Nieznana planeta w pobliżu Słońca spowoduje wstrząsy na całym świecie?

Kategorie: 

Źródło: Youtube

W serwisie internetowym YouTube pojawił się interesujący film. Można na nim zobaczyć Słońce i widoczną obok plamę, jakby inną planetę. Sądząc po wielkości musiałaby być wielokrotnością wielkości Jowisza. Jest ona jednak widoczna jedynie po zastosowaniu filtra, który zmniejsza jasność światła słonecznego.

 

Zwolennicy teorii o planecie X twierdzą, że jest ona już blisko Słońca.  Jeśli hipotezy te są poprawne, na początku kwietnia na świecie należy oczekiwać wzrostu aktywności sejsmicznej. Może dojść do trzęsienia ziemi, która będzie porównywalne siłą do japońskiego z marca 2011. Obiekt tej masy musiałby wprowadzić dramatyczną nierównowagę orbit planet powodując chaos, który mógłby trwać miliony lat.

Na temat "drugiego słońca" od jakiegoś czasu toczy się w sieci ożywiona debata, w której sceptyczne obywatele, zaprzeczają jego istnieniu. Zamiast się spierać można po prostu wziąć specjalny filtr słoneczny lub maskę spawalniczą i obserwując po kilka sekund okolicę tarczy słonecznej powinno się dać to coś zobaczyć nie uszkadzając sobie wzroku. Należy jednak zachować przy tym dużą ostrożność w tego typu obserwacjach i nigdy nie patrzyć w gwiazdę gołym okiem ani za pomocą jakiejkolwiek optyki gdyż grozi to nieodwracalnym uszkodzeniem wzroku.

 

Gdyby tam rzeczywiście była planeta trzeba przyznać, że okolice Słońca to kamuflaż idealny. Ostatni przypadek komety PanSTARRS dobitnie pokazał, że Słońce swoim blaskiem skutecznie przyćmiewa wszystko w swojej okolicy nieboskłonu. Jednak nawet kometa PanSTARRS była w końcu widoczna, więc trudno uwierzyć, że może istnieć planeta, o której oficjalnie nauka nie wie a na dodatek nikt jej nie zaobserwował, podczas gdy amatorska astronomia słoneczna, jako hobby wśród astronomów amatorów ma się dobrze. To po prostu niewiarygodne, aby ktoś machnął filterkiem przed obiektywem kamery i zobaczył coś, czego nie widza tysiące znających się na rzeczy astronomów.

 

Dużo bardziej realnym drugim słońcem na nieboskłonie może być wkrótce kometa ISON, która ma mieć jasność przewyższająca Księżyc w pełni. Z pewnością wielu wizjonerów ma już przygotowane odpowiednie treści, gdy niesamowity widok na niebie nie będzie wymagał nie tylko filtrów słonecznych, ale będzie widoczny gołym okiem. Wszyscy, którzy chcieli zobaczyć drugie "słońce" na naszym niebie będą usatysfakcjonowani już w listopadzie 2013 roku.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Znowu nubiru po co by mieli

Znowu nubiru po co by mieli tak długo czekać aż orbita ich planety zbliży się do naszej ziemi.Odpalili by swoje talerze i przylecieli by do nas robiąc z nas niewoników.Np seksualnych bo dużo się piszę o tym na forach o ufo:)Coś się dzieje bo nawet tv się do tego włączyła i nadaje ciągle jak to się klimat chrzani na świecie.Każdy usiłuje zgadnąć co za tym wszystkim stoi i wymyśla nie samowite teorie.Coś w trawie piszczy to tak jak w tym filmie battlefield Earth z Travoltą.Mam nadzieje że z nami nie zrobią podobnie.Nie kumam tego dlaczego jest tyle wrzawy o to że w marcu pada śnieg.Gdy by to był czerwiec to ok ale marzec?W zeszłym roku do końca maja śnieg leżał gdzie niegdzie w lasach.I jakoś cisza była o tym.Na coś nas przygotowują.Ale na co?

kolo21

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika rav

koles ze strony

koles ze strony poleshift.ning.com zajmuje sie tym problemem od lat co pare dni publikuje nowe zdjecie zawsze mozna zauwazyc jakas plamke w tym miejscu

Portret użytkownika NEUTRINO

Witam. na LASCO C2 jest

Witam. na LASCO C2 jest widoczny jasny obiekt. Od paru tygodni wlaściwie był widoczny na zdjeciach z LASCO. Na kometę to nie wygląda ,a merkury i wenus są w innyn położeniu. Zastanawiające. Co do Grodzkiego to po pełnym tuningu będzie najszpetniejszym przedstawicielem pseudokobiet, no chyba że Rysio też uzna że chce być nibykobietą. Tsza sie modlić by go kosmici nie porwali, bo uznali by że eksperyment sie nie udał i całą ludzkość by przez takiego mutanta zlikwidowali.

Strony

Skomentuj