Anomalia na zdjęciu z Marsa przypomina jaszczurkę

Kategorie: 

Rzekoma jaszczurka na Marsie - źródło: NASA

Tropiciele marsjańskich anomalii mają kolejny kamyczek do swojego ogródka. Ledwie parę dni temu wytropiono coś co wyglądało na hełm a znowu mamy na zdjęciu coś co wielu osobom przypomina jaszczurkę.

 

Oczywiście oficjalnie n atym zdjęciu nie ma niczego żywego. Są to po prostu kamienie, nawet jeśli wyglądają tak jakby miały nóżki. Zdjęcie tradycyjnie dostępne jest w oficjalnym katalogu NASA więc każdy może do niego zerknąć i samemu zdecydować co widzi i czy to faktycznie zwierzę.

 

Można jeszcze dodać, że w przeszłości identyfikowano również inne rzekome zwierzęta marsjańskie w tym coś co przypominało królika. Jednak naukowcy nie pozostawiają złudzeń i ostatnio informowali o tym, że pył marsjański zawiera toksyczne substancje, w tym sole oraz higroskopijne cząstki gipsu. Trudno uwierzyć aby nie oddziaływało to na rzekome zwierzęta, które przecież musiałyby jakość oddychać.

Najprawdopodobnie są to po prostu bardzo osobliwe kamienie przypominające rzeczy, które nasz mózg podpowiada jako tożsame z danym kształtem. Wizerunek jaszczurki większość z nas zapamiętała na tyle podobnie, że bez trudu rozpoznajemy znajomy kształt w bezmiarze przypadkowych głazów.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj