Czy z ziemską magnetosferą dzieje się coś niedobrego?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Zapewne niewiele osób już pamięta symulację komputerową ziemskiej magnetosfery, która oferowana była przez japońskich naukowców w ramach projektu NICT. Gdy została nagle wyłączona od razu pojawiły się głosy, że zrobiono to aby coś ukryć, na przykład trwające przebiegunowanie naszej planety. Okazuje się, że ostatnia pozostała online symulacja magnetosfery, SWMF oferowana przez NASA zarejestrowała coś niezwykłego i od razu została czasowo wyłączona.

 
Anomalia wystąpiła 4 kwietnia o 21:05. Podobno chwilę po tym gdy te dane pojawiły się w Internecie unieruchomiono symulacjęmagnetosfery SWMF po prostu zaprzestając dostarczania nowych danych z satelitów. Zanim jednak do tego doszło okazało się, że stan magnetosfery w jednym momencie zmienił się dramatycznie.
 
Barwy na powyższym nagraniu oznaczają przepływy naładowanych cząstek w strefie równikowej. W pewnym momencie nastąpił gwałtowny skok, który diamentralnie zmienił znajomy obraz. Na tej podstawie można powiedziec też, że wzrosła ilość protonów docierających do Ziemi. 
Zachowanie NASA, która natychmiast odłączyła dane potrzebne do symulacji, można rozumieć na dwa sposoby. jedni twierdzą, ze agencja po prostu zobaczyła błąd i starali się go jakoś rozwiązać a skoro dane były błędne to lepiej było je zdjąć. Inni znowu w skokowej anomalii dostrzegają drugie dno i twierdzą, że to planeta X zwana Nibiru wywiera na nas oddziaływanie. Innymi słowy według nich znaleźliśmy się chwilowo w zasięgu innej "heliosfery" niż słoneczna i dlatego czujniki oszalały.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Koniu

Przepraszam kolegę, ale

Przepraszam kolegę, ale udowodniona, że g.... to smaczne pożywienie. I już biją się o to wielkie koncerny choćby takie jak MicDonaldos. Cyt. "Prof. Mitsuyuki Ikeda jest święcie przekonany, że jego innowacja zrewolucjonizuje wkrótce światowy rynek produkcji mięsa. Nie dość, że postulowana przez niego koncepcja jest humanitarna, to pozwala w dodatku na zagospodarowanie w procesie produkcji tego, czego każdy kraj ma w nadmiarze - ludzkich odchodów. Zdaniem Ikedy, obranie takiej ścieżki pozwoli w niedalekiej przyszłości wyeliminowaćproblem głodu w wielu zakątkach świata. Sztuczne mięso wyprodukowane na bazie ludzkiego kału przeszło już pierwsze testy. Zdaniem degustatorów, smakuje ono jak... wołowina." 
Wchodzimy w google i wpisujemy  japończyk + jedzenie + kał
Skąd to wszystko wiemy? Bo lubimy szperać i czytać - przepraszam, że mówię za kolegów internautów, ale tak po prostu jest. Większość tu zebranych kocha wiedzę trochę inną niż ta właśnie w TVN, POLSACIE i TVP.

Portret użytkownika zibi1973

To tak jak myśle jednym

To tak jak myśle jednym słowem można powiedzieć że wkrótce będziemy martwi a i dobrze wreście sprawiedliwość dopadnie wszystkich co myśleli że są ponad wszystko i nietykalni to przebiegunowanie wkrótce i kompasy szaleją,wiedziałem że będą kłopoty 3 lata temu ale żona podśmiewała się a teraz minka jej zmieniła się jak patrzy co się dzieje a tu wulkan albo trzęsienie ,osuniecie ziemi,huragany ,tajfuny,powodzie i wiele innych poprostu przyszedł czas ten sam co dinozaury zabił ,mi to nie przeszkadza 3 lata temu z tym się pogodziłem,czekam jak tych szataniastych jak ich dopadnie i zobaczą, nie tylko że stracą wszystko ale i dusze

Portret użytkownika kolo21

Czyli co kompas się odwrócił

Czyli co kompas się odwrócił bo nie kumam.Biała plama jak by ktoś paintem zamazał.Skąd wiadomo że to prawda?Ktoś wchodził na stronę Nasa i sprawdzał to.Admin piszę że symulacja to już nic nie wiem ,to była symulacja komputerowa czy zdarzyło się naprawdę?I jaki to ma wpływ na nas?

kolo21

Portret użytkownika racja

nie, nie Pluska ale tego

nie, nie Pluska ale tego agenta szarej władzy Vincusia, biednemu nie wyszło z fotoradarami to wział się za sprzedaż pola magnetycznego szarakom... biedni tylko nie wiedzą, że kupują kota w worku, więc wrócą i wpier........ komu trzeba, spalą i pozamiatają, Vincusia zatrudnią do liczenia piasku na saharze o kubku wody i kromce suchego chleba, będzie miał do pomocy pozostałych oszołomów, i tam im bóg nie tylko pomiesza mowy ale i zmysły, i Vincuś, i Bronuś i Jarcio ,donaldek, rysiu i zbysiu  będą mieli jedną zajebistą piaskownice, wieczne słońce i za skur.......na się nie dogadają, potem przyjdzie Leszku, posadzi drzewo i postawi posążką i będa myśleli że to jakiś znak a to tylko jeden mądry stwierdził, że srać w ukropie nie będzie więc się pofatyguje i posadzi sobie drzewo, żeby cień dawało i zadka mu nie spaliło, i tak rzecze pismo

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Pamiętacie jak około rok temu

Pamiętacie jak około rok temu magnetosfera zmieniła nagle kierunek w stronę słońca. Był to duzy ladunek protonów skierowanych w stronę słońca jak się nie mylę trwał z 2 czy 3 dni prawdopodobnie po wybuchu jakiejś starej gwiazdy ale... odrazu znaazły się osoby które w tym widziały Nubiru Smile
pozdrawiam Jak ktoś ma czas to może coś znajdzie na ten temat

Strony

Skomentuj