Czy z ziemską magnetosferą dzieje się coś niedobrego?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Zapewne niewiele osób już pamięta symulację komputerową ziemskiej magnetosfery, która oferowana była przez japońskich naukowców w ramach projektu NICT. Gdy została nagle wyłączona od razu pojawiły się głosy, że zrobiono to aby coś ukryć, na przykład trwające przebiegunowanie naszej planety. Okazuje się, że ostatnia pozostała online symulacja magnetosfery, SWMF oferowana przez NASA zarejestrowała coś niezwykłego i od razu została czasowo wyłączona.

 
Anomalia wystąpiła 4 kwietnia o 21:05. Podobno chwilę po tym gdy te dane pojawiły się w Internecie unieruchomiono symulacjęmagnetosfery SWMF po prostu zaprzestając dostarczania nowych danych z satelitów. Zanim jednak do tego doszło okazało się, że stan magnetosfery w jednym momencie zmienił się dramatycznie.
 
Barwy na powyższym nagraniu oznaczają przepływy naładowanych cząstek w strefie równikowej. W pewnym momencie nastąpił gwałtowny skok, który diamentralnie zmienił znajomy obraz. Na tej podstawie można powiedziec też, że wzrosła ilość protonów docierających do Ziemi. 
Zachowanie NASA, która natychmiast odłączyła dane potrzebne do symulacji, można rozumieć na dwa sposoby. jedni twierdzą, ze agencja po prostu zobaczyła błąd i starali się go jakoś rozwiązać a skoro dane były błędne to lepiej było je zdjąć. Inni znowu w skokowej anomalii dostrzegają drugie dno i twierdzą, że to planeta X zwana Nibiru wywiera na nas oddziaływanie. Innymi słowy według nich znaleźliśmy się chwilowo w zasięgu innej "heliosfery" niż słoneczna i dlatego czujniki oszalały.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kuzYn

  Jakiś czas temu na zmiany

 
Jakiś czas temu na zmiany na ziemi oraz inne media była komentowana sprawa rezonansu magnetycznego. Podobno jak twierdzi prof. Ostrowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego  rezonans magnetyczny nie zwiększa się wcale, tylko waha się w granicach +-0,3 Hz. Więc nie wiem, albo profesor kłamie albo co niektórym, woda w mózgu przyśpieszyła zamiast czas.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika tropheus

Cześć Kuzyn :)  Co do

Cześć Kuzyn Smile  Co do rezonansu Smile nie jestem profesorem ,a z ciekawości obserwowałem od dwuch tygodni ,pobserwuj  Sam nie wielki to problem wyciagniesz swoje wnioski Smile wykres w miare prosty instrukcji obslugi nie potrzeba Smile . Co do profesora - czy ja powiedziałem ze ten człowiek klamie ?  Smile tak waha sie w granicach podanych przez naukowca  Smile ale też w potrafi wskoczyć na skali powyzej sredniej pare oczek i utrzymać sie pewien czas. Tak ja to widze Smile zbyt krutko go obsrwuje na wieksze wnioski ale 31 marca i 4 kwietnia było ciekawie .Zadnych teori nie glosze bo nie ma sensu Smile po prostu obserwacja ,i bycmoze nie pisałbym o tym gdzyby godziny podana przez admina w artykule nie pokrywała sie mniej wiecej z czasem ostatniego wyskoku rezonansu Smile
Pozdrawiam Smile
co do czasu ,a co to ma wspólnego z rezonansem ? nie widze związku ,a czas Smile no od paru lat częsciej sie o tym mówi ze ,przyśpieszył' .

Portret użytkownika kuzYn

  W internecie jest mnóstwo

 
W internecie jest mnóstwo artykułów na temat rezonansu magnetycznego ziemi, ale z przed roku-kilku lat( ten np. jest bardzo ciekawy) - niestety z 2010r. Być może ziemia weszła w jakiś kolejny etap, i stąd te wszystkie zmiany na ziemi. Nie ma jednak dowodu na to że ten rezonans magnetyczny cały czas przyśpiesza. Raczej wacha się, lub skacze- tak jak napisałeś. Zagadka prawdopodobnie wyjaśni się niebawem sama. Co do przyśpieszania czasu to ja go odczuwam od dziecka, i chyba nie tylko ja. Im jesteśmy starsi tym inaczej postrzegamy upływ czasu.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika devoratus

Ja powiem tak - to co

Ja powiem tak - to co obserwuję dookoła, wydaje się potwierdzać koncepcję "przyspieszenia" i zwiększenia energii całego układu. Ludziom odwala coraz bardziej, pogoda szaleje, zwierzeta padają albo głupieją, przybywa katastrof naturalnych - co tydzień gradobicie i trąba powietrzna okraszone meteorytami... 
Ludziom odpiernicza, co miesiąc masakry/strzelaniny albo przynajmniej przypadki zezwierzęcenia.
 
 
Jak do tej pory nie doczekaliśmy się żadnego wyjaśnienia naukowego, powtarzam - żadnego, które ujęłoby wszystkie anomalie i wyjaśniło ich przyczynę. Mamy rozmaite przebąkiwania skupiające się na poszczególnych przypadkach - ale nic o zasięgu globalnym. Malo tego, naukowcy próbujący cokolwiek wyjasnić - po miesiącu czy dwóch - okazują się być totalnymi ignorantami (patrz próby przewidzenia aktywności słonecznej).
 
Nie wiem, czy wspomniany profesor kłamie - może po prostu się myli, ale jak się rozejrzę dookoła, to widzę, że coś się dzieje i wolę ufać własnym zmysłom niż naukowcom, którzy zbłaźniają się regularnie, co gorsza za nasze pieniądze...

Portret użytkownika kuzYn

    Na pewno tych zjawisk

 
 
Na pewno tych zjawisk jest więcej niż w przeszłości, ale to raczej nie ma związku z rezonansem, no i wcześniej nie zwracano na to takiej uwagi jak obecnie. W związku z ostatnimi przepowiedniami, ludzie zaczęli baczniej się wszystkiemu przyglądać. Sam pisałem wcześniej że ziemia może szykować się do przebiegunowania, ponieważ przemieszczanie się biegunów przyśpieszyło nagle od kilku lat, ale mogą to być tylko chwilowe zmiany i za jakiś czas wszystko może wrócić do normy. Osobiście uważam że te wszechobecne osobliwości maja tylko i wyłącznie związek z jednym. !  Z obroną ziemi przed szkodnikami jakimi są ludzie. Ziemia się otrząsa jak pies który chce się pozbyć pcheł. Smile

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Dama kier

Devoratus a niby co

Devoratus a niby co przyspieszyło ,bo nie rozumiem minuta ma dalej 60 sek.godzina 60 min.tydzien ma 7 dni itd.nic się w czasie nie zmieniło tylko ludzie gonią jak zwariowani Katastrofy naturalne były,pogoda zawsze szalała.bydło padało,meteoryty spadały,podaj chociaż jeden dowód na to że kiedys tak nie było.Nie było tylko internetu,telewizji,tel.kom.itd i ludzie nie mieli takiej globalnej świadomości A naukowcy, no jak to,cały czas trąbią że to ocieplenie klimatu ,a ja myślę ze na przestrzeni epok jest to naturalny proces który występował zawsze

Strony

Skomentuj