Czaszka z Zelandii - dowód na istnienie obcych czy sprytne fałszerstwo?

Kategorie: 

Czaszka z Zelandii - foto: Anton Spangenberg

Historia tytułowej czaszki z Zelandii zaczyna się dla nas w 2007 roku. Wtedy to właśnie w okolicy duńskiej miejscowości Olstykke na wyspie Zelandia, odnaleziono niezwykłą czaszkę, która na pierwszy rzut oka nie wygląda jakby mogła należeć do człowieka.

 

Dziwaczne znalezisko pozostawało nieznane aż do 2010 roku. Wiadomo, że w międzyczasie czaszka była badana przez naukowców Wyższej Szkoły Weterynarii w Kopenhadze. Analizy, których dokonano w 2008 roku zdają się potwierdzać tylko to, że czaszka należy do ssaka. Nie udało się jednak zaklasyfikować jej do żadnego znanego gatunku.

 

Niezwykłą czaszkę odnaleziono przypadkiem podczas remontu domu. Znalazca początkowo myślał, że to pozostałości konia, bo podwórko domu, który remontowano pełne było szczątków zwierząt, gdyż dom należał kiedyś do lokalnego rzeźnika. Jednak po bliższej analizie, nawet bez fachowej wiedzy robotnicy stwierdzili, że to raczej żadne znane im zwierzę.

Czaszka z Zelandii - foto: Anton Spangenberg

Czaszka została znaleziona w tych samych pokładach, w których prowadzone potem wykopaliska wskazały na obecność pewnych przedmiotów charakterystycznych dla kultury epoki kamiennej. Biorąc jednak pod uwagę poziom zachowania się kości należy podejrzewać, że czaszka została tam raczej później zakopana.

 

Mieszkańcy Olstykke wspominają o członkach tajemniczej organizacji l'Ordre Lux Pegasos, którzy mieli rzekomo gromadzić na wyspie artefakty takie jak świecące się i nietłukące naczynia ceramiczne czy metalowe. Wśród nich była też ta dziwna czaszka. Ich zdaniem artefakt ten pochodzi z Bałkanów. Legendy twierdzą, że podobne czaszki są też przechowywane w Niemczech i we Francji.

Czaszka z Zelandii - foto: Anton Spangenberg

Czaszka oraz sama organizacja l'Ordre Lux Pegasos to wciąż dwie wielkie tajemnice. Padają sugestie, że to jakiś rodzaj zakonu, którego celem było kultywowanie starożytnej wiedzy, a nazwa Pegasus może pochodzić od gwiazdozbioru Pegaza. To mogłoby rzucić pewne światło na ewentualne pozaziemskie pochodzenie znaleziska.

 

Czaszka z Zelandii jest półtora razy większa od ludzkiej. Najbardziej niezwykłą cechą zewnętrzną są gigantyczne oczodoły. Gładka powierzchnia czaszki wskazuje, że istota, do której należała była dobrze przystosowana do życia w niskich temperaturach.

Czaszka z Zelandii - foto: Anton Spangenberg

Właściwie są tylko dwie możliwości. Albo jest to genialne fałszerstwo, albo bardzo mocny dowód. Jeśli przyjmiemy tę drugą opcję należy stwierdzić, że możliwe są trzy hipotezy. Jest to czaszka istoty mieszkającej poza Ziemią, albo czaszka Ziemianina z przyszłości, który znalazł się w naszym wszechświecie w bliżej nieustalonym punkcie czasu i przestrzeni, lub jest to jakaś deformacja człowieka wynikająca z mutacji genetycznej lub jakiejś choroby.

 

Wracając do Gwiazdozbioru Pegaza i tajemniczego l'Ordre Lux Pegasos, można puścić wodze fantazji i zauważyć, że gwiazda 51 Pegasi została uznana za pierwszą gwiazdę typu słonecznego, na której planecie odkryto planetę. Potem jeszcze znaleziono sygnatury wskazujące na obecność pary wodnej wokół globu HD 209458 b. Czy ma to jakiś związek z czaszką z Zelandii? Kto wie, być może ma?

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Szczęka wcale nie pasuje do

Szczęka wcale nie pasuje do "kasku" Biggrin .zawiasy nie spasowane . to tak nie działa ale poza wszystkim ,takie gałki oczu są bardzo ok w przestrzeni kosmicznej, to wynika z prostej optyki. I tylko w przestrzeni kosmicznej lub na planecie o małym naswietleniu się nadają. Czułosc i dokładnosc widzenia musi byc jak sądzę o kilka do kilkudziesięciu razy większa niz "naszych" ucz :).Przenosna lorneta  dosłownie.

Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.

Portret użytkownika pasjonat

Dokładnie... powierzchnia

Dokładnie... powierzchnia starej czaszki jest matowa i wyblakła. Na CNC mozna cos takie zrobic w kilka godzin. Ta wyglada mi na odlewana. Zeby w tym samym kolorze co reszta kośćca ? No way...
 
Faktycznie nawet robotnicy ... Wink

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

Franka jak czegoś nie rozumie

Franka jak czegoś nie rozumie to się zaraz niepokoi i denerwuje...
Smile
na przyklad po kiego istocie "demonicznej" czaszka?
jedyna znana mi istota demoniczna z drugiej strony Ziemi, która potrzebuje czaszki to papież Franciszek
 

Portret użytkownika DzieckoProwadzoneRękąBoga

Lecąca w naszą stronę

  1. Lecąca w naszą stronę asteroida ISON swoimi odłamkami sprawi, że na naszym niebie pojawi się Ostrzeżenie, jakie przepowiedziała nam NMP w trzeciej tajemnicy Fatimskiej. Gdy pojawi się krzyż na firmamencie nieba po siedmiu dniach Bóg poprzez Ducha Św. sprawi że zobaczymy swoje grzechy, jakie w ciągu całego swojego życia popełniliśmy. Jest to ogromna Łaska Boża dla jego dzieci jakimi jesteśmy. Po trzydziestu dniach od pojawienia się znaku na niebie kolejna kometa, która już leci w naszym kierunku za asteroidą ISON rozpadnie się na kilka kawałków i uderzy w ziemię, spowoduje to wielkie kataklizmy! Więcej na ten temat znajdziecie na tych stronach   Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

Strony

Skomentuj