Dziwny obiekt zaobserwowany na kamerze śledzącej wulkan Sakurajima

Kategorie: 

Źródło: YT - Xfilecommander

Jakiś czas temu pisaliśmy na temat zjawiska zwanego skyfish, albo rods. Dotyczy to przypadków, gdy kamery fotograficzne lub wideo nagrywają dziwne spiralne obiekty, które z dużą prędkością przelatują na tle sceny. Właśnie doszło do takiego przypadku w okolicy kamery internetowej śledzącej bardzo aktywny japoński wulkan Sakurajima.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia 2013 roku. Nie ma większej ilości szczegółów na temat tego zjawiska, ale przypisanie go do klasy obiektów rods powoduje, że trzeba wspomnieć o kilku wątpliwościach.

 

Dla niektórych obserwacja ta będzie dowodem na to, że wokół nas latają jakieś obiekty, o których nie mamy pojęcia, ponieważ poruszają się za szybko. Przy takiej argumentacji obiekt ten można uznać za coś niesamowitego i być może nawet UFO, którego rozmiary niektórzy szacują na wiele kilometrów.

 

Warto jednak wiedzieć, że przeciwnicy teorii rods'ów czy skyfish twierdza, że obiekty te wyglądające jak spirala to w istocie ćmy, lub inne owady, a nie wielkie statki poruszające się w niezauważony sposób wokół nas.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pako1205

Wygląda to ciekawie,jednak

Wygląda to ciekawie,jednak nie jest to nic innego,jak owad,gdzie kamera przy tym natężeniu(niskim oczywiście)światła,a co za tym idzie długim czasie ekspozycji,powoduje takie złudzenie.W tym przypadku zdecydowanie owad,nie mam wątpliwości,sam siedziałem na początku przygody z filmowaniem nad takimi klatkami z podziwu nie wychodząć...

Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem. -George Orwell

Strony

Skomentuj