Komecie ISON może towarzyszyć 7 mniejszych obiektów?

Kategorie: 

Źródło: Pete Lawrence

Pojawiła się nowa teoria spiskowa, wedle której wielka kometa ISON może mieć towarzystwo. Konspiracja rozkwitła po pewnej animacji gif, która została pokazana 16 stycznia na łamach znanego serwisu SpaceWeather.com. Wyraźnie widać jakby coś za nią podążało.

 

Jak twierdzą autorzy animacji, jej celem było tylko pokazanie jak wygląda kometa widziana z West Sussex w Wielkiej Brytanii. Wykonano je 15 stycznia 2013 roku około 23:00 czasu UTC. Sekwencję złożono z dwóch godzin obserwacji. Kilka dni po tym, gdy opublikowano animację pojawił się pierwszy film na YouTube, niestety już usunięty, w którym zwrócono uwagę, że oprócz komety leci siedem punktów, które wyraźnie za nią podążają.

[ibimage==17510==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Kliknij aby zobaczyć animację gif

Sam astronom, Pete Lawrence, który wykonał zdjęcia wykorzystane do stworzenia filmiku twierdzi, że to, co wydaje się być podążającymi za ISON obiektami to w istocie tak zwane gorące piksele z matrycy CCD wykorzystanej do wykonania zdjęć. Taki efekt powstaje przy odpowiedniej kalibracji kamery.

Mimo tego wyjaśnienia w serwisie YouTube wciąż pojawia się wiele nagrań kompilowanych przy wykorzystaniu tej animacji i kolejni autorzy zwracają uwagę na dziwną obstawę wielkiej komety.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika romeo

borek nie mow mi ze wszystko

borek nie mow mi ze wszystko co wchodzi w nasza atmosfere to sa  to meteoryty czy spadajace gwiazdy bo codzienie patrze w niebo i widze jak obiekty w chodza w nasza atmosfete  rozblyskuja  i leca sobie w danym kierunku dalej swiecac 

Portret użytkownika Andrzej1

Może komuś się przyda... Jak

Może komuś się przyda...
Jak w sposób legalny wyciągnąć wszystkie pieniądze uzbierane w ZUS, KRUS (zanim państwo okradnie obywateli). Wypłata emerytur i rent z ZUS osobom zamieszkałym za granicą
Polskie emerytury i renty przysługujące osobom zamieszkałym za granicą w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej /EOG/Szwajcarii podlegają – na wniosek zainteresowanego – transferowi do państwa jego zamieszkania.
Z wnioskiem o transfer świadczenia mogą wystąpić osoby zamieszkałe w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy), w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nienależących do Unii Europejskiej (Islandia, Liechtenstein i Norwegia) oraz w Szwajcarii.
Również polskie emerytury i renty przysługujące osobom zamieszkałym za granicą w kraju umownym, tj. państwie, z którym wiążą Polskę umowy dwustronne w dziedzinie zabezpieczenia społecznego (Kanada, USA, Korea Płd., Australia, Macedonia, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo) podlegają – na wniosek zainteresowanego – transferowi do państwa zamieszkania osoby uprawnionej.
reszta tutaj
http://nowaziemia.com.pl/viewtopic.php?p=2532#2532

Strony

Skomentuj