Morze wyrzuciło na brzeg zwłoki nieznanego zwierzęcia

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Zwłoki drapieżnika wyglądającego na przedstawiciela nieznanego gatunku odnaleziono na jednej z plaż wybrzeża Nowej Zelandii. Ciało na pierwszy rzut oka nie przypominało pozostałości znanego ludzkości zwierzęcia. Zagadnieniem zajęli się biolodzy morscy, którzy zaproponowali pewną hipotezę, co do pochodzenia zwłok.

 

Według doniesień z nowozelandzkich gazet dziwne truchło znaleziono przypadkiem i dokonali tego mieszkańcy spacerujący w okolicy Zatoki Plenty. Gdy się na to natknęli byli zszokowani, że ciało ma aż 9 metrów długości a ze szczęki osobnika wystają ostre kły.

 

Pojawiły się sugestie, że może to być jakieś nieznane zwierzę, być może w jakiś sposób spokrewnione z gadami. Niektórzy uważają, że to potwór morski spokrewniony z żyjącymi kiedyś w głębinach dinozaurami. Nagranie wideo szybko się rozpowszechniło w Internecie.

Biolodzy morscy twierdzą, że dziwne zwłoki to nie potwór tylko fragment ciała orki. Świadczy o tym zwłaszcza fragment płetwy. Okolice Nowej Zelandii słyną z tego, że na brzegach znajdowane są dziwne szkielety często brane za potwory. Zwykle udaje się jednak rozwikłać takie pozornie nierozwiązywalne tajemnice.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dddrobak.pl

Odkomarzanie to termin

Odkomarzanie to termin używany w branży DDD oznaczający zwalczanie komarów na określonym terenie. Zwalczanie komarów, aby było skuteczne wykonuje się najczęściej kilka razy w roku. Pierwszy zabieg odkomarzania należy wykonać wczesną wiosną dozując do pobliskich zbiorników, rowów, oczek wodnych itp. odpowiednie preparaty (naturalne preparaty nieszkodliwe dla środowiska) zwalczające larwy komarów. Białka zawarte w tych preparatach blokują przepoczwarzenie się larw. W Niemczech ten etap odkomarzania jest opłacany i nadzorowany przez instytucje państwowe i ma charakter ogólnospołeczny. Kolejnym etapem jest zamgławianie bezpośrednio chronionego obszaru ze szczególnym uwzględnieniem miejsc spoczynku, kryjówek komarów. Pierwsze zabiegi zamgławiania w ramach odkomarzania wykonać należy jak najwcześniej, tuż po pojawieniu się dorosłych postaci latających. Kolejne zabiegi odkomarzania przeprowadza się, gdy presja komarów jest zbyt duża. Na terenach obiektów wymagających wysokiego komfortu, jak hotele, restauracje zazwyczaj zamgławianie przeprowadza się 2 - 3 razy w roku.

Strony

Skomentuj