Nieznana planeta w pobliżu Słońca spowoduje wstrząsy na całym świecie?

Kategorie: 

Źródło: Youtube

W serwisie internetowym YouTube pojawił się interesujący film. Można na nim zobaczyć Słońce i widoczną obok plamę, jakby inną planetę. Sądząc po wielkości musiałaby być wielokrotnością wielkości Jowisza. Jest ona jednak widoczna jedynie po zastosowaniu filtra, który zmniejsza jasność światła słonecznego.

 

Zwolennicy teorii o planecie X twierdzą, że jest ona już blisko Słońca.  Jeśli hipotezy te są poprawne, na początku kwietnia na świecie należy oczekiwać wzrostu aktywności sejsmicznej. Może dojść do trzęsienia ziemi, która będzie porównywalne siłą do japońskiego z marca 2011. Obiekt tej masy musiałby wprowadzić dramatyczną nierównowagę orbit planet powodując chaos, który mógłby trwać miliony lat.

Na temat "drugiego słońca" od jakiegoś czasu toczy się w sieci ożywiona debata, w której sceptyczne obywatele, zaprzeczają jego istnieniu. Zamiast się spierać można po prostu wziąć specjalny filtr słoneczny lub maskę spawalniczą i obserwując po kilka sekund okolicę tarczy słonecznej powinno się dać to coś zobaczyć nie uszkadzając sobie wzroku. Należy jednak zachować przy tym dużą ostrożność w tego typu obserwacjach i nigdy nie patrzyć w gwiazdę gołym okiem ani za pomocą jakiejkolwiek optyki gdyż grozi to nieodwracalnym uszkodzeniem wzroku.

 

Gdyby tam rzeczywiście była planeta trzeba przyznać, że okolice Słońca to kamuflaż idealny. Ostatni przypadek komety PanSTARRS dobitnie pokazał, że Słońce swoim blaskiem skutecznie przyćmiewa wszystko w swojej okolicy nieboskłonu. Jednak nawet kometa PanSTARRS była w końcu widoczna, więc trudno uwierzyć, że może istnieć planeta, o której oficjalnie nauka nie wie a na dodatek nikt jej nie zaobserwował, podczas gdy amatorska astronomia słoneczna, jako hobby wśród astronomów amatorów ma się dobrze. To po prostu niewiarygodne, aby ktoś machnął filterkiem przed obiektywem kamery i zobaczył coś, czego nie widza tysiące znających się na rzeczy astronomów.

 

Dużo bardziej realnym drugim słońcem na nieboskłonie może być wkrótce kometa ISON, która ma mieć jasność przewyższająca Księżyc w pełni. Z pewnością wielu wizjonerów ma już przygotowane odpowiednie treści, gdy niesamowity widok na niebie nie będzie wymagał nie tylko filtrów słonecznych, ale będzie widoczny gołym okiem. Wszyscy, którzy chcieli zobaczyć drugie "słońce" na naszym niebie będą usatysfakcjonowani już w listopadzie 2013 roku.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lena

Ja w  2013 roku 5 sierpnia ok

Ja w  2013 roku 5 sierpnia ok  19.00 widziałam 2 slońca tej samej wielkości tuż po ulewie . gdy poprosiłam Pana Boga by dał mi jakś znak że istnieje, by zaświeciło  teraz slońce. Wyobraźcie sobie że stał się cód . Rozstapilo się zachmurzone niebo i moim oczom ukazaly się dwa słońca. pobieglam szybko po aparat. i udalo mis zrobić zdjęcie ale w ostaniej chwili , gdyz slońca zaczęly znikać za chmurami. To było niesamowite zjawisko  , ktore przezyłam w moim dośc dlugim zyciu.  Bóg naprawdę istnieje  mam wiele dowodow nato.   Naprawdę uwierzcie nie wierzący. 

Portret użytkownika jędza

A je się pytam gdzie jest

A je się pytam gdzie jest księżyc, jeszcze trzy dni temu wieczorem był widziałam go wschodził około 20:00, piękny widok, nisko nad horyzontem wydawał sie 2x większy, po 22:00 świecił mi przez pół nocy prosto w okno, a od dwóch nocy go nie ma, a przecież jest pełnia
to chyba niemożliwe, żeby tak z dnia na dzień przestał być widoczny w nocy, mógły być nieco niżej, może świecił by mi z drugiej strony domu, ale go po prostu nie widziałam, sprawdziłam 26.04 wschód księżyca 21: zachód 5:34, wczoraj 27.04 wschód 22:25 zachód 6:15. Szukałam go wczoraj na niebie po północy i nie było go widać, a przecież jest pełnia 26.04 była mgła i chmury na niebie i mogły skutecznie blokowac jego światło, ale wczoraj w nocy chmur prawie nie było
 

Portret użytkownika BORRO

Witajcie , zaciekawił mnie

Witajcie , zaciekawił mnie artykuł przeczytałem i stwierdzam że posiadam zdjęcie słońca które zrobiłem tydzień temu na wiosce ok 40 km od Krakowa , było to koło południa piękne niebo świeciło słoneczko testowałem wtedy aparat na lumii 610 postanowiłem zrobić zdjęcie słoneczka , zrobiłem je myśłałem że pojawi się czarny punkt zamiast słońca , tak jak to było w dawnych telefonach komórkowych , ale nie przybliżyłem zdjęcie i zaraz koło słońca mam 2 dziwne świecące punkty jak chcecie wrzucę te fotkę .
 
pozdrawiam

Portret użytkownika BORRO

udostępniam

udostępniam zdjęcie:
[ibimage==17065==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
powiedzcie mi co to może być , jest też widoczne halo z tego obiektu.
 
najlepiej otworzyć link w nowej karcie i przybliżyć.
pozdrawiam 
 
 
 

Portret użytkownika sinnucce

Mamy na razie jedno słonce

Mamy na razie jedno słonce tak mysle .Temat dwu słońc pojawia sie na fali przepowiedni . Koniec swiata ,dwa słońca i takie tam .Gdyby nie te przepowiednie i pomsł raczej fabularny z planeta Nibiru ,nie byłoby tematu. To tylko moje zdanie oczywiście .Jeśli bym rozpatrywała aspekt przepowiedni to raczej wypatrujmy komety .Jeszcze jedno słońce albo ogromna planeta gdyby do nas dotarły ,nie mieli byśmy czasu na rozważania bo sły grawtacji zrobły by z nas kogielmogiel.Zdjecie piekne.Swieta były ludzie zajeci wiec nie komentowali.

Strony

Skomentuj