Czy na Ziemi może istnieć cywilizacja ukrywająca przed nami swoją egzystencję?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Historia ludzkości według oficjalnych źródeł historycznych ma około 5000 lat. Homo Sapiens istnieje najwyżej kilkaset tysięcy lat. A co jeśli na naszej planecie już kilka milionów lat temu powstały zaawansowane cywilizacje, o których istnieniu do dzisiaj nic nie wiemy?

 

Najłatwiej uznać, że to niemożliwe, aby inna zaawansowana cywilizacja mogła istnieć w sposób niezauważalny dla ludzi. Tego typu myślenie byłoby bardzo na rękę każdemu, kto chciałby koegzystować z ludźmi w sposób niebudzący podejrzeń. Aby tego dokonać należałoby odpowiednio wybrać obszar działania. Oczywiste wydaje się, że najłatwiej byłoby ukryć swoją obecność lokując się tam, gdzie ludzkość ze względu na ograniczenia natury technicznej po prostu nie dotrze. Niewątpliwie takie miejsca to głębiny oceanów i obszary pod ziemią.

 

W mitach wielu kultur na świecie można znaleźć doniesienia o istotach, które żyją pod wodą, albo pod ziemią.  W obu tych hipotetycznych habitatach istotne jest to, że ludzie tam nie operują, dlatego ukrywanie się w tamtych miejscach jest realistyczne nawet w czasach dzisiejszych, gdy przynajmniej teoretycznie mamy znacznie większe możliwości penetracji tych okolic, ale czy aby na pewno?

 

Nadal zadziwia nas to, co znajdujemy pod kilkukilometrową warstwą wody. Tak naprawdę to nasza wiedza o tych obszarach jest jedynie szczątkowa. Jeszcze gorzej wygląda nasza zdolność do penetracji wnętrza Ziemi. Ludzie zdołali wwiercić się zaledwie kilkanaście kilometrów w głąb skorupy ziemskiej. Skąd zatem powszechne przeświadczenie, że tam nie dzieje się nic ciekawego?

 

Jeśli teoria rezerwatu jest rzeczywiście prawdziwa, czyli gdyby uznać, że rozwój naszej cywilizacji stanowi przedmiot zainteresowania rasy lub ras o znacznie wyższym od ziemskiego poziomie rozwoju, to należałoby uznać, że najlepsze obszary ukrywania się przed nami to:

 

1. Księżyc po niewidocznej z Ziemi stronie

2. Wnętrze Ziemi

3. Głębiny oceanów

4. Okolice Słońca

 

W każdym z tych przypadków zdolność Homo Sapiens do detekcji rozmaitych anomalii jest nawet dzisiaj bardzo ograniczona. Przeciwnicy tej teorii mogą powiedzieć, że nie jest możliwe, aby takie obserwacje przebiegały niezauważone przez tysiące lat. O naiwności! To jest bardzo możliwe a dowodów na to jest aż nadto.

 

Dowodem jest na przykład fenomen UFO, a mnogość form niezidentyfikowanych obiektów latających wręcz świadczy o tym, że na naszym globie operuje więcej niż jedna obca cywilizacja. Manifestacja ich obecności to nie kwestia ostatnich lat. Różnica polega na tym, że od pewnego czasu nie nazywamy wszystkiego, czego nie rozumiemy, jako sztuczki diabła tylko, jako działanie UFO. To jest tylko kwestia nazewnictwa.

 

Bardzo możliwe, że cywilizacje obserwujące nas i w pewnym stopni doglądające pochodzą z Ziemi. Biorąc pod uwagę fakt, że wiemy o wielu milionach lat panowania na Ziemi przez gady wielką naiwnością jest oczekiwanie, że po prostu kiedyś wyginęły a jakieś gryzonie podobne do myszy wyewoluowały do postaci rozumnych małp zwanych Homo Sapiens. Oczywiście można w to wierzyć, bo to daje spokój ducha, ale gdy ktoś ma o kilka zwojów mózgowych więcej od kury zrozumie, że skoro przez kilkaset tysięcy lat mogło dojść do powstania Człowieka to, do czego mogło dojść podczas panowania gadów?

 

Każdy, kto wyśmiewa teorię o Reptilianach powinien najpierw odpowiedzieć, dlaczego powstanie Homo Sapiens z marnego przemykającego po ziemi gryzona jest realistyczne, a powstanie inteligentnej rasy gadów, których stopień rozwoju po kilku milionach lat osiągnąłby poziom zaawansowania trudny do zrozumienia dla ludzi jest niemożliwy.

 

Jednak skoro dla zdecydowanej większości ludzi to, o czym nie mówi się w telewizji po prostu nie istnieje to trudno oczekiwać, żeby trzoda zwana ludzkością zdołała wzbić się mentalnie na poziom wyższy niż zaabsorbowana niekończąca się konsumpcją świnia. Taka sytuacja powoduje, że o ile w głębinach oceanów, na Księżycu czy głęboko pod ziemią znajduje się inna cywilizacja, to, jeśli w tak zwanych mediach głównego nurtu nie pojawi się o tym informacja to tego dla wielu ludzi po prostu nie ma.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

EEEEEE ale jak możesz coś

EEEEEE ale jak możesz coś konkretniej, mogło ale czy miało? Czy myślisz że inteligencja rodzi się na jednej planecie jak grzyby po deszczu?? Ja jakoś jestem raczej innego zdania, i uważam że na naszej planecie tylko ludzie "powstali" wyewoluowali na inteligentne stworzenia. wiecej w poscie wyżej napisałem. 
Jestem przeciwnikiem tego że ktoś stworzył ludzi, ba jakbym miał kogoś tworzyć to na pewno nie ludzi tak słabych, mających tyle ułomności. Moje podejscie do tego zagadnienia to wiele przypadku, doza szczęscia i siły natury nas stworzyły jako gatunek.

Portret użytkownika Łukasz

Ja byłbym zdania iż

Ja byłbym zdania iż cywilizacje na Ziemi powstawały dużo wcześniej. Homo Sapiens istnieje około 300 tyś lat. Niech gatunek sam doprowadzi do samozagłady np Zimna Wojna zakończona faktycznie Wojną. W 3mln lat takich cywilizacji może być 10., a jak wiemy życie na Ziemi istnieje od kilkuset mln lat.

Portret użytkownika taurus

Juszko droga wyjasniam :

Juszko droga wyjasniam : ciało ludzkie powstało w wyniku ewolucji na planecie Ziemia po pradawnym "zasianiu na niej zycia" przez boskich nosicieli zycia...i gdy nasz ciała były juz odpowiednie nastapiło tchnięcie w nie ducha i pewna grupa praludzi dosłownie NAGLE uswiadomiła sobie siebie i swoje istnienie i zaczęła rozumnie postrzegać otaczającą rzeczywistość....Palec boży ponownie dotknął ziemi....

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

jeżeli piszesz że ktoś nas

jeżeli piszesz że ktoś nas stworzył to możesz mi jakoś to udowodnić bo szczerze to tylko hipoteza, oczywiście nie należy jej z góry odrzucać ale do mnie bardziej przemawia zwykły rozwój. 
Patrząc się z twojego punktu ok zakladamy że ludzi stworzyłą rasa X, a więc kto stworzył rasę X tylko proszę nie pisz że rasa Y bo chyba wiesz o czym piszę? Każda rasa gdzieś w kosmosie mogła samoistnie powstać, skąd wiemy ile ich jest?? kto wie które mogły powstać jako repliki i czy w ogóle takie powstały. bo ja raczej uważam że nie ma takiej mozliwości, zauważ że my - ludzie- tak zacofani, barbarzyńscy już mamy dylematy czy można klonować a co dopiero stworzyć na jakiejś planecie nową cywilizację. Teraz pomyśl o tej rasie X wysoko rozwiniętej przecież tam na bank by nikt nie pozwolił na taki eksperyment.
Mam nadzieję że się postarasz i twoja odpowiedź nie będzie jak ta wyżej "....no dajże spokój..." to coś w stylu weź się odpi... skad mam wiedzieć, hmmm jak cie zbyć.

Portret użytkownika b@ron

Juszka1980OGL...nasza rozmowa

Juszka1980OGL...nasza rozmowa zbliża się niebezpiecznie blisko tematu stworzenie kontra ewolucja...a tu odpowiedzi ci nie dam...nikt ci zresztą nie da ,chodziło mi o to że jeżeli w jakiś sposób powstała nasza rasa to dlaczego niby myślimy że byliśmy pierwsi ??? mogło powstać wiele ras o różnych poziomach inteligencji,część wygineła część przeżyła ...może być tu z nami a może wyniosła się na inne planety gdzie są dla nich lepsze warunki gdyż ich inteligencja była dużo bardziej rozwinięta niż nasza...a może to my właśnie jesteśmy eksperymentem rasy X...ale mówiąc najkrócej...jeśli powstała ludzka inteligencja to niby dlaczego nie mogła powstać inna???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj