Dziwny obiekt lub nietypowy efekt świetlny sfotografowany w Norwegii

Kategorie: 

własne

Redakcja innemedium.pl jest w posiadaniu tego zdjęcia od kilku dni. Podjęto próbę zbadania czy nie jest to fotomontaż, efekty na razie nie są jednoznaczne. Jest to jednak bardzo interesująca obserwacja w kontekście dziwnych promieni świetlnych, jakie ostatnio widuje się w różnych częściach świata.

 

Rejestracja tego zdjęcia miała miejsce w Norwegii w okolicach Sandnes. Ujęcie wykonano w godzinach popołudniowych 27 listopada 2012 roku. Fotkę zrobiła osoba jadąca samochodem, co nie gwarantowało dobrej ręki dla ostrości i mogło wpłynąć na zachowanie optyki. Nie można wykluczyć niestety, że to, co widzimy na zdjęciu to dziwny efekt optyczny układu soczewek w aparacie.

[ibimage==16708==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Zastanawiający jest jednak efekt smug lub raczej promieni pod tym fantomowym lub całkiem realnym obiektem. Według informacji, jakie posiadamy zdjęcie trafiło do kilku norweskich gazet. Nic nie wiadomo jednak o jego publikacji. Być może robimy to po raz pierwszy. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika founder

Jeśli ktoś robi zdjęcie z

Jeśli ktoś robi zdjęcie z samochodu, a ktoś inny komentuje że to może być jakiś obiekt ALBO efekt optyczny z aparatu lub z kamery, to zastanawia mnie po co ten pierwszy robił zdjęcie? Smile Po to żeby uchwycić dziwny efekt optyczny czy dlatego że coś zobaczył? Bo dla mnie robienie fotek dla efektów optycznych jest bez sensu. Jeśli robię jakieś zdjęcie to dlatego, że coś zobaczyłem i chcę to uchwycić.
 
 
 
 

Portret użytkownika Koniu

A oto jak je zrobiłem. Sprzęt

A oto jak je zrobiłem. Sprzęt Kamera Canon XHA1 przełączona na tryb aparatu. Sprzęt potężny. 16 fluorytowych szkieł w obiektywie z czerwonym paskiem. Zdjęcie samolotu tuż po zachodzie słońca lecacego na niskiej wysokości z południa na pólnoc. Zdjęcie przeniesione do Adobe Photoshop 5.1. Posępowanie: 1. Samolot zostaje wymazany. 2. Smugo kondensacyjne zostają odwórcone 90 stopni. 3. Wycięte podłużne światło nacnej latarni z drugiego zdjęcia. 4. Wklejone na miejsce samolotu. 5. Użyty filtr Outer Glow w stosunku do obiektu. 6. Spłaszczenie warstw 7. Nałożenie filtru Render flara. 8. Nałozenie filtru Lighting.
Wygląda w miarę. Przypuszczam, że pare tysiaków by nabiło na youtube.
Niejestem przeciwnikiem UFO i zjawisk paranormalnych, ale chcę Wam pokazać, że można świadomie robić ludzi w konia - a to mie się nie podoba. Lub też nieświadomie cyknąć fotę jakiejś odbijającej się lampy. Ale też można zrobić oryginalne zdjęcie UFO. Na czym polega ta cała zabawa? Pamiętacie jak braci Kaczyńskich nazywano kaczkami? Powstało sporo dowcipów na ten temat. I być może dalej by tak było gdyby bracia nie zrobili sobie z kaczki maskotki. Teraz każdy kto pokazywał kaczkę promował PiS. I tak się skończyły kaczki w internecie, bo nie wszyscy PiS chcą promować Wink Teraz mamy podobną sprawę, bo nawet jak przecieknie prawdziwe zdjęcie UFO do sieci, takie super idealne wykradzine przez narażajacego życie pracownika tajnej bazy, który chce pokazac ludziom prawdę, to nie odniesie skutku. Zostanie wyśmiane i włożone jako jedno z wielu podobnych stworzonych w 20 minut na kompie. Szkoda. Z jeden strony internet stał się bogactwem informacji, z drugiej, ktoś wprowadził do niego tyle zakłamania i fałszu, że w sumie więsza częśc informacji o UFO nadal jest nierozwikłąną tajemnicą, którą trzeba samemu przemyśleć w oparciu może nie o internet w 100% ale o dobrą książkę. 

Portret użytkownika Przemek

Witam wszystkich

Witam wszystkich serdecznie....
Zastanawiam sie ilu z Was ma samochod? 
Kazdy kto ma wie iz jest to odbicie lampki nad lusterkiem wewnetrznym w szybie po stronie kierowcy.
Jest tyle naprawde ciekawych rzeczy ze szkoda czasu na glupoty.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Zenek

To białe na dole jak rozumiem

To białe na dole jak rozumiem ma udawać Słońce tylko niech ktoś mądry wytłumaczy czemu składa się ono z kilku nałożonych na siebie okręgów? No i te dziwne przebłyski pionowego światła na tle czarnych gór. tak jakby przed samochodem (tuż przed) było wycieniowane źródło oswietlenia.
 
I ponieważ zdjęcie wydaje się robione przez kogoś opierającego się o samochód a w lusterku uliczne pasy odbijają się pod innym kątem niż są na drodze tuż obok to "zdjęcie" wygląda na testowy fotomontaż w stulu jak dobra musi byc podróbka "lądowania UFO" by ją "fani powrotu antychrysta" łyknęli ciesząc się i śliniąc jak lemingi z bliskiego czipowania. No bo przecież jak "bók" każe się zaczipować to który wierny będzie w stanie powiedzieć mu "spadaj na madagaskar podróbo", no który? Prędziej się sami potratują pod punktami obrożowania domagając się by ich pierwszych spotkał ten "religijny zaszczyt", nie? Biggrin

Portret użytkownika Rod

my słowianie jesteśmy dziećmi

my słowianie jesteśmy dziećmi bogów , dziećmi, bogowie są naszymi ojcami naszymi przodkami  chrzescijanie jak sami twierdzą pochodzą od adama i ewy. adam został stworzony przez boga  z popiołu ,a ewa z  żebra adama więc przodkiem chrześcijan jest co ? laboratorium

Portret użytkownika pako1205

Mam podobny obiekt uchwycony

Mam podobny obiekt uchwycony podczas jazdy samochodem,tyle,że to lampa do oświetlania ulic w Holandii.Pewnie nie to samo,ale ...ileż podobieństwa.Może jest to podobna latarnia na głównym zdjęciu,tyle ,że odbita w szybie samochodu.Nie mogę tego wykluczyć.[ibimage==16710==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Strony

Skomentuj