Naukowcy odnaleźli podziemną komnatę w Puma Punku

Kategorie: 

Ruiny Puma Punku, widoczne do dzisiaj precyzyjne oszlifowanie i żłobienia

Tajemniczy kamienny kompleks Puma Punku znajdujący się na terenie dzisiejszej Boliwii nie przestaje zaskakiwać. Nie do końca wiadomo kiedy powstał kompleks ani kto go stworzył a przede wszystkim nie wiadomo jak powstał. Teraz jeszcze okazało się, że sprawdziły się podejrzenia, o których pisaliśmy już na tych łamach i archeolodzy znaleźli dowód na to, że w obrębie kompleksu znajduje się nieznana podziemna komnata.

 

Być może ewentualna eksploracja tego znaleziska pozwoli naszej nauce na zapełnienie braków wiedzy dotyczących tego niezwykłego miejsca. Bloki kamienne, które można znaleźć w obrębie kompleksu sprawiają wrażenie obróbki tak doskonałej, że aż trudno uwierzyć, że powstanie tych bloków odbyło się konwencjonalnymi metodami. Niewiarygodnie skomplikowane kształty wykonywane ręcznie z pewnością wymagałyby lat pracy wielu kamieniarzy potrafiących rzeźbić bloki w sposób, który nawet w czasach dzisiejszych przy całej dostępnej technologii byłby trudny o ile nie niemożliwy.

 

Zespół archeologów pod kierownictwem doktora Domingo Mendozy, dzięki wykorzystaniu georadaru odkrył dużą podziemną anomalię, która zlokalizowana jest zaledwie 60 metrów od kompleksu.  Zespół uważa, że ​​anomalia jest sztuczną komorą, która może mieć związek z kamienną strukturą.  Archeolodzy są przekonani, że komora jest najprawdopodobniej grobowcem, ale w tym momencie nie ma na to jeszcze bezpośredniego dowodu.

 

W wypowiedzi dla lokalnej gazety, dr Mendoza podał następujące szczegóły na temat tego odkrycia. Znaleziona anomalia jest około czterech metrów pod ziemią. Ewentualna komora wydaje się być w większości pusta. Cześć odczytów z georadaru wskazuje na to, że znajdują się tam jakieś schody prowadzące do jej wnętrza, ale wydaje się, że zostały czymś wypełnione. Zespół uważa, że to skały i luźna gleba rzucony w celu zablokowania dostępu do komory.

[ibimage==17216==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Dotychczas nie odkryto również wejścia do tej komnaty, ale biorąc pod uwagę, że jest 4 metry poniżej obecnego poziomu gruntu archeolodzy sugerują, że komora została celowo zakopana. Historycy boliwijscy nie chcą spekulować, ale dają do zrozumienia, że oczekiwaliby tam jakiegoś sarkofagu.

 

Zespół poszukuje obecnie firmy wiertniczej w celu wykonania małego otworu, a następnie penetracji komory za pomocą małej kamery wideo. Dopiero wtedy będzie można dowiedzieć się co to jest za anomalia.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinniśmy oczekiwać odpowiedzi w ciągu najbliższych tygodni.  Jeśli komora okaże się grobem, który został następnie sztucznie zakopany zespół będzie kontynuować wykopaliska w tym miejscu, w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Bardzo możliwe, że stoimy na progu wielkiego odkrycia. Być może zostaną uzyskane dowody na kontakty między starożytnymi Inkami a przedstawicielami nieznanych nam cywilizacji. Jeśli coś może popchnąć nasza wiedzę na temat tego fascynującego miejsca to należy się tylko cieszyć. Jednak, jeśli naukowcy znajdą dowody na obecność pozaziemskich istot to raczej na pewno wszystko zostanie utajnione jak wiele innych przełomowych odkryć, które mogły rzucić zupełnie inne światło na historię ludzkości.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Może to te istoty

Może to te istoty "zrobotyzowane" lub innego rodzaju wykonały ten projekt ?
[ibimage==17229==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
[ibimage==17227==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
 
Tak jak kryształowe czaszki, tak tajemnica puma punku poztanie jeszcze długo wielką tajemnicą którą moglibyśmy rozwiązać gdyby cywilizacja obecnej Ziemi zaczeła poszukiwania... Ziemia i Ziemianie to tajemnica której nie można rozwiązać podchodząc do zagadnienia materialistycznie.
[ibimage==17228==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Rumcajs

Do Juszki 1980 Miałem to

Do Juszki 1980
Miałem to szczęscie byc w Puma Punku ostatniej jesieni. Również jestem zafascynowany tym miejscem, ale
czytając Twoje pytania mam pewne wątpliwości, więc postaraj się mi odpowiedziec w miare wolnego czasu.
Dodam, że nie jest to żaden atak personalny, a tylko chęc uściślenia wiedzy na ten temat.
1) Napisałeś-wg WSZYSTKICH obliczeń Puma Punku ma 15000 lat-tzn. jakich obliczeń, przez kogo konkretnie?
Czy to nie jest tak jak ze Sfinksem, gdzie każdy" naukowiec" podaje liczby jakie mu się akurat przyśniły, nie mające nic wspólnego z rzeczywistym wiekiem?
2) O jakich pieczęciach mówisz ? W Puma Punku nie ma żadnych pieczęci ?? 
3) Bedąc tam na jesieni nie widziałem tam żadnych żołnierzy ani archeologów. Ruin, a właściwie pozostałości pilnowała jakaś babcia z wnusiem i to wszystko. Sam się dziwiłem, jak można jedyne w swoim rodzaju ruiny na świecie nie objąc żadną opieką ??
4) Po co port na wys.4000 m npm. ? Dla ścisłości Tiahuanaco 3870 m npm. Po co ? To chyba jasne że kiedyś był portem nad brzegiem nie tak odległego jeziora Titicaca. Potem, jak w wielu jeziorach świata wody się cofnęły ( może przez trzęsienia ziemi ) i teraz stoi w pewnej odległości. A jak zauważyłeś, ląd jest tam płaski więc jest to bardzo możliwe.
5) Jak transportowano boki skalne z odl. 300 km ? To problem nie rozwiązany na całym świecie, gdzie występują budowle megalityczne. Ale skąd Ci się wzięło 300 km ? O jakie kamienie chodzi ?
6)Jak można przetransportowac granit o wym 40 x 7 x 1,2-2 m ? Po pierwsze to tam żadnego granitu nie ma. Po drugie największe bloki pod platformę mają ( nie mierzyłem dokładnie ) ale ok. 7 x 5 x 1m . Chyba że miałeś na myśli metry kw. lub całą platformę, czyli kilka takich bloków połączonych klamrami. Może pomyliłeś tamat z niedokończonym obeliskiem w Asuanie?
7) Toxogon to wymarły ssak-możesz napisac o co caman z tym zwierzęciem ?
Dirol Jak wywiercic dziurę...jeśli wiercimy z dwóch stron to wywiercenie idealnie prostej graniczy z cudem, a tak to mogli jakoś próbowac obie połączyc i tak im jakoś nie równo wyszło.
9) Jak porozrzucac bloki...- a nie pomyślałeś, że taki efekt mógłby powstac po bardzo silnym trzęsieniu Ziemi  ?? Zresztą po Troi też nic nie pozostało..
Puma Punku to fascynujący temat, jesli o mnie chodzi to myślę że bardzo wiele tych kamieni to odlewy,
więc wykonanie tak skomplikowanych tworów nie byłoby aż takie trudne jak rzeźbienie. Ale to tylko takie moje przemyślenia....

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ok zacznę od tego że pastuch

ok zacznę od tego że pastuch baranów który zwie się baca to tchórz.
ad1 wyliczenia na podstawie usytuowania wzgledem Słońca poszczególnych elementów: Brama Słońca posąg naprzeciw (nie pamiętam jak go nazywał) itd, pierwszy który to odkrył był Polak prof Posnansky i odkrył że Ziemia nachylona wzgledem Słońca była ustawione 15000p.n.e. i w środowisku archeologów panuje przekonanie że Posnanski i wiele wile innych osobistości nauki doszlo do tego samego, sfinks i piramidy mają podobną genezę datowania (nachylenie zeimie_tyle ze dochodzi tu jeszcze syriusz i chyba orion)
ad2 ja to tak nazywam śa to wyryte w ponad 100 sztukach chłopki z piuropuszami i ogoami. 
ad3jak byłem tam to naliczylem 7 żołnierzy i z 25 archeologów wraz z pomocnikami (lipiec)
ad4 nie to nie był port jeziora ale wszystko wskazuje że port morski i to jest najdziwniejsze, z tego co mówił nam przewodnik (archeolog) to mogły tam zawijać statki wielkości Titanica. tego włąśnie nikt nie wie. a jedynąsensowna jak nam mówił teorią która klei się do kupy jest to ze został cały kompleks skądś przeniesiony (tak jak przesadza się kwiatki tak miasto przesadzono - nawet zaczęto pod tym względem badać zemię - ale jaksię wyraził to narazie za szybko by takie rzeczy opowiadać, bo wtedy by się okazało że.....
ad5 podobno udowodniły to badania geologiczne skład itd wiadomo ze większośc kamienia pochodzi z Cerrode Skapia, ale niektóre z odległych o 300km kamieniołomów, nie tylko granit jest tam też np andezyt.
Jak byłeś w La Paz to na pewno widzialeś pasąg boga murz taki dupny to właśnie z Puma punku go przetransportowano  a wykonany chyba byl z piaskowca.
ad6 Bloki na platformie są popenkane ale podobno były całe stąd ich rozmiary aa ich usytuowanie płn-płd też jest tak usytuowane jak Ziemia była 17000lat temu nie pamiętam już jak nazywał się francuski odkrywca ale jeszcze w polowie XIX wieku te plyty byly cale nawet zrobil rysunki.
ad7 toxodon slonie to zwierzęta wymarłe które zostały wyryte na bramie, swiatyni czy też na posagach(stopach) i niby jak wedłóg oicjalnej archeologii miasto powstało 3500lat temu to skad mieszkańcy mogli znać te zwierzęta??? nie ma takiej możliwości, po prostu to miasto powstało duzo wczesniej ajego mieszkańcy znali dzieje świata sięgające mln lat wstecz.
ad 8 niby proste tylko skad Indianie prymitywni znali narzędzia którymi można tak wiercić, badano podobno rozwki i niby nie ma ślatów zadnej mechanicznej obróbki, tak jakby laserem zrobiono ale tu może nasz archeolog-przewodnik bajki pisał 
ad9hmmm niby tak tyle że jedno pytanie które się nasuwa. podobno po trzesieniu ziemi wszystko siła cięzkości spada pionowo w dół a tu wiele obiektów było dosłownie przemieszczonych po kilkanascie metrów prawo lub lewo. nie znam się na tym ale zastanawiające jest dla mnie z punktu mojego wykształcenia.
Jak dla mnie obiekty w ameryce są niesamowite byłęm tez Machu Piccu są wręcz niemożliwe do zrobienia gołymi rękoma, moja teoria co do rzeźbień dopasowań kamoli to wycinanie laserem, obróbka przy pomocy komputerów z wykorzystaniem urządzeń niwelujących (czy też zmiejszających) grawitację.
pozdrawiam

Portret użytkownika Rumcajs

Wrócę jeszcze na chwilę do

Wrócę jeszcze na chwilę do tematu.
1) Co do datowania na podstawie usytuowania Bramy Słońca-brama w momencie odkrycia leżała zakopana ok. 7-8 m od miejsca w którym się znajduje obecnie i po odkopaniu postawiona w obecnym miejscu. Poza tym na pierwszy rzut oka widac, że pochodzi z Puma Punku i została przetransportowana przez budowniczych Tiwanaku- co świadczy o tym że podczas budowy Tiwanaku, Puma Punku było już ruiną. Tak więc datowanie takie jest niewiarygodne, co nie świadczy o tym że PP moze byc o wiele starsze miec i 30 000 lat.
2) Dalej nie wiem o jakich chłopków chodzi, może coś takiego było w muzeum ? Jesli tak ,to może nie zwróciłem uwagi.
3)wygląda na to że Ci zołnierze których widziałeś ochraniali kopaczy a nie ruiny, a po ich wyjeździe zostawili wszystko i również odjechali.
4)zastanów się nad tym co napisałeś-dlaczego PP miało by nie byc portem dużego pobliskiego jeziora ?
Co niby miało by świadczyc o tym , że był to port morski (sic!) a właściwie oceaniczny ?? na wys prawie 4000 m-chyba skamieniały zapach dorsza...
5) co do kamieni użytych w PP, to jest to zbyt duży temat żeby go tu poruszac. Ale generalnie tak jak napisałeś chodzi o andezyt.
6) platforma składa się z kilku wielkich bloków różniących się od siebie i połączonych klamrami, więc nigdy nie były całością.
7)co do toxogona-jakoś nie zwróciłem uwagi na takie drobne zdobienia, więc może masz rację. Choc myślę
że się nawet nie umywają do kamieni z Ica, które miałem okazję oglądac w tamtejszym muzeum. To jest dopiero fascynująca zagadka, niestety ignorowana przez "świat naukowy" i ludzi o ciasnych horyzontach.
Dirol z tym wierceniem to jest naprawdę zagadka-niby nie znali a wiercili i prosto i krzywo..
9) te rozrzucone kamienie to z pewnością również robota ludzi-przecież wywozili stamtąd masowo kamień do budowy kolei i pobliskiego miasteczka.
Akurat w Machu Picchu jest bardzo niewiele obiektów wykonanych nieznaną techniką. Reszta tzn. domki. terasy itp są wyraźnie ludzkie. Co innego w twierdzy Tambomachay, a tym bardziej w Saqsaywaman-tam to dopiero jest na co popatrzec.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

1 piszę co nam opowiedziano,

1 piszę co nam opowiedziano, to nie tylko brama słonca do wielu rzeczy przymierzano te wspólrzędne.
2"chłopek" z czubem-koroną cóż sam bym nie zwrócił na niego uwagi dopiero przewodnik nam uswiadomił kunszt ich wykonania.
3moze wiesz że zaciekawiłeś mnie tym, i w sumie...
4dlaczego morski otóż tak to tłumaczono jezioro Titicaca jest słonym akwenem wodnym co jest wręcz ewenementem w tamtym regionie i dowodzi ze kiedyś było połaczone z morzem, następnie ruiny odkopywano z mułu oceanicznego a nie samych piasków pustynnych w których znajdowały się szczątki zwierząt morskich. twoja ironia o skamieniałym dorszu jest jak najbardziej trafiona. jedna z teorii zakłada ze teren ten został wyniesiony w wyniku kataklizmu.
5ok
6masz pewność że nie była całością?? skoro częsci do siebie pasują to może była cała, wręcz na pewno choć mozesz mieć rację że przytransportowano ją w kawałkach nie będę się sprzeczał bo tego tak naprawdę nikt nie wie.
7są wyryte zwierzęta z przed ostatniego zlodowacenia, co do ica nie byłem ale czy chodzi o te kamienie z dinozaurami? 
8:D
9po częsci na pewno ludzka w tym ręka, może i też trzęsienie ziemi, a może i potop lub.... każdy może sobie dodać co chce.
eeeee Machu Piccu taj jak twierdza Tambomachay oraz mury Saqsaywaman są rewelacyjnie wykonane nie twierdzę że nieznaną techniką ułożenia ale samej obróbki niemniej z taką dokładnościa pietyzmem finezjąże dech zapira.
 

Portret użytkownika Rumcajs

Witaj Juszka. Muszę jeszcze

Witaj Juszka. Muszę jeszcze wrócic do tematu, bo jesteś w poważnym błędzie. Otóż, jezioro Titicaca jest jeziorem słodkowodnym (wiem bo pływałem po nim kajakiem) więc domniemania o tym że było kiedyś portem morskim mają się nijak do rzeczywistości i są bardzo naciągane-wygląda na to że jest to fajna bajka dla turystów.
Obejrzyj sobie w wolnej chwili coś na YT odnośnie kamieni z Ica,polecam film- Ludzie i dinozaury. Tam możesz się dowiedziec trochę więcej na ten temat. Są to jedyne i niepowtarzalne na świecie zadziwiające zabytki tak jak ruiny PP.
Pozdrawiam-dzięki za wymianę poglądów

Strony

Skomentuj