Kometa ISON kolejną wielką kometą przybywającą co 333 lata

Kategorie: 

Wielka kometa z 1680 roku na malowidle z epoki

Komety od zawsze urzekały ludzi. Były tak niezwykłe, że wiele osób uznawało, że to znak od Boga i gdy potem dochodziło do wielkich epidemii zaczęto łączyć pojawienie się komet i kłopotów dla ludzi. To dlatego komety są postrzegane, jako zwiastun nieszczęść. Czy podobnie będzie z kometa ISON?

 

Co jakiś czas zbliża się do Ziemi kometa, która zyskuje imię poza nudną sygnaturą astronomiczną. Prędzej czy później każde takie ciało niebieskie obrośnie mrocznymi legendami. Nie inaczej stało się w przypadku poprzednich komet fin de siecle jak Elenin a obecnie ISON. Pytanie tylko czy są powody to takiej postawy?

 

Okazuje się, że już kometa z 1347 roku zwana Czarną Kometą była łączona z wielka zarazą, tak zwaną czarną śmiercią, która zapoczątkowana w Europie rozpełzła się po całym świecie. W ciągu 12 lat po przejściu tej komety na świecie zginęło od 75 do 200 milionów ludzi.

 

W 333 lata później nadeszła Wielka Kometa z 1680 roku zwana też Kometą Kircha. Była to najjaśniejsza kometa w XVII wieku i widać ją było nawet w świetle dnia. To właśnie do tej komety porównuje się naszą ISON. Nadlatuje ona z tej samej strony i jest podobnie duża. Przewidywania, że kometa ISON stanie się tak jasna jak Kometa Kircha opierano na takich właśnie poszlakach i spodziewano się po tym ciele niebieskim podobnego zachowania. Oby jednak nie doszło do kolejnej zarazy, bo po przejściu tej komety w 1680 roku doszło do zarazy, która zdziesiątkowała ludność w Wiedniu.

 

Minęły kolejne 333 lata i znowu mamy do czynienia z wielką kometą. Czyżby istniał tutaj jakiś realny cykl determinujący pojawianie się takich obiektów. Począwszy od 1347 roku poprzez 1680 do 2013, jak w zegarku, co 333 lata pojawia się duża kometa a chwilę potem dochodzi do zarazy na Ziemi. Być może kometa ta w istocie jest okresowa i to ten sam obiekt. Astronomowie jednak twierdzą coś zupełnie innego i najwyżej rozważają, że komety te były częścią większej, która uległa rozpadowi.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że komety są uważane za dawców życia, ponieważ mogą nieść ze sobą aminokwasy nie można wykluczyć, że mogą również nieść zniszczenie, czyli patogeny, które rozpylone w komie takiego ciała niebieskiego trafiają na Ziemię powodując powolne zatruwanie atmosfery. Jest to oczywiście spekulacja, ale wymagająca przynajmniej rozważenia.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Gość

To chyba ci, co lubią jak

To chyba ci, co lubią jak obecny system pieniądza trwa przez wieki bez szwanku a rządy dymają obywateli (Ziemi) jak tylko wlezie.
Ironia losu nie? Nie ci, co chca asteroidy, lecz ci, którzy chcą trwania niewolniczego systemu są nienormalni.

Portret użytkownika Hathor

Rycina przedstawiająca kometę

Rycina przedstawiająca kometę 1680, która poprzedziła potop turecki i oblężenie Wiednia, mówi nam, że ciała niebieskie mają jakiś wpływ na zachowania ludzi. Wystarczy obserwować otoczenie na przykładzie faz księżyca. Nie od parady mówi się na księżyc - cichy zabójca, podczas pełni, niektórzy ludzie stają się nerwowi, nadpobudliwi, inni lunatykują ... 
 

Portret użytkownika andy V

Jeszcze kometa ISON ma

Jeszcze kometa ISON ma "kawałek drogi" do ziemi a już rozsiewa zarazę. Poczytajcie jak ZENEK "zbacał?? czy zbacował?? wszędzie widzą pejsatych. Rany jak tak dalej pójdzie to przed pójściem spać trzeba będzie sprawdzać czy jakiegoś nie ma pod łóżkiem?? Na tym polega taktyka chałaciarzy żeby wszystkim gojom się wydawało że z pejsatymi nie mają żadnych szans bo oni są wszechwiedzący, wszechmocni i wszechobecni a przecież do gazu szli jak stado bezbronnych baranów? Nie dajmy się zwariować. I oni nie są wszechmocni. Stawiam na Iran.

Portret użytkownika baca

gdyby ta teoria była

gdyby ta teoria była prawdziwa to 333 lata wczesniej też powinny być wielkie zarazy
czy w 1014 roku były?
oczywiscie ze nie bo wielkie zarazy nie występują przy wizytach jakichś komet, (bo niby dlaczego by miały?) tylko przy wizytach koczowników... a wtedy tej zorganizowanej bandy półzwierząt w Europie i tym bardziej w Polsce jeszcze nie było...
w roku 1014 Bolesław Chrobry uderzył na Niemca i na Ruś a ponieważ nie poszło tak źle rozpoczął budowę Wawelu Smile
 

Portret użytkownika Zenek

Komety od zawsze budziły

Komety od zawsze budziły strach u ludzi swoją "dziwnością". Kometami u dawnych ludzi zwano także lądowniki UFO. Na pojawienie się takiej "niespodzianki" na świecie oczekuje kilkadziesiąt milionów świrów, psychopatów i innych satanistycznych wykolejeńców wierzacych iż w niej przybędzie na ziemie ich "messiah" jaki utopi ziemie we krwi by zakrólował opisany w torze globalny nazizm semitochamitów.
 
Ponieważ każdy przelot komety jest wydarzeniem "pobożni" inaczej starają sie przy jego okazji doprowadzać do jak największych rzezi niesemickiej ludności zwłaszcza bezbronnej,. cywilnej wierząc iż w ten sposób przypodobują się temuż diabolicznemu pierdowi na jakiego przybycie oczekują. Dlatego też zawsze przed pojawieniem się na niebie komety następuje swoisty wysyp hodowanych w katakumbach bluźnić świrów i wykolejeńców głoszących czy wręcz wywołujących katastrofy na "koniec świata" i nawołujących ludzi do samobójstw czy tylko (jak ten psychopatyczny pastor z USA) oddawania semitom swoich majątków. Wszystko po to by biednym i ogłupionym wielowiekową katodebilizacją gojom ostatecznie pomieszać w głowach.
 
 
A tu macie przykład co hodowany waleniem łbem w ściane "pojeb" robi z człowiekiem jak się mu zdejmie kaganiec bo właśnie dożyliście czasów kiedy i wam takie cos jest przez nich szykowane:
 
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prezydent-turcji-sprzedawal-przemyslowi-ludzkie-kosci-2013-09
 
 
 

Strony

Skomentuj