my czujemy to samo , wiec kochajmy sie wzajemnie i nie patrzmy zlym okiem ze on dostal priemie a ja nie ,ze on ma wiecej oddemnie niz ja mam, to tylko jest zazdrosc, a ona nas czyni slepimy na wszystko co dobre. Zastanow sie lepiej dlaczego tak jest ze ten drugi ma więcej a ja mam mniej bo tu jest ten problem widzimy zawsze innych ale nie nas SAMYCH.
Pozdrawiam was serdecznie i zycze wam wiele milosci i radosci zycia.

Portret użytkownika Aaroniro

Właśnie Różowo-Fioletowy

Właśnie Różowo-Fioletowy Kryształku.
Wyobraź sobie że wszyscy ludzie kochają sie tak samo mocno i bezinteresownie jak taka przysłowiowa "zakochana para". Taka moim zdaniem powinna być miłość do wszelkich istot. To byłby raj na ziemi. Miejsce gdzie kazdy chce dobrze dla każdego... miejsce gdzie prawda jest na pierwszym miejscu, szczerość, oddanie oraz posłuszność. Wiadomo ze szczerze zakochany człowiek od razu staje się ALTRUISTĄ a nawet i ascetą dla dobra swojej ukochanej połówki i to za darmo. Taka winna być miłość do każdej żywej istoty.... 
Pozdrawiam 

Portret użytkownika MONSTER

To prawda, wiele chorób i

To prawda, wiele chorób i dolegliwości bierze się z niewłaściwego oddychania. Właściwym rytmem oddychania można kontrolować  pracę naszego serca. Przydatne w chwilach dużego stresu, tzw. palpitcji a takze przy bezsenności.

Portret użytkownika Ankanate 9112

Witam jestem osobą

Witam jestem osobą praktykującą od ponad 2-3 lat Medytacje i musze sie zgodzic w stu procentach
z powyższym artykułem Smile ogólnie rzecz biorąc nie medytujac czułem sie jak worek ziemniaków przenoszony i kierowany z miejsca na miejsce a po praktykowaniu bodajrze 2-3 miesiące poczułem ogromna zmiane w sobie i nawet w okół siebie osoby które nie były do mnie zyczliwe z ktorymi spotykałem sie na co dzien tak jakby obserwowały mnie i zaczeły sie zachowywac pozytywniej co do mojej osoby oraz mojej swiadomosci.. bardzo ekscytujace przezyce bardzo polecam kazdej osobie która nie moze sobie poradzic z emocjami Smile Pozdrawiam .ps.. poprawia samopoczucie , oczyszcza organizm w szybki sposób z toksyn w ciagu tyg oczywiscie swiadomie jedząc, zwieksza skupienie oraz swiadomosc.. po dłuzszym czasie naprawde cieżko sie zdenerwować Smile
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

b ... syjonistyczny... nie

b ... syjonistyczny... nie jestem g ... antysemitą ani rasistą. Jestem antysyjonistą, ą że żydzi tylko są w tej ideologi, to ich problem, że sie zeszmacili ideologicznie powielając działania Adolfa Hitlera wobec Palestyńczyków.

Strony

Skomentuj